• şu gereksiz duyarlarınızdan bıktım gerçekten midem bulandı yok eğitimsiz yok suriye olsa desteklemeyecekmişsiz şu saçma sapan duyarlığınızı alın ve gidin
  • hayat hikayesini bilmediğiniz kimse için hayatınızı ortaya koyabilecek bir hamle yapmıcaksınız. kadir şeker ne düşündü ne etti bilmiyorum ama bir kadın imdat yada kurtarın demedikçe karı koca arasına yekten bodoslama dalmak tamamen hata. emine bulut olayı oldu o oldu bu oldu araya girmese bunda da olurdu savunması elmayla armudu benzetmekten ibaret. neticede ortada her gün bağrış çağırış kavga edip akşamına sevişen evli çiftler ve sevgililer ile dolu çatlak bir toplumdayız.
  • eve giren hırsızı vuran adamdan farkı şudur ki;

hırsız senin evine girmiş ve senin evini savunma hakkın var bence.. ancak bu olayda öldürülen eleman, kadir'e saldırmamis.

eleman ile sevgilisi yüksek sesle tartışırken bu kadir elinde bir bıçakla gelip adamı tahrik etmis. sana ne birader? ortada darp yok bir şey yokken sen neden adama bıçak çekiyorsun?

erkekçe dövüşe gücün yetmeyince adamı bıçaklıyorsun?

öldüremezsin kardeşim.. bu elemanı savunanlar, bir gün ben sevgilimle sokakta tartistigim zaman, bundan görev çıkaran meriç'in birinin elinde bıçakla beni kalbimden bıçaklama hakkına sahip olduğunu mu düşünüyorsunuz?

az dengeli olun.. insanın sokakta tartışmasının bedeli kalbinden bicaklanip ölmek mi?

bak güya kurtarmaya çalıştığı kadın bile ne ifade verdi? darp yok bişey yoktu diyor.. git dedim, karışma dedim diyor.. ama durmamış gitmiş adamı kalbinden bıçaklamis.

en ağır cezayı almalı.. çünkü elinde bıçakla belli ki silahsiz adamı öldürme amacıyla gidiyor.. tasarlayarak cinayet..

katil zanlısıdir. yargı süreci bitince muhtemelen katil olduğu tescil edilecektir.
  • hümanist değilim,her ne sebeple olursa olsun bir insanın kalbine bıçak saplayan bir katilin burada savunulması beni rahatsız ediyor.cezasını üst sınırdan çekmeli,öldürdüğü kişinin sicili bu arkadaşın suçunu hafifletmez.
  • darp edildiğini düşündüğü kadına yardım etmek istemiştir. aferin. keşke herkes bu kadar cesur olabilse.
    ancak bu cesareti taşıdığı bıçaktan mı almıştır?

öte yandan tıp kazanmak istediği haberlerde yer alıyor ısrarla. “meyve bıçağı” gibi.
    sanıyorum geçen seneki üniversite sınavında bir yeri kazanamamış - belki de istediği tıp gerçekleşmemiş, bilemeyeceğim.
    ama medyanın tarafsız olmadığını, haberi olduğu gibi vermediğini, kadına şiddete tanık olanların müdahaleden kaçmaması gerektiği kamuoyunu yaratabilme amacıyla “meyve bıçağı” gibi taraflı bir habere konu edildiğini düşünüyorum.
  • öyle bir propaganda yapılıyorki salı verilmesi için anlamış değilim.
    1.elinde bıçakla adama saldıran sensin.adamın elinde bıçak vs yok sadece eşiyle kavga durumu var.
    2.kavgadaki bıçağın önce meyve bıçağı olduğu söylendi ama oda değil bu bildiğin büyük çakı türevi bir bıçak.
    3.öldürdüğü adam şerefsizin biri olabilir.ama buna sen karar veremezsin
    4.kadirin tıp okuduğuna yönelik algı içinde tebrik ediyorum.tıp okuma hayali varmış ve onun için çalışıyormuş doğrusu bu.bu ülkede birçok kişinin hayali var hayal ile gerçek bir olmuyor.
    5.eğer hiçbir ceza verilmezse kendisine herkes kavga edenlerin arasına dalıp birini öldürebilir emsal olmuş olacak sonucunda.
  • (bkz: devlet nerede)
    (bkz: nerde bu devlet)

1 fen lisesi mezunu cebinde bıçakla geziyor , üniversiteye hazırlananda niye bıçak var?
    2 suç makinesi 19 sabıkası bulunan mevta neden dışarda idi?
    3 kadın başanmadan sevgilisiyle kaçmış koca nerde ?

sorular sorular ve haber sitelerindeki bilgiler sürekli değişiyor:
    https://www.hurriyet.com.tr/…ade-4-celiski-41446106
  • velev ki kötü birisi; ama en azından, ölmeseydi her an bir masumun canını yakma potansiyeli olan bir kımıl zararlısını elimine etmiştir!
  • “unutuldu, katil oldu, bu yük ona yeter yazık oldu” falan denmiş e adam katil zaten ? birine yardım etmek için silahsız bi insanı kalbinden bıçaklayınca “aa tahrik var hadi seni yargılamayalım, sanığın tahliyesine karar verilmiştir” mi denicek sanıyordunuz ? kendisi bir katildir ve en fazla tahrik sebebiyle cezasında indirim yapılmalıdır şahsi kanaatimce. gereksiz duyar kasılıyor malesef
  • bu katl zanlısı yüzünden saçma sapan bir kavram kazandık tıp fakültesine hazırlanmak.

tıp fakültesine hazırlanmak ne demek kardeşim sonuç hatalı olsa da gidiş yolundan mı puan vereceğiz?
hesabın var mı? giriş yap