şükela:  tümü | bugün
  • bak büyüyünce belki cimnastikçi olursun diye kardeşin iki topuğunu ensesinde birleştirmek.
  • şu an şaşkınlık içindeyim. "ben ablan değilim, şurda gördüğün yıldızlardan birinden geldim. annenin karnına koydular beni. uzaylıyım. aranıza karıştım." bunlar benim sözlerim ama bu blogu ben hazırlamadım. başkaları da mı diyormuş oha. tarih veriyorum; 89-92 arası bir dönem.
  • bir gofret veya sakız markası uydurup bakkala yollamak. bir hiç uğruna onca yolu teptiği için zevk almak.
  • bir arkadaşımın kardeşine yaptığı, en acımasızı ve anlamsızı olabilir.
    okuldan eve geldikten sonra küçük kardeşine; "ulan galiba pantolonum yırtıldı, bak bakıyım yırtılmış mı?" demiş ve kardeşi olay mahalline artık iyice yaklaştıktan sonra, çocuğun tam ağzının ortasına dişlerini çürütecek derecede şiddetli bir şekilde osurmuştu. hayvan herif.
  • plastik poşeti yediğime inandırıp, orta boy bir poşet yemesine sebep olmuşluğum var. o kadar saf olacağına inanmamıştım, "niyetim eziyet değildi" diyerek vicdan azabımı gideriyorum.
  • arabanın şoför koltuğuna oturduğu ve dalgın olduğu bir anda vitesi boşa alıp, el frenini çekmek. o gün kalpten ölmediysen bücürük, eminim benden ömürlü olacaksın şu hayatta.
  • benim çok küçük olduğum için hatırlamadığım annemden dinlediğim olay. abimle benim aramda 8 yaş var, hatta ismimi de o koymuş. neyse efendim o zamanlar 6 aylık bir bebeyim, annem mutfakta bulaşık yıkarken abimin yanına bırakmış beni. derken birden ağlamaya başlamışım avaz avaz, annem gelip soruyor abime "bilmiyorum durup dururken ağlamaya başladı" diye geçiştiriyor bizim çakal. derken 2. ye annem salona bir giriyor bizim vicdansız sobada ısıttığı çay kaşığını elime veriyormuş tut diye.

1,5 yaşındayken de kolumu çıkartmış. o zaman da çok severmiş beni şimdi olduğu gibi.
  • bana yapılanları anlatayım:

+ 3-4 yaşlarındayken, gazoz ile gelen ablanın çiş diyerek zorla içirmesi.
    + yüksek bir duvardan kafa aşağı ablaca düşürülmek.
    + ailenin, japonluk derecesinde çekik gözlü tek ferdi olduğumdan, seni japonya'dan getirttik diyerek ablaca ağlatılmak.
    + yüklüğe çıkarıp üzerime yorganları yığmak.
  • birgün annemler beni abime bırakıyor. abim 12 ben 4 yasındayım. bizim abi müsveddesi evde ne kadar içki varsa annemler sanki gelmeyecekmiş gibi denemeye kalkıyor, neticede çocuk tabi. sızıp kalıyor. sızacagını fark eden deha dahi abim bana da zorla içki içiriyor ve beraber sızıyoruz. akşam eve gelen babamlara abimin açıklaması dayagı iki katına çıkarmıştı. " ben sızmak üzere olduğumu anlayınca kardeşime de içirdim. ben uyuyunca başına bişi gelmesin yalnız kalmasın diye"

bu olay bana annemlerden aktarım. ben hatırlamıyorum.