• aldatmanın bahanelerini sunan arkadaşları gördüğümüz başlık. partnerin yeterli ilgiyi göstermemesi aldatma bahanesi olabilir mi hiç? ayrılırsın olur biter. ayrılmadan önce de işleri düzeltmek için birçok yöntem denersin.

çok üzücü ve çirkin bulduğum bir istatistik olmuş. bunun bu kadar yayılmasında sosyal medyanın gücünü de asla inkar etmemek lazım. gerçekten çok değişik bir dönemde yaşıyoruz.
  • aldatmalar artmamıştır. artan, aldatmaların fark edilme oranıdır. bunun sebebi de, sosyal medya ve bilumum teknolojik alet edevattır.

yine bu teknolojik alet edevatlar sebebiyle aldatırken yakalanmamak giderek zorlaştığı için aslında gerçek aldatma oranlarının azaldığını düşünüyorum.
  • %200'ü aşk-ı memnu dizisinden sonra gerçekleşmiştir.
  • aldattığı halde aldatmadım diyenleri de eklerseniz bu oran çok yukarıda olacaktır.
  • madam bovary ile başlayan sürecin geldiği noktadır.
  • yazı avrupa için yazılmış ama türkiye’de de durum ileridir de geri değildir. çevremdeki davranış bozukluklarının (kaltaklık demiyorum dikkatinizi çekerim, bugün naifliğim üzerimde allah sizi inandırsın) başka açıklaması olamaz çünkü. neyse şimdi tr için kendimce bir-iki değerlendirme yapmak istiyorum.

kel başa şimşir tarak...(ve bu atasözünün bilumum türevlerini hak ediyorsunuz ama salon imajımı takınıp, fularlı hallerimle tespit yapacağımdan yazamıyorum tüm versiyonlarını)

öncelikle ekşi’de sabahtan akşama kadar yapılan kadın eleştrilerinden çıkardığım tespitlerden 3-5 tane yazayım:
    -türk kadınının libidosu düşük.
    -türk kadını nazlı.
    -türk kadını cilveli değil.
    -türk kadını bakımsız.
    -türk kadını tekdüze ilişki yaşar.
    -türk kadını aptal olduğu halde kendini zeki zanneder.
    -türk kadını sadece paraya değer verir.
    -bilmem kaç yaşına gelmiş bakire kadın egosu.
    - bla bla bla..

şimdi buraları okuyan kadınlar, yukarıdaki argumanlarınızın tam tersine bir kadın görmek istediğiniz çıkarımına varır aristo mantığına göre.
    ilgi çekmek isteyenler de burada eleştrilen maddelerin tam tersine hareket etmeye çalışacaktır haliyle. subcortexleri yukarıdaki yaftaların aksine programlamalara girişir. beyinlerinde yeni bir nöroplastisite gelişir ve sonuç olarak insanlar değişir. bir nevi frankenstein yaratılmıştır artık...

e haliyle libidosu yüksek, bakımlı, sadece para ve evliliği önemsemeyip duygusal tatmin bekleyen, nazlı olmayan, cilveli, tekdüze ilişki yaşamayan, gerçekten zeki, bakımlı kadın yalnızca sizinle yetinir mi? sizi ne yapsın? brad pitt misin, keanu revees mi?

unutmayın, bunları sizler fısıldadınız ve şimdi fırtına kopuyor diyorsunuz. eşeğin aklına karpuz kabuğunu siz düşürdünüz. bu motorize dünyanın bireylerini, sizin eylemleriniz ve söylemleriniz yarattı beyler. motorize olmayanları da entrylerinizde hor gördünüz, aşağıladınız...

son söz olarak en sevdiğim atasözlerinden biriyle kapatayım yazımı:
    “vurma birisinin tahta kapısına; vururlar senin demir kapına”
    yani, aldatırsan aldatılırsın. ilahi adalet!
  • gösteriş merakı riya ikiyüzlülük yalancılık toplumda normallestirilmisken bütün diziler bir yalanın saklanması üzerine kurulu iken üstelik bu toplumun her kesiminin ruhuna işlemişken evlilik hayatına sirayet etmeyecek mi?
    ıçten içe çürüyoruz..
  • size taze bir dedikodu sunam da yok artık deve diyin.
    gerçi ben benim hakkımı kim yiyorsa allah belasını versin dedim ama sizi bilemem.

çalıştığım yerde evli adamla ve onun oğluyla ilişki yaşayan nişanlı yaşı 25 olmayan türübik var. baba-oğul yan yanalar kız karşı masada falan.

bakıp bakıp allahım diyorum.
  • dikkat!... bazı yazarların çözümleyemediği formülleri aşağıda yazıyorum:
    öncelikle, ben... değil evli bir kadın, sevgilisi olan bir kıza bile mesafemi korumayı hep bir erdem bildim. bu durumda beni "ezik" tip görecek beyinsizlere zaten hitap etmiyorum.

gelelim "kadın bunu erkekle yapıyor" cümlesine takılanlara. evet lezbiyenliği deneyenler de var ama en az %90 erkek partner söz konusu. ama olay bire bir değil. birçok evli kadını idare eden, en az yarısı da evli, bir zampara alfa(msı) erkekler güruhu var. (bkz: californication) bunlar duruma göre para veya skor peşindeler. (veya her ikisi de) sözlükte falan okursunuz: 25 evli kadınla yattım hikayelerini. örn. (bkz: jigolo)

işte denklem bu! 100 evli erkekle yatan kadınlar da var tabi. o ayrı. ama genelde erkeğin partner çeşitliliği daha fazladır. toplum, gariptir ki kadın fahişeleri yadırgamazken; erkek fahişelerin varlığı bir tabudur. erkekler kabul etmek istemezler. batıda bile!

not: son 50 yıl değil, son 5 yıldır o dediğin, 50 olsa duramazdın! swh.
  • aşk-ı memnu dizisinden sonra diye yazanlar olmuş.
    aşk-ı memnu dizisi 2008-2010 yıllarında çekildi. aşk-ı memnu 1900 yılında roman olarak basılmış ki bundan önce gazetede yayınlanması durumu var.
    aşk-ı memnu'nun benzeri anna karenina romanı da 1877 de basılmış.
    demem o ki bundan 119 yıl önce neyse şimdi de durum çok farklı değil. yalnızca bugün insanlar bunu daha rahat paylaşabildikleri için yalan yanlış da olsa bir şekilde istatistik haline gelebiliyor. geçmişte ise yasak günah kavramı daha baskın olduğu için herkes susuyor. değişen şey aldatma oranı falan değil, yalnızca zaman.
    kaldı ki kaynağı belli olmayan bu istatistiğin dünya genelinde farklı ülkelerde yapıldığı yazılmış ancak dünya genelinde de durum benzer bence.
hesabın var mı? giriş yap