• evet...
    1000 odalı sarayda oturuyorum...
    ismini bile bilmediğim meyveleri yemeden duramıyorum...

bilin bakalım ben kimim.
  • adam daha mahalle kavgasi kafasindan cikamiyor, dunya lideri diyorlar.

16 yildir devleti yoneten bir insanin siyasi dusunce yapisinin sinirlarini ortaya koyan bir aciklama.
  • ülke gerçeği= çomaristan
    kadıköy, şişli= çomar değil

ülke gerçeği ile bağdaşmıyor evet, adam haklı.
  • mealen; seçim öncesi topluma ufak bölücülükler, kutuplaştırmalar yapın.

o diil de devlet bahçeli'ye muhtaç olan bir parti lideri söylüyor bunu değil mi?
  • hı hım.
    sayıştay raporlarını da gördük. hangi belediyenin, hangi yandaşın ne kaymaklar yediğini.
    neyse,
    demek ki reis insani gelişme endeksi en yüksek ilçelere takmış.
    istemiyor ki normal halk belli bir seviye üzerine çıksın. cahil kitleler lazım tabii.
  • tam hâli "çankaya,kadıköy,şişli ve beşiktaş'taki seçmen profili,türkiye'nin kaymağını yiyen kesim" olan bir recep tayyip erdoğan sözü.başlık karakter sınırına takıldı,o nedenle asıl rezaleti yazamadım.

bu ilçelerden birinde oturmuyorum fakat artık açık açık hakaret etmeye başladığına göre "reis" uçtu.

kaynak:

https://twitter.com/…tatus/1067351377003929605?s=19
  • (bkz: hedef gosterme)

turkiye pastasinin kaymagini yiyorlarsa o zaman esenler’e bagcilar’a ya da +70 puan oy aldigin yerdeki secmenlerine soyle, daha cok calissinlar, uretsinler ve egitimli olsunlar, onlar yesinler kaymagi. ha bir de madem bu kadar melun tiplerin diyari hedef gosterdigin ilceler, her tatil gununde secmen kitlen buralara akmaktan vazgecsin.bulunduklari yerlerin belediye baskanlari bi zahmet sorumlu olduklari yerlesimleri yasanir kilsin.

artik demokrasi falan gectim aleni kin ve ayrimciliga tahrik basladi. secmen buna oy vermedi hain oldu, yandaslarina kirdirmaya calisacak neredeyse.
  • halka istedigini veren zeki bir adamin vecizesi. hala kalkip adami deli filan saniyorsunuz. kimsenin basaramadigini bu adam basariyor: halkin nabzini tutup, agizlarina parmak parmak bal caliyor. rte tam da bu yuzden iktidara geldi: ezik kesimin biz liboslara olan ofkesini kusma kanali oldu. bakkalin, copcunun kendi arasinda konustugu; seni gorunce yavsakca agam pasam cektigi o ortami, adam siyasete tasidi. o yuzden de bu kesim, nihayet, yeryuzunde cenneti yasiyor. gecen gun almanya'da bi taksiye bindim, adam tabii ki turk. basladik sohbete. 10 kusur senedir burdaymis adam, cok kotu diyor burasi. e abicim donsene diyorum; cocuklar alisti, yoksa cekilecek yer degil. hi himm aynen kardesim, euro da oyle diyor. butun her seyi turkler yapiyormus, almanlar bos beles insanlarmis. adam ayda 4500 euro kazaniyomus lan, nefesim bi gidip geldi takside. ve bu adam almanya'ya bok atiyor bak. cunku dahil olamiyor sosyal ortama. bir almanin deneyimledigi gibi deneyimle(ye)miyor o ulkeyi. ofkeleniyor. hepsi salak bunlarin diyor, "biz olmasak bi hic bunlar abla"

hi hi evet kardesim aynen, adam oyle oturuyo ve sen ulkeyi duze cikartiyosun. sukur rabbime. dedim ki, bence artik sizin almanlara derslerini verme vaktiniz geldi. derhal turkiye'ye donun ve sap gibi birakin bunlari, gorsunler turkler olmadan yasamanin ne oldugunu... o ses inceldikce inceldi, yani tabi birakmak lazim da iste.. duzen kurulu... vik vik vik... sik sik sik.

kardesim oturuyosun medeni memlekette, suyun bedava, cocuklarin duzgun egitim aliyor, surekli sokakta tecavuze ugrar mi acaba diye kafayi yemiyosun... ya sus ya ulkene don. dert o degil iste. adam oranin agasi pasasi olmak istiyor. turkiye'deki gibi at kosturmak istiyor. almanya'da hele bi denesin... ottururler adami.

turkiye de ayni hesap... kabul gormedikleri, hor goruldukleri semtler bunlar. tarifsiz bir ic sikintisi, anlam veremedikleri bir dislanma hissi icindeler surekli. calip cirparak, yolsuzluk yaparak dunyanin parasini da kazansalar asla o semtlerin tadini cikartamayacaklar. o vizyon yok cunku, o ruh haliyle buyumediler. ayni mekanlara gidebilirler, ayni seyleri siparis edebilirler ama asla olmayacak.

sarayda oturunca asilzade olunmuyor maalesef. saray dediysem, mecaz. lafin gelisi...
  • kendisinden kaçmak için kadıköy'e sığınıyoruz hala türkiye'nin kaymağını yiyorlar diye bize saldırıyor. nasıl bir kaymaksa tanıdığım bildiğim kadıköyde yaşayan herkes de bir hayatta kalma savaşı içinde. ne hanları hamamları var, ne yatırım yapacak paraları var. kirada yaşayıp bir sonraki ay da hayatta kalmaya çabalıyorlar.

o tonla kirayı da kendileri gibi özgürlüğün kıymetini bilen, aydın görüşlü, insanları yargılamayan kişilerle beraber yaşamak için veriyorlar zaten. bir nevi özgürlük vergisi kadıköydeki evlerin kiraları.

bunu ödüyoruz, hala da ülkenin kaymağını yemekle suçlanıyoruz. bağnazlıktan, despotluktan, yaşam biçiminin yargılanmasından kaçan insanların sığındığı birkaç semti de nefret edilesi suç odakları haline getirmeye çalışmak sağlıklı bir tavır değil.

kaldı ki kadıköyde yaşamak vizeyle de değil. o kiraları ödeyecek parayı kazanabiliyorsanız kapısı herkese açık.

gelin siz de yiyin kaymağından.

yani rant gibi, kupon arazi gibi, ihale yolsuzluğu gibi, haksız kredilerle zenginleşmek gibi, makamı yetkiyi suistimal etmek gibi, oluşturulan havuzlardan yandaşa kaynak aktarmak gibi, özelleştirme adı altında devletin malını gasp etmek gibi birilerine özel bir muamele yok ortada.

it gibi çalışıyorsun, etrafındaki insanların hayatlarına karışmıyorsun oluyor bitiyor.

üstelik bunu yemek için kadıköye gelinmesine de gerek yok. kendi yaşadığınız yerlerde herkes için adalet ve özgürlük talep ettiğinizde kaymağın ağababası ayağınıza geliyor.

herkes benim gibi yaşamalı düşüncesi insanların insan yanlarını hiç ediyor göremiyorsunuz. kendi yaşadığınız alanları çöle çevirdiniz kalan bir avuç vahaya da bunlar en iyi yerleri kapmışlar diye göz dikiyorsunuz.

verelim kadıköy'ü 3 yıla arkasından rahmet okutursunuz.

üzerinde yürürken insanın içini aydınlatan istiklal caddesini semt pazarına çeviren o kirli ellerinizi görmedik sanıyorsunuz ya ben ona yanıyorum. aptal değiliz lan biz sadece sizi görmemek için dişimizden tırnağımızdan artırıp nefes alabileceğimiz yerlere sığınıyoruz.

bak tekrar ediyorum kadıköy bizim falan demiyorum. herkes için özgürlük, her görüşe saygı diyebiliyorsan kalk gel seninle daha da güzel olsun kadıköy diyorum.

nefret yayarak bir sonuca ulaşılmaz diyorum.

ya hep beraber
    ya hiçbirimiz
    kurtuluş yok tek başına

diyorum.

sen ise hala kaymak peşindesin. kaymağınız batsın.
  • reisimizin bugün yaptığı açıklama. reis iş bankasından sonra gözünü chp seçmeninin varlığına mı dikti acaba?

(bkz: chp seçmeni ülkenin kaymağını yiyen kesim)

ek olarak hani bakırköy, hani avcılar? bu ilçeleri neden itin götüne soktunuz cumhurbaşkanım buralar da gayet laik, gayet chp'li, kadınlar tek başına akşamları sokaklarda rahat rahat gezebiliyor!

''çankaya, beşiktaş, kadıköy, şişli gibi yerlerdeki seçim sonuçlarına bakın hiçbirinin ülke gerçekleriyle ilgisi olmadığını görürsünüz. türkiye yansa da şaha kalksa da bunların umurlarında değildir. buralardaki seçmen profili türkiye pastasının kaymağını yiyen kesimden oluşuyor.''
hesabın var mı? giriş yap