• kardeşim ilkokula başlayacak. haziran sonundayız. benim okulum tatile girmiş. haliyle ben de hobi olarak kardeşimle uğraşıyorum.

neyse bunun okuldan korktuğunu farkettim. hemen aklıma bir hinlik geldi. oturma odamızda duran yapraklı takvim haziran ayının bulunduğumuz gününü gösteriyor. kardeşime gidip eğer bu yaprakları koparırsam okula başlayacaksın okullar açılacak dedim. başladı abi nolur koparma yapma etme diye. hatta gözlerden yaşlar geldi gelecek. bir kaç gün ben aynı eziyeti yaptım. üçüncü veya dördüncü gün uyandım. takvim yok. bu almış takvimi saklamış garibim. okul açılana kadar takvimi kullanamadık.

sonra bu birinci sınıfa başladı. dedim bak sen ileride üniversiteye gideceksin. üniversiteler her zaman uzakta olurlar. bak komşu abiye antep’te okuyor. sen nasıl evden uzakta yaşayacaksın. bu yine ağlamaya başladı. anneme gitti. anne karşıdaki arsayı alalım oraya üniversite yapalım ben ileride orda okurum diyor. tabi biz o ardayı almadık. müteahhit aldı. apartman yaptı. çok da güzel para kazandı.

kardeşim de sayemde üniversiteyi istanbul’da kazanıp istanbul’da okudu. eğitime katkılarımı yadsıyamam.
  • buzdolabının üstüne koyup orada bırakmak. evet o kardeş benim.
  • kardeşi halının içine lavaş misali ve hatta mavi boncuktaki emel sayın misali rulo gibi sarıp salonun ortasında döndürmek **
  • benim abim bana sakallarını saydırırdı ben de oturup ciddi ciddi saymaya çalışırdım. bizim ailenin kafası bu konularda master yoda seviyesinde çalışır.
  • abim tarafından yorganın içine sağlam bi osurmak ve kafamı zorla yorganın altında tutması.ya sen napıyosunn yaa
  • abimle kuzenim diğer kuzenime ekmek arası karınca yedirmişlerdi, hiç unutmam.
  • benden küçük bir kardeşimin olmamasından dolayı bana yapılan anlamsız eziyetlerdir. bunlardan birini anlatmak isterim. 5-6 yaşlarındayken böyle pille çalışan ve tek özelliği bateri çalmak olan bir pandam vardı. dünyanın en tatlı oyuncaklarından biriydi. bozmayayım diye çok fazla oynamıyordum onunla. neyse efendim büyüyünce kendisinin kundakçı olacağından emin olduğumuz abim, bir gün bu pandayı aldı bak şimdi ne yapacağız ashildr dedi. ben de salak salak bakıyorum. üzerine kolonyayı döktü, kibriti çaktı ve panda haliyle yanmaya başladı. bu arada pandam hem yanıyor hem de bir yandan bateri çalmaya devam ediyordu*. görüntü bu haliyle wacken open air festivalde sahne alan bir metal grubunun sahne gösterisi gibi dursa da benim için travmatik bir durum oldu. aradan yıllar geçti. ben hala arada gittigidiyora o pandanın aynısından bulabilir miyim acaba diye bakıyorum. aynı kundakçı abim en sevdiğim oyuncak olan legolarımın bir bölümünü de yakmıştı ama ben bundan bahsetmek istemiyorum şu an.
  • - küçük kardeş yorganın altına girer, büyük kardeşler oklavayla küçük kardeşi döver. sanırım hem kızıp hem kıyamama durumu
    - merdivene yolluk serilir, küçük kardeş merdivene oturtulur, sonra pıtı pıtı o yolluk çekilir.

ve tabii ki sen evlatlıksın cümlesi.

o küçük kardeş benim
  • küçükken berber olmaya özenip saçlarını kesmek.
    edit:evet o berber benim.
hesabın var mı? giriş yap