şükela:  tümü | bugün
  • kadınların hatrı sayılır bir kesiminin alengirli, gizli kapaklı (özellikle ilişkiler için) yapılan işleri sevmesi durumu. özellikle böyle dizilere gösterilen rağbetten bile bunu anlamak güç değil. ara bozma, ara bulma, arkadan bir işler çevirme, ortamı galeyana getirme, amaçlarına ulaşmak için her türlü etik olmayan ve illegal işlere bulaşmaktan çekinmeme gibi olaylara başvurmasalar bile izlemek, şahit olmak keyif veriyor bu kesime. ilginç.
  • kadınların aciz doğası kaçınılmaz olarak entrikaya yönelim oluşturmuştur. entrika'nın ilk amacı güç elde etmektir. insanlık tarihinden bu yana süregelen güç mücadelesi genellikle erkeklere özgü oldugu için güç oyunları hep açık ve gözlemlenebilir şekilde vuku bulmuştur. lakin kadın da insan olduğu için onların da güce özenmeleri normaldir.

kadınların entrikaya başvururken kullandıkları en güçlü silahları manipülasyon ve ikna yetenekleridir. objektif olarak gözlemlediğimizde kadınların erkeklerden daha ikna edici bir doğası olduğunu görüyoruz. bu konuyu şu başlıkta (bkz: #71250685) kısaca irdelemiştim.

kadınların manipülasyon yeteneklerinin kuvvetli olması tamamen erkeklerin zayıflığı yüzünden. sperm - yumurta skalasında yumurta sperme karşı üstün olduğu için evrimsel olarak erkekler kadınlara olduklarından daha fazla değer atfetmeye eğilimliler ki bu durum sexual market value indeksini kanıt olarak gösterebiliriz. 10 puan üzerinden yapılan bu değerlendirmede erkekler kadınlar normalde olduğundan 1-2 puan fazla, kadınlar ise daha az puanlamaktalar.

asıl konumuz entrika'ya dönecek olursak, bir kadının erkekten çalmasının en etkili yolu güzelliğini kullanmaktan geçiyor. yani kadın fiziksel olarak ne kadar güzelse erkeği kandırması o kadar kolaylaşır. tarihte en dipten tepeye tırmanan, ciddi güç elde eden kadınlara bakarsak justinianus'un karısı theodora, kösem sultan, cleopatra* bu kadınların ortak özellikleri güzel olmalarıdır. bu kadınlar şeytanın aklına gelmeyecek entrikalarla güce kavuşmuşlardır. entrika yapabilmelerinin en önemli sebebi zeki olmaları falan değil gücü elde tutan erkekleri baştan çıkararak rakiplerini kolayca ezebilmeleriydi.

üç aşağı beş yukarı durum bundan ibaret.
  • bizim yerli dizilerde bolca entrikanın yer alması bu durumu açıklayıcıdır.
  • entrikayı sevmek demek ne demek. bir insanın elini, kolunu, burnunu, gözünü sevmesi gibi birşey. bence kadınlar entrika dürtüsü ile doğuyorlar. çok kullanılan organın daha çok gelişmesi gibi entrikayı da kullandıkça daha da ustalaştırıyorlar ya da az kullanıp arada tozlu raflardan çıkarttıklarında eline yüzüne bulaştırıyorlar.

bir arkadaşımın tavsiyesi ile hatta düzelteyim ısrarı ile ufak tefek cinayetleri izlemeye başlamıştım. bana demişti ki merve’ye bayılacaksın. herkes ondan ve entrikalarından tiksinirken ben kadının zekasına hayran kalmıştım. gördüm ki insan yapamadığı şeylerden ya korkuyor ya kötülüyor.
    tabi ki bu noktada önemle vurgulayayım. kişinin canına zarar vermek, iftira atmak apayrı bir kategori.

işte demem o ki entrika bir zeka, sabır, zaman ve analitik düşünme işidir. kimi sanatını icra eder kimi de o sanatı severek izler, takip eder.
  • insanlık için küçük, red pill için büyük bir adım.
    bütün kadınlardan, kadınların çoğuna geçilmiş.
    katılıyorum, kadınların çoğu entrikacı.
    yaşayan3.5 milyar kadın olsa, bunun kaçıdır bilmiyorum ama bayağı vardır.