• çapkınlık sadece erkeğin doğasında yok. kadında da var. ama malesef bir çok erkek çapkınlık yapmamıza izin vermeden zaten bir şekilde yavşadığı için o konuda da sizin kadar iyi değiliz, malum karar mekanizması biziz.

küfür dersen bana yakışmadığı gibi sana bile yakışmıyor, o nedenle istersen sen de etme.
  • güçlü olmanın erkek gibi olmak sanılması sonucu açılan başlık. güçlü olmak erkeklere özel değildir. güçlü olma kavramı anlaşılsa her şey yerli yerine oturacak oysa ki.
  • küfürlü söylemler ve kaba tavırlar çağın vebası gibi yayıldıkça yayılıyor, kadın ya da erkek fark etmiyor hepsinde eğreti duruyor. ben tiksiniyorum küfreden insanlardan ve küfrü komik bulanlardan ayrıca uzak durma taraftarıyım.

son dönemde, kapımızın önünden geçene düşman olduğumuz için feminizm de erkek düşmanlığı olarak yer alıyor zihinlerimizde. böyle anlaşılmasında bizim de payımız az değil, eşit olmayı isterken saygı duymayı es geçiyoruz.

feminist bir kadın olarak kendim ve diğer hemcinslerim adına isteyeceğim en haklı istek; hayatın her alanında cinsiyet ayrımına son verilmesi ve özgür bireyler olarak toplumda yer almaktır.

kapital dünyanın bütün sektörlerinin benim için çalıştığı düzende, kadınlığı bırakıp erkek gibi olmaya çalışmak isteyeceğim en son şey.
  • ben bu durumu değil de erkeklerin kezbanlaşmaya başlaması durumu hayretle takip ediyorum.

yukarıda bir yazar on numara izah etmiş, kadın tek başına kendisi ve evlatlarını var edebilecek güce sahip olmaya başladı. geleneksel ataerkide güç, erkekle özdeşleştirilen bir kavram olduğu için kadının doğasına uygun bir şekilde hayatta kalma becerisi ve gücü erkeksilik olarak görülüyor.

hâlbuki diğer tüm memelilerde olduğu gibi insanın dişisinin de hayatta kalma becerisi erkeğinden yüksektir. bu evrimsel bir avantajdır. zira dişinin hayatta olabildiğince uzun kalabilmesi ve mümkünse her dişinin üreme eğilimi göstermesi gerekir. bu, türün devamı için hayati öneme sahiptir. erkeğin kısa yaşaması, az sayıda olması, daha çok doğal düşmana sahip olması türün devamı için sorun teşkil etmez. zaten dişi yumurta bu kadar kıymetliyken mümkünse bu yumurta erkek cinsinin en kaliteli dörtte biri tarafından döllenmeli ve diğer dörtte üçün çöp dölleri nesillerin kalitesini bozmamak için üremeye katılamamalıdır.
    elbette tüm bunlar ilkel, evrimsel kanunlar. biz gelişimine devam eden en gelişmiş tür olarak olarak farkındalık sahibiyiz ve hiçbir ilkel eğilime yenik düşmeden çok daha haz dolu, kişisel tatmin dolu ve mutlu bir alternatifte yaşamayı başarabiliriz.

binaenaleyh, kadın erkekleşmiyor, baskılanan doğasına geri dönüyor. bir dişi aslanın avlanma ve hayatta kalma becerisi onu ne kadar erkekleştiriyorsa; kadının güç kazanması da onu o kadar erkekleştirir.
    doğanın düzeni dişildir. sad but true beyler.
  • evet baktık ki ortada adam kalmamış adamlık sıfatını da biz üstlendik.

tanım: doğru tespit.
  • düşündüm de çok tatlı oluyor öyle ya... hadi maça gidelim diyen bir kız::))))
  • valla erkek gibi olmaya çalışıyorlar mı onu bilemeyeceğim ama toplumsal yaşamda erkeklere yapılan dayatmalar kadınlara yapılsaydı eminim yarısı kaldırılmış, yarısı da kaldırılma yolunda şiddetle protesto ediliyor olurdu.

* sünnet dayatması (benim vücudum benim kararım)

* zorunlu askerlik

* iş yerinde tıraş ve gömlek-kravat dayatması

* gece kulübü gibi yerlere damsız girilmez öküzlüğü

erkeklere karşı yapılan haksızlıklardan ilk aklıma gelenleri. bunların çoğu “erkekliğin şanı” diye her şeyden önce erkeklerin hap gibi yutup öğrenilmiş çaresizliklerini delikanlılık gibi varoş varoş edinilmiş kültürlerle savunduğu durumlar bir kere. kadın sünneti türkiye’de de oturmuş bir kültür olsaydı, kadınlara “zorunlu temizlik görevliliği/aşçılık/bebek bakıcılığı” ya da erkeklerin yapmadığı ama sadece kadınlara yaptırılan bir tür askerlik dayatılsaydı, iş yerinde makyaj yapmaları/saçlarını boyamaları yasaklanıp tek tip bir kıyafet giymeleri istenseydi, tüm kadınlara sapık gözüyle bakılıp yanlarında erkek olmadan mekanlara girmeleri yasaklansaydı kadın hakları örgütleri durur muydu sizce? oysa erkekler gördüğüm üzere biraz askerlik dışında hiçbirini dert etmiyor; hatta başlıkta da avanağın biri askerlik yapmak istemeyenlere “pembe götlü” diye yaftayı yapıştırmış bile. kendi enayiliğini kahramanlık diye yutturacak abuş. bir işe yaradığı tek alan zira.

daha işin taciz boyutuna gelmedim bile. zira benzer biçimde pek çok erkek kadınların onlara yönelik ilgisi ve olursa tacizinden memnun. eşcinsel erkekler neyse ki bu konuda net olabiliyorlar; istemediklerini ve ilgilenmediklerini açıkça söylüyorlar. bir kadın kıçımı falan ellerse kafayı burnuna gömerim bu arada onu da diyeyim. neyse ki böyle bir şey hiç olmadı; asıl taciz kimin tekelinde biliyoruz.

velhasıl, pek çok konuda kadınları aktif erkekleri ise çok pasif buluyorum açıkçası.
  • bozulan östrojen testosteron dengelerinden ötürüdür.
  • meriçler akıyo yine. türkiye'de kadın olmak'a dönmüş konu. yurtdışına gidemiyorsanız dizi film de mi izlemiyorsunuz? oradaki kadınların da sıkıntısı bu. mesela puro pipo yakmak, maça gidip küfretmek, kick boks'a başlamak gibi hareketler parodilerde sık sık kullanılıyor. halı saha maçı, ataerkil toplum falan diyerek yine suçu türk erkeğine atmaya gerek yok, yazar yukarıda türk kadını diye bir tabir kullanmamış çünkü.
  • erkeğe küfür yakışıyor demişsin dimi! dur o zaman basliyim...

senin doğanı sikiyim ben amcuk sıbabı!!!

neymiş erkek doğası gereği göte bacağa bakacakmış. amına koyim( küfür yakışıyor ya o yüzden seyeettiri verdim) yaaaa, sanki sendeki testosteron dan bizde yok, sanki biz kadın istemiyoruz. oğlum çak azmışsan sevgilinle ol, yoksa sevgilin git 31 çek aq milletin bacağına memesine niye bakıyorsun hayvan. evet biz erkegiz haklisin ama aynı zamanda da insansın ya ni beynin var, kendini egitebilir ve başkalarına bakmanın saygısızca olduğunu anlayabilirsin.
    bu arada senin mantığına göre ben senin eğer varsa kadin kardeşlerine veya kadın kuzenlerine bakabilirim bu sana göre normal bir şey hatta hayal bile edip 31 çekebilirim dimi?
    bi bitmediniz aq.

sakın bana meriç falan diye yurumeyin topunuzu sikerim ekşici piçler hadi başka kapıya gidin goygoy tassaginizi başka yerde yapin.
    erkeğim dimi küfür yakışiyor karıya kızada bakarım dogamda var.
    doganizi sikeyim.

edit: seni çok iyi anlıyorum sabah senden önce uyananlar var dimi, hemen bu azgınlık ile entry yazayım dedin. o bir tek sende yok her erkek de var. hatta 2 aylık erkek bebekler de bile olur sabah hali. yetişkinler genelde partnerleri ile oluyor yada 31 çekiyor bence bunları denemelisin buraya entry yazacağına. seni alfa erkegi
hesabın var mı? giriş yap