• hic bilmedigim zorluklardir. ben hic kamuda calismadim. ondan olsa gerek bu bilememe. disaridan halbuki pek guzel gelmekte kamuda calismak. maaslar goreceli iyi. rahat. oh. mis.

sahip olunan ideoloji nedeniyle belki sikintilar yasayabilir kimileri. bilemeyecegim...
  • müdürlerin mobbing yapması.
  • kamuda çalışmanın, çalışmaktan kaynaklı zorlukları vardır. zira kamuda iki tip istihdam vardır. çalışanlar ve yatanlar. yatanların zorluğu tektir ki o da zaman doldurmaktır. çalışanların zorluğu ise yatanların işlerini de üstlenerek daha çok çalışmak zorunda kalmalarıdır.
  • 12 yıldır bir zorunluğunu görmedim.kamuda işi bilmemek daha avantajli bilirsen herkes tepende bu maldir yapamaz derler onun işini de sen yaparsın.
  • maaş artışının tamamen bulunduğun kadroya göre olması. yani müdür vs olmadıkça maaşın artmaz yerinde sayarsın. bunun haricinde bir zorluğu yok. her iş yapılır. olmaz denen iş oldurulur. yeter ki iste.
  • çok üst kalifiye insanların dünyanın en gerizekalilari ile birlikte aynı pozisyonda aynı maaşa çalışmasıdır. ve genelde üst yönetim hep bu torpilli cahillerden oluşur..
    işi yapanlar hep bu kalifiye elemanlardir. is verilse de yapamayacak o sığır kesim ki yaklaşık %70dir hiç bir is yapmadan torpil bularak hep yükselirler. kamu hep o %30 sayesinde ayaktadır.
  • hiçbir zaman kendin olamayacak olmak ve her gün aynı normativite ekseninde sınanmak.

kişi, görünen ve kayıtlarda geçen bir farklılığa sahipse büyük ihtimalle baştan önüne engeller çıkacaktır kamuda çalışması için ama varsayalım ki bir engelle karşılaşmadı, o zaman da asla bir daha kendisi gibi olamayacaktır.

farklılık, görünen ve bilinen bir durum değilse de farketmez, çeşitli sorular yine aynı normları her gün dayatacaktır. özel sektör, daha özgür kılıyor insanı ve insan daha fazla kendi gibi olabiliyor.
  • kamuda çalışan bir hemşire olarak şu dönem için covid serviste çalışmaktır.
    az önce hasta odalarından çıktık ve formam sırılsıklamdı
  • zorluk değil, keyif kısmına odaklanarak çalışmalara başladım. özel sektörün aksine tatilin, çalıştığın zamanın belli olması cezbeden kısmı. sonuçta ömrü çalışılan kısma değil, kalan vakitlerine göre değerlendirebiliyorsun.
hesabın var mı? giriş yap