• ilk bakista, nefes alsin yeter cagrisimi yapsa da dinlediginiz zaman goreceginiz uzere pearl jam'in en sempatik sarkilarindan biri. yenisi.
  • backspacer'dan, zamanında gelmiş bir melodi. tabi ki pearl jam.

yes i understand
    that every life must end
    as we sit alone
    i know someday we must go

oh i'm a lucky man
    to count on both hands
    the ones i love

some folks just have one
    yeah, others they got none

stay with me
    let's just breathe

practiced on our sins
    never gonna let me win

under every thing
    just another human pain

yeah, i don't wanna hurt
    there's so much in this world
    to make me bleed

stay with me, you're all i see

did i say that i need you
    did i say that i want you
    oh if i didn't i'm a fool you see
    no one knows this more than me
    'cause i come clean

i wonder every day
    as i look upon your face

everything you gave
    and nothing you would take…

nothing you would take
    everything you gave…

did i say that i need you
    did i say that i want you
    oh if i didn't i'm a fool you see
    no one knows this more than me
    that i come clean

nothing you would take
    everything you gave…

hold me till i die
    meet you on the other side…
  • into the wild soundtrack'a ait bir sarki gibi.

ed'in takim arkadaslarinin devreye girdigi belli gerci... cok guzel sarki olmus hakkatten.
  • anneke van giersbergen tarafından coverlanmış kişisel kanaatimce çok da hoş olmuş:

http://www.youtube.com/watch?v=un5oy6ngxn8
  • dinleyene kadar pearl jam'in bu kadar içli bir sese sahip olduğunu bilmediğim şarkıdır.

bir ızdırap dahil olmuş şarkıya orası malum. ilginç bir tempoda ilerliyor şarkı. sanki her an koşmaya hazırlanan hüzün birisinin adımlarını çağrıştırıyor. giriş kısmı etkileyici gibi görünmese de şahsıma "huzurlu hüzün" gibi belki de olmayan bir kavramı icat ettirmek zorunda kalmıştır.

ve fakat öyledir de... hem hüzün duyar insan hem de tarifi namümkün bir huzur bu şarkıyı dinlerken. ve bir hatırlatma vardır sevgi kelimeleri sıralanırken.

şaheser olmasa da, her daim bıkmadan dinlenebilecek bir kategoriye çıkmıştır gözümde.

ben ona "şaheserin bir basamak altı" diyorum...

http://www.youtube.com/watch?v=kuq7ryq8wa0
  • yalnız olmadığı avuntusuna kapılıyor insan bu şarkıyı dinlerken... did i say that i need you, did i say that i want you... derken, sevginin ne olursa olsun sonsuzlukta sonsuz kere tekrarlancağını anlatıyor sanki.. ya da ben öyle hissediyorum, ne farkeder?

".... under every thing
    just another human pain

yeah, i don't wanna hurt
    there's so much in this world
    to make me bleed....

....nothing you would take
    everything you gave…

hold me till i die
    meet you on the other side..."
  • pearl jam'inki için konuşuyorum. şu şarkıyı nasıl ıskalamışım kendime şaşıyorum. "into the wild ost" naifliğinde, huzur veren, harika...
  • sadece into the wild soundtrack'ine ait bir şarkı gibi değildir, albümdeki bir dakikalık toulmne parçasının devamıdır. ancak, just breathe dokuzuncu saniyeden sonra biraz farklılaşmaya başlar. arka fonda hala toulmne çalmaya devam eder. ayrıca love boat captain'ın bitişindeki benzer tınıların burada da yer aldığı dikkatli pj fanlarının kulaklarından kaçmamıştır. bence pearl jam'in ikibinli yıllarda çıkardığı albümler içindeki en güzel şarkıdır.
  • yaşasın neşeli mi hüzünlü mü olduğu kestirilemeyen şarkılar!
    esnek şarkı, ikisi arasında gitgel yapıyor ama kesinlikle kötü de hissettirmiyor -her ne kadar hüznünün ağır bastığını düşündürse de-.

neyse gece gece bunu dinlemekten zarar gelmez.
  • ne zaman dinlenirse dinlensin insana huzur veren parça.
hesabın var mı? giriş yap