şükela:  tümü | bugün
 • önemli olan iç güzelliği diyebilen bir adamın yapabileceği bir şey.
 • her ne kadar uç örnekler verilip çürütülmeye de çalışılsa erkeklerin çok büyük bir kısmının sevdiği şey kadının ruhudur zaten. hatuna bakarsın ziyadesiyle hatundur, böyle dolu dolu hatun dersin ama içi boştur, ergen kalmıştır. kadının salak olanı bir süre idare edebilir ama bir süre sonra elinde patlar. o belirli süre zarfında ne tür amaçlarla elde tutulduğuda hepimizce bilinen bir gerçektir. önce dışa bakıldığı da bir gerçektir ama o bakışın devamlılığı için ruh da geçerli olmalı.

  kadınlarda da durum benzerdir aslında. adam bir gelir geniş omuzlar kumral saçlar (artık kendi zevkinize göre birşey hayal ediverin) ama yukarıdaki hatun gibi bu da boş olan modelden, ne toplum içinde yaşamayı biliyor ne başka bişeyi. bu da bir süre gider ama bir süre sonra kadına batmaya başlar.
  yani özünde mevzu aynı, hatun ne kadar hoş olsa da adam ne kadar çekici de olsa o ruha bakılıyor kaçışı yok.

  tabi başta dediğim uç örnek kısmı var birde. bu da, aa ama kız acayip çirkinse bi ruhu güzelse olur mu diyosun yok artık ekibinin ortaya attığı düşüncedir. bu noktada da zaten karşıdaki insanın ruhu size hitap ediyor, uyuyorsa dış görünüşü de ona göre şekillenmiş, kendisini ona göre dizayn etmiştir. o yüzden ruhunu sevipte tipte çok absürd birşey gelmesi pek olası değildir.
  ki zaten şu ruhu sevmek eylemi, aa ne güzel konuştu ya ruhunu seveyim senin şekline gelişmiyor, doğal ve karşı konulmaz bir çekim oluyor. bu işler ay bacakları çok ince değil, aslında saç rengini de pek sevmedim tadında yürümüyor malesef. rahat olun, arkanıza yaslanıp akışına bırakın ki illa bu kadınla sevgili olmak zorunda değilsiniz bir dostluk bir arkadaşlıkta yürütebilirsiniz.
  hem şu zamanda ruhuyla ön plana çıkan insan bulmuşsunuz koyun hayatınızın herhangi bir yerine, bırakmayın.

  dipnot. hem dışı hem içi güzelse adam olun, kaçırmayın.
 • flört aşamasında belli olur ,fizik mi coğrafya mı..

  flört aşamasında bir kızla buluşursun ,beşbin kilometre bakımına girmiş ferrari gibidir hatun, alev alev..

  o imgenin yanılsamasına vurgun yer dalgıç.

  flört biter.
  ilişki olur.
  aşk yaşanır.
  aşk biter.
  sevgi başlar.
  evlenirsin.

  kadınını pijama ile karşısında gördüğü sabah dalgıç kalp krizi geçirir.

  birini seveceksen, ağzın kokuyor, saçın yağlı, ter kokuyorsun şeklindeki bir yaklaşımla sevemezsin ki..

  o evlendiğin çok güzel insanın bir kaza geçirip kötürüm olabileceğini düşün ,kakasıyla, çişiyle bıkmadan usanmadan uğraşacak kadar sevmiyorsan..

  ambalajın içindekini isteyen kabuğu ile ilgilenmesin.

  aşık olmak ne kadar kolay sevmek ise ne zor.
 • ruhuna saglik ruhsarcigim olmemis;
  elalem utansin o bizi terk etmemis;
 • bir erkek sadece bedeni sevildiği zaman günü kurtarabilir, hatta bunun duygusuz karakter ile doğru orantılı olan, günleri değil yıllarını bile kurtaran ve bedensel hazların ötesini aramayan erkek modeli vardır. lakin kadınlar böyle değildir, tek gecelik ilişki peşinde koşarken bile kadın içten içe tüketir kendini. evet erkekten daha yoğun bedensel hazlar alabilir fizyolojisi müsaittir, doğru partner ile tek gecede defalarca orgazm olabilir, rol yapma yetisi de gelişkin ise dışardan aradığını bulmuş gözükür lakin içinde o "sevilmeyen ruh" ona hesap sormaktadır.

  kadın ruhuyla sevilmek, kabul edilmek, baş tacı edilmek ister. zaten bu yüzden yaşadıkları bedensel hazlar yıllar içinde solup gitse de doğru bir gecede, doğru zamanda ve doğru kişiyle yapılan tek bir öpüşme belki yıllarca anımsanır, özlenir, gözleri uzaklara daldırır. nedeni o kısacık anda kadının ruhu sevilmiştir, o mabede ulaşılmıştır. evet başkaları defalarca o mabedin kapısını çalabilir, hatta cinsellik odaklı ilişkilerde o mabedin çatısında da tepinebilir ama kadının ruhunu keşfetmeyi beceremedikçe, istemedikçe o mabedden içeri giremez ve ona ayrılan zaman dolunca o da herkes gibi bir yabancı olur ve unutulur.

  bu yüzden kadınlar bedenlerinden önce ruhlarının keşfinden çok daha büyük bir haz alırlar, onların asıl ön sevişme anlayışı burada saklıdır. emek, güven, şefkat vererek sabırla o ruha ulaşılmaya çalışılırsa mükafatı da ona göre büyük olur. ruhların sevişmesinde bedenler araç olursa haz da muhteşem olur devamında gelecek olan saadet de, işi sadece etin ete sürtmesine indirgersek de insanın asıl potansiyelini ıskalamış onu sıradan olasılıklara ve tekdüze hazlara mahkum etmiş oluruz.
 • onun için ölümü göze almaktır.

  bir baba kızı için ölümü göze almaz mı ?

  yıllar evvel bir hikaye okumuştum.
  hindistan'da çok büyük bir tren kazası oluyor, anne baba nehre düşen trenden çıkmayı başarıyor. su yüzeyine ulaşıyor
  baba kızlarının yanlarında olmadığını farkediyor.
  ve dalıyor baba hayatını kaybediyor.
  kız daha sonra başka bir yerden çıkıp geliyor.

  bir kadın için ölumu goze alabilir misin ?

  seviyorsan karşılık bekleme, çok sev.