• trajikomik
    hala kadinlari kucumseyip kendilerini kutsal sayan her seye haklarinin oldugunu sanan erkekler boyle boyle anlarlar mi? gerci daha ironi ne demek onu bilmiyorlar.
  • az önce şort boyuma göre orospu olduğumu öğrendiğim akım.
  • evet zengin ve yakışıklı bir adam mesaj atarsa koşa koşa atlarım.

kadınların istediği saatte dışarı çıkabilmesine, istediği şekilde giyinebilmesine, istediği gibi kahkaha atabilmesine ve özgür olmasına karşı duran kokuşmuş bir kültüre karşı durmak istiyorum.

eğer samimiysem çirkin ve fakir bir adamla mı olmalıyım? bu mudur demek istediğin? neyi beğenemedin tam olarak? zengin ve yakışıklı olsan sanki herşeyi beğenirdin gibi bir has var içimde. benim fesatlığım olabilir.
  • ekşide sadece bla bla kim amk diyerek komik olduğunu zanneden erkeklerin kadınlara yardırdığı başlık olmuş. çok güzel bir akım ve devam da edecek. bunu destekleyen erkeklerin meriç olmadığı ve bunu yeren erkeklerin de çomar sürüsü olduğu gerçeği de değişmeyecek.

belli ki zorunuza gitmiş, gitsin. kadınların zekasını hafife alıp önündekinden başka vasfı olmayan erkekler bir gün bittiğinizi görmek en güzel şey olacak. kadınlar hayatın her alanında olup sizin size ait zannettiniz her yerde varlığını sürdürecek.

zeka abideleri 10 cm beyninizle kudurmaya devam edin. zekasını çoklu kullanan erkekler canımsınız siz hep daha çok yaşayın <3

editto: cevirimanyagi diye bir kişi vardı akademide olduğundan bahsetmişti 2k beğenilmiş olan uçup gitmiş. sizin gibiler bıkacak, gidecek ve üslubunu düzeltecek. ön yargılarınızla her kadını erkek düşmanı ilan etmemeyi öğreneceksiniz.

ayrıca feminazi denilen gruptakiler de kendileri ile gurur duysun. bu ön yargıdaki bi pay da onlara ait. aşırı uç kokan fikirleriniz batar umarım; hepinizin.
  • somut olarak hiçbir derde derman olamayacak boş laf kalabalığı.

hangi örnekle bütün erkekleri zan altında bırakıp suçlasam diye pusuda bekleyen feministlerle, bir şey olsa da direkt kadınlara yanlasam diye elinde tuzlukla bekleyen meriçlere eğlence çıkmış işte. psikolojik ve fiziksel şiddet gören kadınları bu iki güruh kadar sömüren başka bir oluşum yok. çözüm olmadıkları gibi bir de asalak gibi bunun üzerinden beslenip etraflarına sadece erkek nefreti saçıyorlar.

bu erkeklere çevrilen sözlerin sahipleri yobaz güruhun umrunda bile değil sözde farkındalığınız. mesele empati yapamamak değil çünkü hayat görüşü. herif zaten 2. sınıf görüyor kadını. gerçekten bunların okuyunca evet ya tersini düşününce gerçekten haksızlık yapıyoruz galiba biz kadınlara denileceğine inanılıyor mu gerçekten?
  • komik bulamayanları tebrik ediyorum. çünkü komik değil diyenler en azından bu sözlerin rahatsız edici boyutta olduğunu anlayacak kadar empati yapabilen insanlar.
    asıl problem bu tweetlere ehehehe çoh gomik diyerek gülüp geçen insanlar.
  • sözlükteki kadın düşmanlarını ayıklayacağımız başlıktır.

twitterda gördüğümde “yine bir kadın öldürüldü” diyorsam eğer, çok yerinde olmuş.

eğitimli dediğimiz bile trafikte öndeki araba için, kesin kadındır diyor.

sizler eğitilemezsiniz.
  • ironimsi akımsı. bayağı awarenessimiz kalktı, arşa değdi.
  • sanırım bu ülkede insanlar empati yoksunu olduğu için böyle oluyor. bu akım ne problemlere "gülmek", "mizah yapmak" amaçlı, ne çoğu insanın dediği gibi genelleme ile bütün erkekleri suçlamak.
    bunların amacı: empati arkadaşlar, empati.

yaşamadan anlamak zor. elbet bu yazılanlar erkeklerin bunları yaşamasıyla eşdeğer değil, ki kimse de yaşasınlar istemez zaten, mümkünse kimse yaşamasın. bunlar empati için. okuyup dalga geçmeden, hödö komik değil ki bunlar demeden, bütün erkekler böyle demiyo ki yea demeden empati kurmaya çalışsanız? olmaz mı?

evet erkeklerin de yaşadığı sorunlar var, bir sürü hem de. çünkü toplumumuz çok sever cinsiyetlere görevler, kurallar yüklemeyi. ama bu akım kadınlar için. kadınlar için ses çıkaranlara: "erkeklerin de problemleri var, tek siz mi mağdursunuz" dersek, erkekler için ses çıkaranları da ama önce kadınlar diye susturursak, ne çözülücek bu kısır döngüde?

her şeye muhalefet olmayın allah aşkına. iyi bir şey yapılmaya çalışılıyor, destek verin gitsin. ne kadar işe yarar, yaramaz, kime ne? belki yarar biraz da olsa.
  • 2 gündür anasayfamda gördüğüm ve aslında fark etmeden ne kadar seksist cümlelere ithamlara aşağılamalara ve küçük görmelere maruz bırakıldığımızı daha iyi anlamamı sağlayan ironi akımıdır. ben bu cümleleri yıllardır duyuyorum. üstelik karşı cinsten değil hemcinslerimden duyuyorum. konu burda erkekleri aşağılamak veya nefret kusmak değil benim açımdan bakarsak. bu tüm cinsiyetler için bir farkındalık ve uyarı. erkeklerin yaptıklarını kadınların, kadınların yaptıklarını ise erkeklerin de yapabileceğini, bu ayrımcı düzenindeğişmesi gerektiğini umarım herkese hatırlatır. çünkü ben sırf cinsiyetimden dolayı belli bir kalıba sokulmak ve bir şeyleri yapmaya veya yapmamaya zorlanmak istemiyorum bu kadar basit. keşke mesaj herkese doğru ulaşabilse, ulaştırılabilse...
hesabın var mı? giriş yap