şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendi hayatindan bahsetmekte bize ferhan abi... azicik ukalalik yaparaktan söyleyeceğim, galatasaray lisesi'nde okumuş arkadaşların okurken çok zevk alacaklari bir kitap oldugu kanisindayim, zira özellikle o kisimlarda okula tanidik insanlar mevcut...
 • ferhan sensoy'un yurtdisindan turkiye'ye donmesiyle(galiba 1975-76 falan) son bulan anilari;gerisini de en kisa zamanda bekliyoruz.
 • sarkastik anlatımlı, zaman sıralamsız, oto-biograf-yak! aşmış eser enterasan başa buyruk yırtık dondan fırlamış orjinallik ve cesaret dolu bi hayatın çarpıcı bi şekilde kaleme gelişi; alın garipçe bu hayata ortak olun, civcivi sevin, gül babayı tanıyın, hayvan enginle kanyaklı çaylar için bebek vapurunda..
 • ferhan şensoy'un galatasaray lisesi'ne başlaması ve avrupadaki tiyatro eğitimini bitirmesi arasında geçen süreyi anlattığı kitap. çok keyifle ve feyz alınarak okunan tipik ferhan şensoy tarzıyla yazılmış harikulade bir öykü. gerisi gelecektir umarım.
 • muhteşem bi eser olmakla beraber adam baya eskiden beri duzenli gunluk tutuyomuş diyesi geliyo insanın.galatasaraylı olmasam da fransız ekolunun içinde bulundugum icin pek bi ilgimi cekti anıları. okulu kırıp pasajda rakılar saraplar icmeler (bkz: cicek pasajı),tahir baba, super bi sınıf (bkz: nedim gursel)(bkz: engin ardıc)(bkz: selim ileri) (bkz: izzet yasar) tiyatroyla, edebiyatla, ickiyle, sigarayla koca bir liseyi gecir(eme)mek. hızlı sol zamanlar, dev-genc, ve kitabın basından sonuna kadar suregelen askları. ayrıca fransa maceraları , quebec maceraları (megersem turkiyede unlu olmadan cok once kanadada piyasayı daatmıs) ve monique...
  benim en güldügüm nokta ferhan sensoy kucukken carsambada bayan hizmetcinin taciz mevzusu oldu
 • hayatım boyunca en hızlı okuduğum kitap. keşke ferhan şensoy ile mekan olarak tutturabildiğim paralelliği` :samsun`` :ünye` ` :çarşamba` zaman olarakta tutturabilseydim, keşke çocukluğumuzu birlikte geçirebilseydik düşünceleri içerisinde okuduğum kitap.
 • bu kitabı yeni okudum; ferhan şensoy ile aynı mekanı farklı zamanlarda paylaşmanın, aynı yerde yetişmiş olmanın getirisiyle, galatasaray lisesi anılarını gözümde canlandırmak kolay ve eğlenceli oldu benim için.
  ferhan şensoy, nedim gürsel, engin ardıç, selim ileri, izzet yaşar ile 9 da ve 10 da aynı sınıfta okumak isterdim doğrusu.
  strasbourg konservatuarına giriş sınavı anısını okurken gülme krizi geldi, o kadar komik bir öykü.
  civciv ile ilgili yazdığı son bölüm ise şok edici.
  bu kitaptan anlaşıldığı kadarıyla, ferhan şensoy gençliğinde iyi yaşamış, güzel yaşamış. çünkü kendi istediği gibi yaşamış. anılarının 2. bölümünü de bekleyelim.
 • kendi memleketim olan samsundan, dedemin memleketi olan çarşambadan, annemin ve de anneannemin memleketi olan ünyeden izlerle süslenmiş, eski bir dönemin ve gerçek bir hayatın anılarını paylaşan, eğlenceli bir ferhan şensoy kitabı.
 • ferhan şensoy u tanımak isteyenlerin ilk olarak bu kitabı okumakla işe başlamalarını tavsiye ederim. yukarıda görüleceği üzere kimsenin kitapla ilgili olumsuz birşey yazmaya eli varmamış. bence de çok içten ve güzel yazılmış bir eser. sanıyorum yazarın gençliğini anlatmasının da büyük payı var bu içtenlikte.
 • daha önce yavşak olarak nitelendirdiğim ferhan şensoyu tanımamı sağlayıp , ne kadar kafa bir insan olduğunu gösteren kitap.