• bu da muazzam bir bilim dalı, hakiki doktorluk. bir dahili branş olmasına rağmen hastalarına bir cerrahi branş gibi faydalı olabilirler. girişimsel tüm işlemler muazzam bir incelik gerektiği gibi hazzı da üst düzeyde gibi görünüyor. düşünsenize 41 yaşında st mi hastaya yarım saat içinde stent takıyorsunuz ve hayatını kurtardığınız gibi muhtemel bir kalp yetmezliğine gitmediği için de geleceğini de kurtarıyorsunuz. muhteşem bir iş. ayrıca alanı bir avuç kadar olan bir organ. anatomisi bir avuç kadar, ilgilendiği yer bir avuç kadar, eko probunu koyduğu yer taş çatlasın 10 cm2 bir alan ama konuları dünyalar kadar. severim, işini iyi yapanlara da gerçekten saygı duyarım.
  • içinde bulunduğum tıp alanı. bana göre cerrahilerde dahil olmak üzere en zor tıp alanıdır. tartışmasız en çok acili olan bölümdür. devamlı bir adrenalin salgılama durumundasın, ölümle yaşam arasında bir çizgidesin ama mesleki tatmini çok üst düzeyde bir bölüm.
  • icapları mahvetmiştir.
  • tıpta uzmanlık dallarından biridir. sol kalp ve damar hastalıkları üzerine yoğunlaşır. buradaki sol kalpten kasıt, kanın vücuda sol ventrikülden pompalanmasıdır. sağ kalp daha çok göğüs hastalıkları uzmanlığının ilgi alanındadır. bazı terimleri yaygın olarak bilinir, eko 'ekokardiyogarfi', ekg 'elektrokardiyografi', efor, ritim holter, doppler, anjiyografi, anjiyo gibi. seçerken çalışma temposunu kaldırabilir miyim diye kişinin kendisini sorgulaması gerekmektedir, nitekim asistanken uyku haram olur çoğu geceler.
  • sahip olmak isteyip de olamadığım uzmanlık alanıdır. kalp ve damar sisteminin hastalıkları ile ilgilenen, bu hastalıkları cerrahi değil tıbbı yöntemlerle tedavi eden, buna rağmen girişimsel işlemi bol, acili bol, çok yorucu, ancak müthiş keyifli bir branştır. mesleki deneyimim nedeniyle kardiyolojiden anlarım. hatta çeyrek kardiyolog da sayılabilirim ama gerçek kardiyologlara çok saygı duyarım.
    çalıştığım yer ve uzmanlaştığım branş nedeniyle kardiyolojiden uzak kalmış olmam beni depresyona sokmuştur o derece candır benim için kardiyoloji.
    buradan kardiyologlara selam ederim. kolay gelsin dostlar işiniz çok zor. lakin sizden biri olabilmeyi ne çok isterdim.
  • doktorların en yakın zamanda gorunmenizi tavsiye ettiği bölümlerden biridir.
  • ismini matematikteki kardioit eğrisinden alan, kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır.
  • uzun zamandir erteleyip en sonunda gitmem gerektiğine bugün tam emin olduğum hastanelerin en ürkütücü kısmı. randevuyu aldığımdan beri kalp atışlarım daha da hızlandı. randevuya yetisemiycem bu gidişle.
    ulen amma gerildim be.
  • aort damarı büyümesi yaşayan ameliyat olması gereken ankara'da ikamet eden tanıdığım için doktor tavsiyesi aradığım tıp bölümü.

gerçekten önemli, yeşillendirebilirseniz sevinirim.
  • arb ye karşı olumsuz tutumları merak konusu
hesabın var mı? giriş yap