• inanıyorum ki, geçmiş yüzyıllarda kurulmuş bir kadınlar konseyi, ikili ilişkilerde rasyonel düşünceyi tamamen hayatlarından çıkarma kararı aldılar ve bu karar, sadece kadınlar arasında paylaşılarak sözlü gelenekle günümüze kadar geldi.

eğer böyle bir karar yoksa ciddi hayal kırıklıkları yaşayabilirim. çünkü kadınların duygusal bir şeyler hissettikleri her karşı cinsi potansiyel bir psişik, bir nostradamus olarak görmelerinin başka mantıklı bir açıklaması olduğunu sanmıyorum.

konuşunca işler daha çabuk hallolmuyor mu yahu? öbür türlü bir de adamın anlamaya çalışma süreci var. zaman kaybı. safi zarar.
  • konuşunca dırdırcı damgası yemelerinden kaynaklanıyor olabilir.
  • - .....
    tamam iki ekmek on yumurta alıp geliyorum akşama.

(bkz: another mystery solved)
  • öyle umuyorum ki bu merak ve doğal seleksiyon sayesinde akıl okuyabilen erkekler ortaya çıkacak.
  • erkeklere şarkı yazdırır,

"...
    neden konu$madın benimle?
    neden gitmedin vakitlice?
    neden durdun öylece?
    ..."

aşkın gözü
    malt
  • -gözlerime bak!

bir buçuk dakka boyunca baktıktan sonra:

-yaa..

sanki hayatın sırrını çözdü anasını satayım.
  • bazılarında anlatmadan anlaşılmaya aşık selim ışık'la tanışınca uyanmış meraktır.
  • konuştuklarında zaten can kulağıyla dinlenmediklerinden olsa gerek, bir çeşit enerji tasarrufudur.
  • iletişim kurmaya çalıştıkları taraf erkek ise konuştuklarının %89'unun boşa gitmesindendir.

organize işler'de bir abi var idi konuşmayan, ona soruyorlardı "abi sen dilsiz değilsin?" diye, başını sallıyordu evet manasında ve niye konuşmadığını sorduklarında da "eskiden çok konuştum, hiç faydasını görmedim bıraktım" diyordu. kadınlarda da aynı durum söz konusu olabilir.
  • bu merakın anlaşılması için amme hizmeti olarak birkaç ipucu veriyorum;

eğer bir kadınla açıkça herhangi bir konuda iletişim kurduysanız ve sizinle konuşmak istemiyorsa; ya iletişime kapalıdır, ya size verecek cevabı yoktur, ya da bu cevabı verecek cesareti yoktur.

eğer bir kadınla açıkça iletişim kurmadıysanız veya onun nasıl mutlu hissedebileceği hakkında hiç düşünmediyseniz veya düşündüğünüz halde bu konuda herhangi bir eyleminiz yoksa, kadın konuşmasının anlamsız olduğunu düşünür çünkü müneccim olmadığı için karşısında iletişim kurabileceğine inandığı kimse olduğunu göremez. bu durumda sizin eyleme geçmenizi bekler kadın, ifade etmek istemez.

eğer bir kadınla direk iletişim kurmayıp, onu mutlu hissettirecek herhangi birşey yapmayıp, bir de üstüne ben kendim düşünüp bulmayı severim, bana söylersen kıymeti kalmaz demişseniz, tez ortadan kaybolun, zira kadın oradan kaybolacaktır er geç.

eğer bir kadına senin için ne yapsam mutlu olurdun diye sorduysanız, bir de üstüne yaptıysanız, kadının başını göğe erdirdiniz, tebrik ederim.
hesabın var mı? giriş yap