şükela:  tümü | bugün
  • adiemusun müziğini düzenleyen yapımcı
  • rönesans italyan mimari andrea palladio'dan esinlenerek besteledigi palladio, i. allegretto, ii. largo, iii. vivace seklinde üc bölümden olusmaktadir. allegretto, de beers'in reklam müzigi olarak kullanilmistir. etkileyicidir.
  • mart 2005'te çıkardığı requiem'i ile beni benden alan besteci. latince sözlere bağlı kalmakla birlikte, japonca ya da gal dilinde de yazmış. dies irae kısmı çok etkileyici.
  • 1944 doğumlu besteci.
    (bkz: welsh)

adiemus: songs of sanctuary
    adiemus ii: cantata mundi
    adiemus iii: dances of time
    adiemus iv: the eternal knot
    adiemus v: vocalise
  • muhtemelen daha önce bir yerlerden duyduğunuz şu;
    http://www.amazon.com/…9325&creativeasin=b000tdspfu
    eserin sahibidir.
  • dikkate değer modern klasik besteci.
    film yapımcısı olsam, en azından bir ost besteletirdim; tabi öyle bir huyu varsa.
    http://www.karljenkins.com/
  • requiem adlı albümü gerçekten eşsiz olan klasik müzik bestecisi...albümdeki introit ve lacrimosa ile ağlar, dies irae adlı parçanın korosu ile tüyleriniz ürperir.
  • insan değildir. böyle müzikleri yapan adam büyük ihtimalle androiddir.
  • duygulari uandiran, tuyleri diken diken edendir. muzigini dinlerken dikkat etmemek mumkun degildir, her bir enstruman bir digeri ile uyum icinde fakat ayni zamanda da kendi dilinde nettir, hepsi birbirinden ayirt edilebilir. muzigi muthistir.
  • kendisiyle ilk harry potter'da çalan hedwig's theme bestesi sayesinde tanışmıştım. harry potter ve star wars'un müziklerini yapıyor olması ilgimi çekmişti. the imperial march'ına da aşık olmuştum. sonra adamın sadece film müziklerinden ibaret olmadığını öğrendim. kendisi şu an 72 yaşında jazz, rock ve klasik müzik sanatçısıdır. schindler's list, the bfg, jurassic park, the book thief, indiana jones gibi bir çok filmin müziğini yapmıştır. ama benim favori albümüm 1958 yılında çıkardığı jazz beginnings. adam yaşayan bir efsane gerçekten..

edit: nasıl unuturum bilmiyorum. ama palladio'yu dinlemeden ölmeyin.