• edit 3:
    kampanya başlayalı 15 saat civarında oldu ve toplanan para şu an 14:000tl'nin biraz üstü. anne nejla hanım inanamıyor ve şu an olanlara inanmakta oldukça zorlanıyor.
    bir anne şu an inanılmaz motive olmuş durumda. artık evladının yürüyeceği günün hayallerini kuruyor.

bu arada ulusal medya, okuyorsunuz burayı biliyorum. görmemezlikten gelmeyin, sizde bir el atın sizde şu kampanyaya.

edit 4: 19 şubat 2016 saat 16:50
    son rakam: 27.214tl
    caps: http://i.hizliresim.com/qpgd0q.jpg

kaan doğum sırasında oksijensiz kalma sonucunda serabral palsi, epilepsi ve west sendromu hastası.

kaan her insan ve özellikle bir çocuğun sahip olduğu yaşama hakkına sahip.

kaan benzer tanı hastalarına göre daha iyi durumda. kendini az çok ifade edebilen kelimeler kullanabiliyor, hareket edebiliyor, biraz zorlansada ayağa kalkma ve yürüme denemeleri yapabiliyor. işte tam bu noktada mali desteğin devreye girmesi gerekiyor.

12 ay sürecek olan ve romatem hastanesinde gerçekleştirilecek tedavi ile kaan'ın yürümesi gerçekleştirilecek.
    bunun için kaan'ın önünde 2 engel var.
    1- 200.000tl gerekiyor.
    2- 2 sene içerisinde bu tedavinin tamamlanması gerekiyor. yoksa bir daha yürümesi mümkün değil. ailenin mali durumu gereği bunu karşılaması ise imkansız.

neler yapıldı?
    evvela iyi bir araştırma süreci başlattık.
    öncelikle valilik onaylı hesap doğrulandı.
    ardından civarda bulunan kişilerden ailenin durumu hakkında bilgi alındı ve bu da doğrulandı.
    aynı rahatsızlıktan muzdarip olan hakan bebeğin babası hasan ile görüştüm ve fikir almak istedim.
    kaan ve ailesi ile aynı hastanede bir süre yan yana tedavi aldıklarını öğrendim. iyi bir tesadüf oldu, kaan için oradan da bir onay geldi. hangi hakan'mı? (bkz: hakan bebeğe yardım edelim)
    annesi nejla hanım ile uzun bir görüşme gerçekleştirildi ve kaan'ın durumu hakkında bilgi alındı. ailenin tek umudu paranın toplanması ve 1 sene sürecek olan tedavinin başlatılması. yani işin özünde kaan'ın önünde ki tek engel para.

valilik izin belgesi:
    https://www.facebook.com/…705570199/?type=3&theater

valilik izin belgesi için onay kodu:
    wv+wt9-gydtyb-3mp/+z-eqyxih-arhkg2jw

kaan'ın facebook sayfası:
    https://www.facebook.com/kaanicinsende
    (hayran sayfasında çok sayıda görsel ve video bulunuyor)

iletişim için:
    anne nejla hanım: 0536 729 28 83

vakıflar bankası hesap bilgileri:
    vakıflar bankası adapazarı şubesi
    tüm hesaplar için hesap sahibi: nejla bayrak
    tl için: tr 95 0001 5001 5800 7304 3595 50
    euro için: tr 18 0001 5001 5804 8016 1282 13
    usd için: tr 26 0001 5001 5804 8016 1281 66

edit:
    ayrıca: #58616500

edit 2: 19 şubat. saat 13:10
    14.000tl biraz üstünde para toplandı.

edit 3: 19 şubat saat 14:25
    son rakam 18.344 tl oldu
    bu da ekran görüntüsü: http://i.hizliresim.com/jn5bpq.jpg

edit 4:

merak edilenler anneye soruldu ve cevaplar alındı.
    bakın rica ediyorum işlerim gerçekten inanılmaz yoğun ve ara ara bakabiliyorum. eğer bir sorunuz varsa aileye ulaşın ve sorun, cevabını buraya yazın. nihayetinde kimse kimseden bir şey saklamıyor, bu kampanya da benim eksenimde dönmüyor. bekleyen cevaplar yanıtlanmadığı zaman millet iyice yanlış anlıyor. bu yüzden eğer kafanızda bir soru varsa aileyi arayın ve onlara yöneltin, hem soru hem cevabı buraya yazın herkes bilgilensin.

kalkıp zan altında bırakıcı yazılar yazmak yerine çözüm üretecek yazılar görmek dileğiyle.

merak edilenler:

1- doktor kimdir?
    ızmit umuttepe cocuk noroloji doktoru bulent kara

2- bu çocık yürüyecek mi?
    doktoru "bu cocuk yuricek annesi sakin pesini birakma diyor".

3- doktor değişti mi?
    doğduğundan beri doktoru aynı

4- birde 7 senedir takip eden fizyoterapisti kaan yogun bir tedavi sonucu yuricek bir cocuk diyo

5- neden romatem?
    cunku bize en yakin cocuk lokomatinin bulundugu hastane

6- bu rakam ne için verilecek?
    bu ucret orada yatili olarak yogun bir sekilde fizik ve robot alacagi icin

7- romatem mi sizi davet etti ve bu tanıyı koydu?
    romatem bize getirin yurutelim demedi. bize yakin oldugu icin oradan 1 yollik masrafini cikarttirdik. zaten oraya robot icin hergun gitmeyi ve eve iyibir fizyoterapist tutmayi dusunuyoruz.

8- başka ne var?
    birde konusma terapisti cunku dedigini anlamayinca kendine zarar veriyor. derdini anlatamamak nasil kotu bisey anlayabilirsiniz.

küçük bir rica:
    şurada bu yapılıyor, burada bu veriliyor demek yerine:
    ailenin yaşadığı yer adapazarı.
    o civarda bu hizmeti veren bir hastane bulamamışlar ve romateme gitmişler. eğer sen buluyorsan veya biliyorsan ara aileyi de ki "ben bu hastanede bu hizmeti buldum".

nihayetinde hiç bir ebeveyn bu konuma düşmekten hoşnut olmaz ve evladı için para talep etmek istemez. o aile yerine kendinizi bir koyun bakalım, neler hissedeceksiniz.

çözüm getirin, öneri getirin, somut adım atın. lütfen yazmak adına yazmayın.

bu kampanyanın her şeyi legaldir ve usüle uygundur. aile yaşadığı yerde bu tedaviyi yaptırabileceği bir devlet hastanesine ulaşmış olsa emin olun bunu 8 sene beklemez ve yapardı. söz konusu olan bir evlattır ve beklemeye gelmez. bu yüzden yazılarınızın çözüm odaklı olmasına özen gösterin ve yazmak için yazmayın.

valilik izin belgesinin sorgulamasının alttan yapabilirsiniz.

sorgulama linki:
    https://www.e-icisleri.gov.tr/…/evrakdogrulama.aspx

sorgulanacak kod:
    wv+wt9 gydtyb 3mp/+z eqyxih arhkg2jw

sözlük büyük küçük harfe duyarlı. bu yüzden bu capsten yararlanın. http://i.hizliresim.com/e57apg.jpg

ilk 4 kutuya 6'şar karakter, son kutuya 8 karakter yazılıyor.

ayrıca:
    (bkz: #58640254)
  • adettendir. başlık sahibi olarak ilk benden gelsin:

updullah abinin bile desteklediği kampanya.
  • ne yapabiliriz yapabilirim nereye nasıl
  • "ne yapabiliriz yapabilirim nereye nasıl"
    yazar: dabazo
    (bkz: #58601275)
  • bir fizyoterapist olarak merak ettiğim durum, 200 bin tl'ye ne ameliyatı yapılacak.

ve eğer rehabilitasyon gerekiyorsa yeşilleneyim ve çalıştığım yerde seve seve takip ederim kaan'ı.
  • ben hakan'ı böyle bir kampanya ile tanıdım. her gün açıp fotoğraflarına baktığım, babasını arayıp hal hatır sorduğum, oğlumla arkadaş olmasını çok istediğim, küçük masum bir kalp girdi hayatımıza.

bir başkası da kaan'ı buradan görecek, tanıyacak, destek olacak, takip edecek. kaan da tanımadığı birilerinin hayatına girecek, iyilikler çoğalacak.

ama önce bu başlığın sürekli yukarıda kalması lazım. gerisi geliyor.
    hadi bakalım.
  • katıldığım kampanya.

yalnız başlık açılalı 2 saati geçmiş daha 20 mesajı bulmamış bu konu. haydi gençler ilgi biraz.
  • desteğimizi kaan için de esirgemeyeceğiz.
  • sgk zaten gerekli olması halinde operasyon ve rehabilitasyon için gerekli ödemeleri yapmaktadır..
hesabın var mı? giriş yap