old school fucker

  • 1960
  • 14
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

migros'un zorla poşet satma rezaleti

evet, sayın ekşiciler! geleneksel günlük ekşi rezalet başlığına hoşgeldiniz. bendeniz değerli atplerimi market reyonlarında ürün arayarak harcamama, daha çok ürün seçeneği olması ve kapıma kadar getirilmesi adına genelde alışverişlerimi online yaparım.

bildiğiniz üzere yeni yılla birlikte poşetler paralı oldu ve iyi ki oldu. bu düzenlemeden önce bile marketten fiziksel alışveriş yaptığımda minimum poşet alır, çantamı yanımda götürür ve aldıklarımı çantama koyardım, neyse. haftasonu migros sanalmarketten yine alışverişimi yaptım( not kısmına ücretli poşet istemediğimi özellikle belrttim). her zamanki gibi kapıma getirildi, ücreti ödedim. faturaya bir göz attım, yırttım çöpe attım ( poşet ücreti vs yoktu ). sonra aklıma takıldı( poşet istemediğim halde poşet getirmeleri) nette alışveriş geçmişine baktığımda faturada olmadığı halde toplu gösterilen kısımda 1.5 tl poiet ücretini sormadan aldıklarını farkettim. hatta bir kaç hafta önceki alışverişime kontrol ordan da ücret kesmişlerdi.

defalarca yurt dışında alış veriş yapan biri olarak, online alış veriş yaptığınızda siz poşet istemedikce size asla poşet vermezler. bütün ürünleri kasayla getirir, hatta kasaları size bırakırlar ve bir dahaki sefere boş kasaları alırlar. migros ise tam tersine siz poşet istemiyorum dediğiniz halde zorla size kafasına göre poşet belirleyip getirmektedir.

müşteri ilişkilerini aradığımda ve şikayet kaydı oluşturduğumda ( poşetleri iade etmek istediğimi belirttim) olumsuz dönüş yaptılar ve sistemlerinin bu şekilde olduğunu, yapabilecekleri bir şey olmadığını belirttiler.

özet: migros sanalmarket poşet istemiyorum diye özellikle belirtseniz dahi size istediği kadar poşeti getiriyor ve sizin çevreye zarar vermenize sebep oluyor.

son olarak derdini s*keyimciler ve rezalet puanım sıfırcılara olayın bir kaç kuruşla ilgili olmadığını, müşterilerin aptal yerine konulması ve poşetsiz ürün taşıma alternatiflerine bakmak yerine müşteriye zorla poşet satmak ve çevreye zarar vermek ile ilgili olduğunu belirtmek isterim.

edit: destek ve eleştirileriniz için teşekkürler. bir çok sığırca entry de girilmiş. onlara da ayrı teşekkür ediyorum. özellikle 25 kuruşun lafımı yaptığımı iddia edip ıban isteyen sığırlar özelden mesaj atıp ıbanimi alabilirsiniz. sizin gibi ezik sigirlarin parasini gayet kabul edebilirim. umarim bir yerlere yardim edebilecek kadar para gonderirsiniz diyecegim de gulme geliyor. ancak entry girerek artistlik yapan ezik tipler oldugunuz cok acik. sizin gibileri gordukce iyi ki sizin gibi aptal / enayi degilim diyorum. iyi ki haklarimin pesine dusuyorum. iyi ki sizin gibi koyun degilim. sizin gibi aptallar oldukca her gun insanlari somurmenin yeni bir yolunu eminim bulacaklardir.

diger elestirilere gelince carrefour'da oldugu gibi fileyle getirip urunleri birakip gitme secenegi varmis ( basliktan once bilmiyordum o nedenle kisisel tecrubelerimden gayet bu isin posetsiz yapilabilecegini biliyordum), o sekilde de getirilebilir. iyi niyet olduktan sonra gayet de her turlu cozum bulunabilir tasima sorununa. fakat ortada direk zorla musteriye urun satma durumu var. ayrica hizmet/kargo bedelinin ayrica alindigini belirtmek isterim. yukarida da yazdigim gibi posetleri iade etme istegim de red edilmistir.

elestiren arkadaslarin kendilerine zorla urun satilmasi, cevreye zarar verme, her poset icin migros'a 10 kurus, devlete 15 kurus verme,1.5 tl'nin degerinin olmamasi gibi fantezileri olabilir fakat benim yok, kusura bakmayin.

devamını okuyayım »