• süper kahramanlık :)))
  • makine/elektrik elektronik/mekatronik gibi teknik muhendisliklerdir.

edith piaf: her taraf fakulte dolu. bu meslekleri puani tuttugundan degil de isteyerek duzgunce okumus insanlar farkli. analitikler, realistikler bir auralari var. tabi ki hepsi oyle degil. hele gene asagida "muhendisim kips" yazan yazarlar hic degil. pilotlarin arasinda da muhendislik cikisli olan cok var ama onun disinda sandiginiz kadar zor degil pilot olmak para oldukca.

bence bu konunun kisisel bir konu oldugu uzerinde herkes hemfikir. icra edenin kendisi iletisimi dusunceleri tabi ki mesleginden daha onemli. meslegi yalnizca gerektirdigi nitelikler sebebiyle insanlar hakkinda bilgi veriyor. ancak bu demek degil ki bir dilci hic mat bilmez veya analitik dusunemez. kulliyen boyle bir sey yok. ama basarili bir dilci icin de iyi bir iletisim yetenegine sahip oldugu cikariminda bulunabilir genel anlamda.

milord: makineci degilmis arkadaslar bacilar kardesler. bunlar safi okuzmus. ufacik bir flort doneminde bile anlasiliyormus. yanlis yonlendirme icin ozur diliyorum.
  • mühendislik degildir. kesin bilgi. kendi kendinize yükselmeyin.

gelen mesajlar üzerine edit: o zaman nedir? diyenler ben tüm kadınları temsil etmiyorum. bazı acizler -en çok para kazananlardır tabi ki...- demiş. onun parayla alakası yok sen acizsin. herkesin ilgisini çeken seyler farklıdır. muhendisler anne ve anneannelerin ilgisini cezbediyor daha çok (hayırlı kısmet). ben hicbir kadının -mühendislere bayılıyorum- dedigini duymadim.
  • bence de mühendislik :p
  • yatirim bankaciligi. muhendislik degildir, muhendis deyince sıkıcı, inek tipler geliyor aklima.

edit: typo
  • (bkz: piç mimar)

kadınların efendi adam yerine piç tercihi
  • gassal, kebapçı, manifaturacı.
  • doktor ve pilot her kapıyı açar birde bakanlıkta çalışıyorsan oh miss..
  • uçak teknisyenini pilotun altına alabilirmiyiz o da havalı biraz onlarda arada aldatırlar.
  • dijital pazarlama yöneticisi de değil sanırım. yaptığım işten etkilenen henüz tanımadım. --- spoiler ---

bu satırlardan sonra etkilenen varsa yapması gerekeni biliyor
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap