• düz anlamı ile, arkadan vurmak.
    örnek:

-ayakkabı ayagımın arkasını vurdu.
    - kalleşlik yapıyor ondandır.
  • kendimi bildim bileli türk filmi izlerim. çokça devamlılık hatasına, absürd hatalara rast geldim, yeri geldi çok güldüm... ama... ama hiç bir filmde buradaki absürdlüğü görme imkanım olmamıştı. filmin senaristi ve aynı zamanda yönetmeni olan rahmetli orhan elmas'a bu sahneyi çekerken ne düşünerek hareket ettiğini sormak isterdim açıkcası.

sahnenin birinde sivil polis memuru, amirini arayıp zanlının falanca yerde olduğunu söyleyecek. film 1974 yapımı arkadaşlar. o senelerde arasa arasa nereden arayabilir komiseri? ankesörlü telefondan veya bakkaldan çakkaldan işte değil mi? ama o nereden arıyor biliyor musunuz? arabadan ! ahaha. arabanın içinde bir adet hamdi bey telefonu var, kablolu, numaraları çevirmeli bir telefon. hani şu devlet dairelerindeki demirbaş telefon (olayın vahametini vurgulamak için göbeğimi çatlatıyorum ahah). onu almış bir güzel kucağına. arıyor.

benim için film burada koptu.

filmde başrolleri fatma girik ve tamer yiğit oynuyor.
  • bugün bir kanalda denk geldim..

--- spoiler ---

fatma girik gözünden vuruluyor bi sahnede.sonraki sahnede kendisini ölü değil, sadece kör olarak görüyoruz..

--- spoiler ---

ayıptır söylemesi aşkfnskşldgns
  • eskiden gelin ayakkabısına verilen isim. ne kadar manidar değil mi..
  • (bkz: pkk)
  • iş dünyasında karşılaşılan çok sayıda insana rahatlıkla verilebilecek ünvan. 2 kuruş ve mevki için ayaküstü herkesin kuyusunu kazmaya çalışır bunlar.
  • oldukça romantik ve gerçekçi bir atmosfer içeren ender türk filmlerinden... tabi gerçekçiden kasıt görsel ve mantıksal efektler için değil... türk filmlerine zaten bu gibi hatalardan puan vermek cahillik olsa gerek...
  • ali şen ve tamer yiğit'in ben korkak değilim sadece kan'dan, silah'tan intikam'dan uzak bir dünya'da yaşamak istiyorum dediği sahne de çok yapaylık vardır.

sürekli lady d'arbanville çalmasıyla da beni dumura uğratmış bir dönem cat stevensın şarkısının insanları baya etkilediğini göstermesi açısından güzel bir film olmuştur.
  • ikea food reyonundan edinebileceğiniz havyar ezmesi. sözlükte başlıklara türkçe karakter revizyonundan dolayı kalleş başlığı altında ve fakat aslı" kalles". yumurta ile birlikte tüketilmesi halinde beğenilmesi daha yüksek bir ihtimalmiş, denedim ama yok olmadı.
  • koyundur, keçidir vesairedir.
    kalleş kalleştir.
hesabın var mı? giriş yap