• biz de hemşireye zam yaparsın, hemşireler ne yapıyor ki bu kadar para kazanıyor derler; doktora yaparsın, bunlar doktor mu lan bu kadar para kazanıyor derler.

ulan açlık sınırının 5 bin olduğu ülkede öğretmenlerin 3 bin almasına laf eden adamlarsınız. evet siz.

o nedenle yok gözüme medeniyet kaçtı, yok adamlar zaten zengin falan geçin bunları. türk insanı aç gözlüdür, hırslıdır. milyon dolarlar kazansa da bu değişmez. yine kıskanır, başkalarının hakkını çalmak ister.

bu mevzu biraz da kültürel. eğitimin de büyük payı var ama daha çok kültür.
  • "ee ne var bunda, adamlar az bulmuş protesto etmiş. her b.ka başlık açmayın" entry'sini yazma niyeti ile tıklamıştım. şimdi ne yazacağımı şaşırdım.
  • haberde doktorların uzmanlık alanına göre yıllık 260.000 ila 360.000 usd para kazandığı yazıyor. ben olsam ben de bana zam yapanı protesto ederdim. bu nedir arkadaş? "manyak mısınız lan? oldu bari hükümeti de üstümüze yapın!" falan derdim. adamlar 1 yıllık maaşı ile toronto'dan 2 tane müstakil ev alabilecek kadar para kazanıyorlar.

edit: kanada ile zerre ilişkim yok. lakin "1 yıllık maaşı ile toronto'dan 2 tane müstakil ev" derken sallamadım, şöyle bir baktım internete. lakin ev sapa bir yerdeymiş. münibüse uzak galiba.
  • herhangi bir genel cerrahi uzmanı'nın ayda 30.000 abd doları aldığı ülkede normal olandır. ör. türkiye'de bir genel cerrahi uzmanı 5000-12000 tl arası maaş alır. farkı siz düşünün artık.

edit:

1. doktor değilim. avukatım. evet avukatım.
    2. 6 yıl okuyup üzerine 4 yıl uzmanlık yapıp onun üstüne 4 yıl mecburi hizmet yapan insanlara 10.000 lirayı bile fazla görenlerin bu yorumu yapabilmesi için öncelikle 30 sayfadan fazla sorumlu oldukları bir üniversite dersinin sınavlarına girmeleri gerekiyor.
    3. bana sırf şu entry yüzünden hakaretler yağdıran kompleksli insanlar var ya. olm işsiz misiniz? bu ne vizyonsuzluk? bu ne kıskançlık? bu ülkenin en büyük sorunlarından beyaz yakalıların kendilerinden daha eğitimli insanları kıskanarak kompleksli birer insan haline gelmeleri. biraz vizyon arkadaşlar..
  • her ulkenin daha yukseklere ucabilmek icin kanada ihtiyaci oldugunu gostermistir.
hesabın var mı? giriş yap