şükela:  tümü | bugün
  • anlam veremediğim eleştiridir. özetle, bu akım, inandığımız değerleri zedeleyecek boyuta ulaştı, kınıyor ve reddediyoruz demişler. iyi de bu akımda kullanılan ironik tabirler, yıllardır kadınlar üzerinde kullanılırken neredeydiniz derler adama. hem bu kadem, “kadın ve demokrasi derneği” değil mi? buna itiraz edecekseniz, derneği kapatın gitsin. iddia ediyorum, bu çıkışı, çevrelerindeki erkeklerin tepkilerinden etkilenerek yapmışlardır.
    kaynak
  • kadem'in inandığı değer erkek egemen toplum olduğu için gayet mantıklı açıklamadır.
  • çok da umrumuzda olmayan eleştiridir. tavşan dağa küsmüş, dağ ne bu tripler çok da fifi demiş.
  • tam da kadınların eril dille ironi yapmasının aslında erkek egemen toplumu daha da güçlendirebileceği yorumu yapmıştım ki ‘inançlarımızı zedeliyürcü’ yaklaşımını görünce vazgeçtim.

ülke yeminle tımarhaneye döndü. eril dili kullanıp ‘ironi’ yapanlar, feminaziler, erkek egemenciler, kadın erkek eşit değildirciler, inançlarımıza dokunuyürcüler... valla simülasyonda falansak simülasyon sahibinden ricamdır. bir üst levela falan geçelim. yeter amk.
  • akp'li erkeklerin iktidarına ve düzenine çomak sokulur mu acaba korkusuyla yapılmış bir ön alma çalışması. korkmayın, korkmayın bu akımın birilerinin 3. veya 4. zevcesi olmanıza hiçbir engeli olmaz. bu oluşumun kadın haklarını koruma amacı gütmediğini biliyordum ama bu kadar da belli etmeyin bari.
    gerçi bu açıklamayla yıllardır merak ettiğim bir sorunun da cevabını almış oldum. bundan sebepmiş ki milli görüş veya siyasal islam ideolojisinde kadını ilgilendiren bir konu olduğunda hep erkekler konuşuyormuş. söyleyecekleri şeyler çok da farklı değilmiş.
  • (bkz: kadem kim)
  • bence kadem de ironi yapıyor. başka bir açıklaması olamaz.
  • çünkü siz tüm kadınların değil, inandığınız değerler sınırları içerisinde bulunan kadınların haklarını savunan bir derneksiniz.

bu nedenle yalnızca o cinsiyetçi genellemelerin yerini değiştirerek paylaşmak size ters geliyor. çünkü inandığınız o değerlerde, aslında toplumda kadının yeri tam olarak o ironisi yapılan seviye. bu yüzdendir ki, zaten kimse sizden bu akımı desteklemenizi bekleyemezdi.
  • bir tur ilgiyi dagitma yontemi gibi duruyor. daha once herhangi bir hak arama mucadelesinde adini gordugumu hatirlamiyorum.
  • bulundukları yeri ekseriyetle ailesindeki erkeklere borçlu olan kadınlardan gelen şaşırtmayan harekettir.
    işte bu yüzden geldiğin yere tek başına gelmen çok önemli.