• kadın - erkek ilişkilerine dair çoğunlukla erkeklerin yazdığı başlıklardan biri. peki neden mevzu kadın da olsa erkek de olsa kadınlar pek rağbet etmiyor böyle konulara? çünkü kadınlar şeffaflıktan, kendilerini ifade etmekten ve içtenlikten son derece uzak sinsi ve hilekâr yaratıklardır. bir kadın insanları, toplumu, bireyi ve bireysel ilişkilerin mekanizmasını ilgilendiren konulardan konuşmayı hem bilmez hem de sevmez.

kadınlarla bir konuyu, bir fenomeni konuşmak, tartışmak öyle zordur ki! en sonunda delirecek gibi olursunuz ve "tamam, çok özür dilerim hayatım" demeden de kurtulamazsınız o girdaptan. kadın iyilikten, nezaketten, vicdandan, makuliyet ve sağduyudan anlamaz. hele içinden geçenleri, öfkelerini veya sevinçlerini ifşa etmeyi, dile getirmeyi, açık yüreklilikle konuşmayı asla sevmez ve bu konularda da duygusal / zihinsel melekeleri gelişmemiştir.

kadınlar satranç oynar gibi oynar erkekle. dile getirdikleri, ağzından çıkanlar asla gerçek fikirleri değildir. asıl niyetleri, asıl planları ve duyguları kafalarının içindedir ve size söylemesi, sizin bilmeniz mümkün değildir. erkekler aptaldır, dümdüzdür. zanneder ki açık, şeffaf, içten olunca kadın da bana gerçek duygularını söyler.

ah biz erkeklerin şu ahmaklığı ah!
  • para ve ünvan
  • bir insan neyin eksikliğini yaşıyorsa, bütün kapıları açacak olan anahtarın da sadece onda gizli olduğu sanrısına kapılıyor. arabası olmayanlar “arabamız yok ondan bakmıyor bu kadınlar” diyor. parası az olan “paramız yok ki tabii bakmazlar” diyor. herhangi bir metanın eksikliğine odaklanmak yerine herkes kendi karakteriyle bir yüzleşse birçok sorun hallolacak bence. kadınların bir erkekte aradığı en önemli şey para olsaydı, milyoner kocasının çulsuz şoförüne aşk mesajları atmazdı. tersine çevirirsek, tek derdi düzgün bir karakter olsaydı zengin bir koca adayı için türlü oyunlar oynamazdı. kadınlar bir erkekten maksimum verim almak ister. sağlam bir duruş, dürüstlük, şefkat, sevgi, rahat ettirecek maddi bir güç, statü vs. bunların kaçına hangi oranda sahipsin ? işte bu kadının nezdinde sizin değerinizi belirler. burada saydıklarımın sıralamasını ise karşınızdaki kadının karakteri ve yoksunluk derecesi belirler. fakir bir çocukluk geçirmiş bir kadın için maddi güç ilk sırada yer alırken annesi babası boşanmış ve zengin bir aileden gelen kadın içinse ilk sırada şefkat ve güven gelebilir. mesela geçen bir kız arkadaşıma “10 bin tl alan bir çöpçüyle mi evlenirsin yoksa 4 bin tl alan bir mühendisle mi evlenirsin” diye sordum. ikisini de aynı oranda sevdiğini düşünüyoruz. kesinlikle mühendisle evlenirim dedi. eksikliğini hissettiği şey para değil statüydü.

neyi arıyorsan sen osun. hangi değerlere daha çok önem veriyorsan karşına da onu arıyan kadınlar ya da erkekler çıkacak.
  • parasi olmasi.

2 yildir bi nikah yeter olan hatun is ciddiyete binince son model araba ve avrupada balayi istedi lan. neymis dugun istemiyormus.

alayiniz ayni lan.
  • erkekte aradığı şey güçtür (maddi, sosyal vs.) güçlü erkekte aradığı ise dürüstlük dış giyim sadakat vs'dir
  • "para"
    "parası olması"

bu cevaplarda bahsedilen kaç para yahu? yani 30larına gelmiş hala bir şekilde para kazanamıyorsa kadınların değil kendi hayatının peşine düşmesi gerekmez mi? ben bu şıkkı direk kafadan eliyor ya da ismini değiştirerek "bir meslek sahibi olması" diyorum.

bunu şıktan bile saymıyorum bu yüzden şahsi görüşüm ben bir erkekte ne ararım biliyor musunuz?

a n l a y ı ş

yakışıklılık diye bahsedilen şey de kişiden kişiye değiştiğine göre bu da bir seçenek sayılmaz. ama bir erkek anlayışlıysa, uyumluysa, iyi bir insansa daha ne olsun ya!
  • zeka ve çarpık olmayan dişler
  • cinsiyetlerin birbirinde hazine arar gibi kriter aramasını bıraksak da iki insanın birbirleriyle yaşayabilmelerini sağlayacak kriterler oluştursak keşke. içinde hissettiğin duygu kime baktığında sardıysa seni iyice, yanında olmasından başka bir şey aramazsın. bitsin bu koşullar ve kalıplar. gerçekten özgür olmazsan nasıl yaşayabilirsin ki? kendinle bile!
  • kadınların erkeklerde aradığı en önemli şey diye bir şey yok. aynı ortamda olduğumuz birinin bir bakışına bir gülüşüne bile tav olabiliyoruz. marifet erkeğin özellikleri değil, ortamın büyüsü...
  • kadını erkeği yok her cinsin her bireyi için en önemli şey farklılık gösterecektir.. sonuç olarak da sen ne isen aradığın da o olacaktır..
hesabın var mı? giriş yap