127 entry daha
  • gökhan alkan'in bi yigit balci karakteri kadar bu dizide kendini rolüne veremedigini gözlemledigim dizi. henüz ilk bolumler ilerde iyiye gider mi zaman gösterir tabi.
  • geçen haftaki bölümü izlerken böyle tespitler yapmıştım. (bkz: #69497270)

ancak görüyorum ki klişelerden uzakmış beklentimiz yine kursağımızda kalıcak galiba. tamam güçlü kadın, akıllı kadın falan dedik ancak konu aşık olmaksa bir erkek olarak konuşayım öyle aman aman aşık olunacak bir cezbediciliği yok. en fazla aklına güvendiğim bir iş arkadaşım olur. eğer konu güzellik, aşık olmaksa dizide eylül'le sürtüşme halinde olan o emma watson'a benzeyen kız -bahar'dı sanırım ismi- 100 kere cebinden çıkarır güzellikte, cazibede. neyse işte aptal, muhtaç kız klişesinden uzak derken bu sefer de eğer kızımız akıllı ise dizideki bütün erkekler körkütük aşık ve çevresinde pervane olmalı klişesine bağlamışlar. geçen hafta demiştim zaten ilk 4-5 bölümden sonra bozulmayacağının garantisi yok diye.

böyle giderse yakında hastanede geçen kavak yelleri dizisi olur bu. bahar kimsenin sevemediği ama aslında o kadar da kötü olmayan mine, eylül herkesin örnek gösterdiği ama aslında içten pazarlıklı yapmacık aslı, ali asaf'ı da deniz yaparsınız. o sonradan salça gibi ortaya çıkan oğlan da efe gibi mevzuya dahil olur yavaş yavaş. tebrikler "kavak yelleri-pusu" yahut "kavak yelleri-hastanenin yolu" hayırlı olsun.

ilerleyen bölümlerde bahar ali asaf'a tuzak kurar ve eylül de onları uygunsuz bir halde basıp ya da fotoğraflarla görüntülerle karşılaşıp durumu yanlış anlar. bir süre ayrı kalırlar vs. dizinin bir yerinde böyle bir şey bekliyorum. olursa demişti dersiniz. zaten olmazsa da burayı okuyup vazgeçmişlerdir derim. :)

bu arada dizide çok fazla kıssadan hisse tadında flash tv'deki gerçek kesit gibi hasta hikayeleri var. drama içi dramalar yaratıp dizi konusunu kaydırıyor. her bölümde böyle acılı hasta muhabbetleri yapmazlar umarım.

not: sonradan aklıma geldi ekleyeyim dedim. öykü karayel'in kaşlarının doğal halimi öyle bilmiyorum ama neden sürekli şoktaymış gibi gözden 2 metre yukarıda anlamadım. tuhaf görünüyor.
  • dramı bol, izlemesi keyifli bir bölümle ekrana gelen dizi.

-spoiler riski- hastaların hayatlarına biraz olsun dalmaya başlamak iyi geldi. üstünkörü işlenmesi sıkıcı oluyordu. tabi bu demek değil ki, her hafta bizi ağlatacak kıvama getirmenizde sakınca yok. lütfen ama... birbirlerinde ayrı düşmüş ama yıllarca içlerindeki aşk bir dirhem azalmamış karadenizli yaşlı çiftimiz mesela enfesti. sevdiği adamın iyileşmeye başladığı ana kadarmış da sanki dünyadaki görevi, onun iyileşmesi ölümü getirdi, melek oldu fadime ana. güzel sahne, güzel bir veda idi... bölümdeki tek kötü şeyse, bahar. yeteneksizlik ve kibir abidesi. tabi bu devran da böyle sürmez. yeteneksiz olması iyi hoş da, insana bir zaman sonra böyle bir karakteri izlemek zül gelir. bari baktığı her hastayı değil de, üç kişiden birini falan öldürsün. onun kariyerinde o da başarı sayılır neticede!.. eylül ile ali asaf'ın öpüşmesi ise bombaydı. yağmur altında, bildiğin alev almışlardı. her hafta bekliyoruz efenim... bölüm yorumum içinse, beklerim.
  • millete bakıyorumda hepsi senarist yapımcı doktor aq . bırakında ağız tadıyla izlesin insanlar. bok bok yorumlar atmayın
  • bir güney kore yapımı olan doctors dizisinden uyarlamadır.
    fakat arkadaş, bu kadar mı uyarlanamaz? bu kadar mı saçmalanır? bu kadar mı saptırılır? gerçekten yetenek yani. kore versiyonundaki naiflikten, tatlılıktan eser yok. hayır bir defa on adamı aynı kıza aşık etmenizdeki amaç nedir?
    ayrıca karakterlerden bazılarının neredeyse alakası yok. en başta da ikinci kadın karakter olan bahar. kızı bir değiştirmişler ki aman tanrım didim. kız resmen karaktersiz şu an dizide. sonra efendim selim adındaki doktor arkadaşın neredeyse dizinin aslında karakteri yok. başhekim yardımcısının yerine koymaya çalışmışlar tamam. ama bu adamı niye eylül'e aşık ediyorsunuz? ne alaka? sonra bir başka alakasızlık daha eylül'ün eski arkadaşı mehmet. lan bu adam gerçekten arkadaşı olmalıydı. bu da aşık...
    neyse efendim, en uyum sağlayan karakterin ise esma olduğunu düşünmekteyim ki onda da oyuncu seçimi yanlış fikrimce. özcan tekdemir biçilmiş kaftan olabilirdi.

kısacası başarılı bir uyarlama olmamış, daha ilk bölümden türk dizisiyim diye bağırıyordu vesselam.
124 entry daha
hesabın var mı? giriş yap