şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tamam moda'daki 60 m2 eve sen gel ben de kısıklı'daki şatoya gideyim dedirten bir reis vecizesi.
  • evet...
    1000 odalı sarayda oturuyorum...
    ismini bile bilmediğim meyveleri yemeden duramıyorum...

bilin bakalım ben kimim.
  • bu sayilan yerlerde yasayan insanlarin baska yasam alani bulamadiklarindan dolayi oralarda yasadiklarindan bihaber bir insanin beyanati.

kendin yarattigin turkiye gerceklerinden kactigimiz icin kadikoy'deyiz. gel gor nasil bir yasam alani yarattik.
  • adam daha mahalle kavgasi kafasindan cikamiyor, dunya lideri diyorlar.

16 yildir devleti yoneten bir insanin siyasi dusunce yapisinin sinirlarini ortaya koyan bir aciklama.
  • ülke gerçeği= çomaristan
    kadıköy, şişli= çomar değil

ülke gerçeği ile bağdaşmıyor evet, adam haklı.
  • mealen; seçim öncesi topluma ufak bölücülükler, kutuplaştırmalar yapın.

o diil de devlet bahçeli'ye muhtaç olan bir parti lideri söylüyor bunu değil mi?
  • hı hım.
    sayıştay raporlarını da gördük. hangi belediyenin, hangi yandaşın ne kaymaklar yediğini.
    neyse,
    demek ki reis insani gelişme endeksi en yüksek ilçelere takmış.
    istemiyor ki normal halk belli bir seviye üzerine çıksın. cahil kitleler lazım tabii.
  • akp’nin bu şeçim stratejisi belli oldu.
    (bkz: ekonomik krizin sebebi cehape)

link
  • tam hâli "çankaya,kadıköy,şişli ve beşiktaş'taki seçmen profili,türkiye'nin kaymağını yiyen kesim" olan bir recep tayyip erdoğan sözü.başlık karakter sınırına takıldı,o nedenle asıl rezaleti yazamadım.

bu ilçelerden birinde oturmuyorum fakat artık açık açık hakaret etmeye başladığına göre "reis" uçtu.

kaynak:

https://twitter.com/…tatus/1067351377003929605?s=19
  • (bkz: hedef gosterme)

turkiye pastasinin kaymagini yiyorlarsa o zaman esenler’e bagcilar’a ya da +70 puan oy aldigin yerdeki secmenlerine soyle, daha cok calissinlar, uretsinler ve egitimli olsunlar, onlar yesinler kaymagi. ha bir de madem bu kadar melun tiplerin diyari hedef gosterdigin ilceler, her tatil gununde secmen kitlen buralara akmaktan vazgecsin.bulunduklari yerlerin belediye baskanlari bi zahmet sorumlu olduklari yerlesimleri yasanir kilsin.

artik demokrasi falan gectim aleni kin ve ayrimciliga tahrik basladi. secmen buna oy vermedi hain oldu, yandaslarina kirdirmaya calisacak neredeyse.