• kara bir duvarla çevrelenmiş gibi hissetmekten iyidir, gerçi duvar da yıkılabilir ama daha zordur. güneş bulutların arkasında, şimdi poponu kaldır ve ışığa doğru git. tembelsen de bulutların dağılmasını bekle nasılsa birileri bulutları ya kendi için ya da senin için dağıtacak her zamanki gibi ama kendi keyiflerince, o yüzden daha karanlık köşelere gitmeden çık git. çevrendekileri bulut gibi hissetmeyeceğin zifiri karanlık, çelikten duvarlarla çevrili, ses yalıtımı da olan, ne ses, ne ışık, ne de nefes olan algısız ortamlar var, buralara girip dehlizlerde kaybolmadan dağıt bulutları, belki başkalarına da ışık olursun.
  • (bkz: weltschmerz)
  • sanırım buna depresyon deniyor.
    hiçbir şey zevk vermiyor, hiçbir şey yapasım yok.
    bira bile içesim yok.
  • dört aydır hissettiğim durumdur. hiç çıkamayacağımı düşünmekteyim artık umarım bir gün son bulur.
  • kara bulut değildir o türkiye'dir. kara bulut olsa duramazsın.
  • tükenmiş hissediyorum. içimden çığlık atıyorum, cidden çığlığımın sesini içimde duyuyorum. yoruldum. çok yoruldum. bazen her şeye göğüs gerecek kadar güçlü hissediyorum, bazen ise de çökmüş ve dermanı kalmamış bir hasta gibi. insanım, normal, böyle hissetmem normal. ama işte.. her zaman sevinçli bir an yaşıyorsam elbette üzücü, kötü bir anı yaşamam gerektiğinin de normal olduğuna inanmıştım. her şeyin zamanla iyileşeceğine.. tepemdeki kara bulutcuk beni hiç yalnız bırakmadı, hiç. sorgulamadım. olması gerektiği gibi ilerleyen bir sistemin varlığından dolayı diye düşündüm. yine de bazı şeyleri kaldırmak mümkün olmuyor. belki hissiz biri olsam işler değişir fakat o zaman da illa ki bir sorun çıkar. aşırı duyarlı olduğumu düşünmüyorum herkes özünde böyle. peki neden özünde duyarlı olan insan sayısı bu kadar az. neden sürekli bastırılıyorlar. neden sistem zalim olanları yok etmiyor da iyi insanları yok etmeye meyilli.. neden çocuklar bunca acıya maruz bırakılıyor. neden, neden ve milyonlarca nedeeen.. keşke kara bulutlar biraz da o kötü insanların başına bela olsa..
  • ekonomik olarak çözümsüz durumda olunca hissedilen karanlık duygu.
  • hayatıma bu bulutları dağıtmasını istiyceğim birinin girme ihtiyacını oluşturan durumdur.kendime yetememeye başladım.
hesabın var mı? giriş yap