• raporu veren kurumun bilmem kaç numaralı khk ile faaliyetlerine son verilmesinden korktuğum durum.

olayin nasıl buralara geldiğiyle ilgili aklımda şöyle bir tahmin var.

rte danismanlarıyla toplantı halindedir. danışmanlarına -arkadaşlar tarihe geçmek istiyorum. tarihe kürt sorununu bitiren lider olarak geçmek istiyordum ama oy için vazgeçtim. şimdi öyle bir şey yapmalıyım ki bin yıl sonra bile insanların hafızasında yer almalıyım.

bir kaç hafta sonra danışmanlar çalışıp gelir. birbirinden uçuk projeler arasında -,kanal istanbul adı altinda proje dikkat çeker. danışman -sayin başkan fatih gemileri karadan yürüttü istanbul'u aldı. siz de bir boğaz daha yaparak bu milletin hafızalarında yer alacaksınız- der. rte de gaza gelir pr için emir verir.
  • her şey bir yana doğaya müdahale ederken iki kere düşünmek gerektiğini gösteren bir örnek daha. umarım çok geç olmadan vazgeçerler bu zımbırtıdan.
  • muhtemelen doğru ve endişe verici tespit.
    kanal istanbul fikrini kim uydurdu bilmiyorum ama efsane rezil bir konsept.
  • kalkınmayı götünden anlayıp ülkenin en kıymetli ormanlarına göllerine sit alanlarına yol-köprü-maden ocağı dikilmesini savunan, şantiye görünce kalkındığını zanneden cahil bir kesim var. bu zeka yoksunlarına kalkınmanın bilimle teknolojiyle eğitimle ve üretimle olduğunu anlatamazsın. bunlara göre kalkınma demek iş makinesi demek, şantiye demek. böyle diye diye gördüler şimdi. "yol yaptı köprü yaptı" diye ölümüne desteklediklerin 15 yıl devlet yönetmeyip üretimde bilimde eğitimde atılım yapmak yerine mütahitçilik yaparsa ekonomide de böyle patlarsın. böyle zır cahil ve algısı kıt kesim var ve bunların oylarıyla 15 yıldır türkiye'nin başına eğitimsiz, iş bilmez mütahitler ve komisyoncular seçiliyor.

diyeceğim şudur; ormanları, gölleri zeytinlikleri, tarım alanlarını rant için katledip zengin olup, uzun vadede ülkenin doğasını, milletin parasını çalanlar ilk fırsatta vatana ihanetten yargılanmalıdır. bunları yapanların ileride en ağır cezalara çarptırıldığını görmek ümidiyle. kim olduklarını herkes biliyor.
  • 3 - 5 balık için endişelenmeye değmez fikrinde olan müslüman bir anlayışdaki devlet erkanının kocaman eşşek kadar büyük projesidir :)
  • 20-30 sene sonra suçlusu cehape olacak olan durum.
  • kabataş'ı doldur, durusu'yu boşalt. şuraya bi ada koyalım belki ıssız ada fantezisi olan birileri vardır .. şuraya da bi göl koyduk mu...

doğa istediğiniz yere istediğiniz yeryüzü şeklini oturtacağınız ressam bob'un tuvali değildir. intikamını fena alır. sabrını zorlamayın!
    https://yesilgazete.org/…lojik-sonuclari-ne-olacak/
  • zaten kanal istanbul'dan kat kat büyük istanbul boğazı binlerce yıldan beri bitirdi, bu da facia olacak...

(bkz: bi siktir git dedirten laflar)
hesabın var mı? giriş yap