• böyle iğrenç olayları yapan kişileri yaş, ırk, cinsiyet vs ayırt etmeden caydırıcı ve ibretlik şekilde cezalandırmadığımız sürece bu olaylar bitmeyecek.

iti uğursuzu sokağa salan bir iktidardan bekliyoruz tabii bunu!
  • bu yavrucak gibi hepimiz tehlikedeyiz demek ki. ben bundan bu sonucu çıkarıyorum.

neler yapılabilir peki? para mı toplamak gerek? ameliyatı yapabilecek doktor mu bulmak gerek?

umarım bir an önce iyi olursun güzel yavrum.
  • 4 milyon suriyelinin şu çocuğun gözü kadar kıymeti yok benim için. kendimi babasının yerine koydum. sanırım tek söyleyeceğim şey, bunları bu ülkeye sokanlar gelsin çocuğumun gözünün hesabını versinler olurdu da gözümü cezaevinde açardım muhtemelen.
  • bu nasıl bir vahşet. içim acıdı yazılanları okuyunca.
    lanet olsun bu suriyeli 3 çocuğa sevgiyi, güzelliği aşılayamayan anasına babasına. yazık, güzel memleketimi bu olaylara hak görenlere.
  • (bkz: besle kargayı oysun gözünü)

haberde olayın bir yıl önce yaşandığı da yazıyor, bir yıldır bu olayı ve belki de benzerlerini hiç duymamış olmam acaba benim takip etmemiş olmamdan mı kaynaklı yoksa bu insanları potansiyel oy, ucuz iş gücü, mitinglere şakşakçı olarak değerlendirmek isteyip umut tacirliği yapanların mı suçu bilemiyorum.
  • pandemi ve ekonomik sıkıntılar o kadar gündemde ön planda duruyor ki, çok çok önemli bir konu olan, sığınmacıların durumu akıllardan çıkıyor. bu konunun gündeme gelmesi için, genç bir çocuğun gözünün vahşice çıkartılıp, hayatının kararması mı gerekiyor, daha da kötüsü bu duruma rağmen gelebilecek mi o bile meçhul. suriye operasyonları, tampon güvenli bölge planları suriye-rusya tarafından engellendi. buna karşılık yunanistan üzerinden avrupa'ya sığınmacı geçişi görmezden gelindi, yunanistan'ın sınırı tutamadığı yerlerden ülkedeki sığınmacıların seneler içinde avrupa'ya kaçması üzerine sanırım en son plan.
  • içler acısı bir haber. maalesef sözlük gibi kaliteli, duyarlı insanların bulunduğu bir platformda gereken ilgi alakanın gösterilmemesi üzücü. yavrucak, 3 suriyeli kardeşin saldırısına uğramış, 2 tanesi kollarından tutup diğer ikisi gözünü kör etmiş!!! maalesef bu suriyeli mülteciler sorununa gereken önlemi almayan siyasetçilerin de gözü kör olmuş!!!

bu cani yaratık kardeşler ve onları üreten anası-babası sınır dışı edilmeli. yeter artık
  • haberi okurken yüreğim dayanmadı. o 3 suriyeliye de çocuk demeye dilim varmıyor. umarım gereken çözüm bir an önce bulunur bu konu hakkında. allah o minicik yavrucağın ve ailesinin de yardımcısı olsun inşallah :(
  • lütfen bu başlığı gündeme taşıyalım. canım yusuf ins tedavi olur ve acısı travması bir nebze azalır. bunu yapan caniler(çocuk diyemiyorum) de umarım aileleri ile birlikte sınır dışı edilirler. çocukken bunu yapanlar büyüyünce allah bilir neler yaparlar. ama dualarım yusufla. umarım tedavisini olur. ilerde de istediği gibi göz doktoru olur inşallah.
hesabın var mı? giriş yap