şükela:  tümü | bugün
  • seğirme istemsiz bir harekettir. atlar ise derilerini istemli olarak hareket ettirirler. genelde amaç sinekleri kovmaktır.
  • telefonun o anda olduğu yere yakın bi bölgede gerçekleşmesi durumunda, kişinin bu şeyi telefon titremesi sanıp boş yere heyecanlanmasına neden olabilen bok
  • uyutmayan sacma olay
  • baskılanan şeylerin istemsiz dışa vurumu, öğle saatlerinden beri çeneme dadanmış kıpırdanmadır. her etki bir tepkiye, her neden bir sonuca dönüşür. hiçbir şeyi gizleyemezsiniz, başkalarından gizleseniz zihninize, zihninizden gizleseniz bedeninize ayan olur.

herhangi bir yerlerim seğirdiğinde ( sağ baldır, göz kapakları, kulak kökü, ayak tabanı, çene kasları ) genellikle zihnimdekilerin yansımasını dış çevredeki enteresan ögelerde gördüğüm, tuhaf tesadüfler ile dolu, fazla psişik bir evreden geçiyor oluyorum. mesela bu başlığın karşıma çıkması; şaka mısınız olm?

hatta seğiren bölgeme göre ruh hali istatistiğimi bile elde edebilirim, hmm denenesi.
  • bilimsel bir açıklamasının olmadığını düşündüğüm olay. esprili yaklaşıyorum ama bilim böyle enteresan şeylerin nedenini bulamıyor. mesela hıçkırık, mesela gıdıklanma.

belki de yanılıyorumdur.
  • bacak sallayınca ara ara rastgeldiğim durumdu. bunu önleyince gecti gitti. bahsettiğimle ilgili olabilir.
  • son bir haftadır sağ koluma musallat olan durum. birkaç aydır her gün düzenli şınav çekiyorum. geçen hafta baya zorladım sınırları. onun şokunu atlatamadı zaar.
  • sol pectoralis major kasımın antrenmandan bir saat sonra seğirmeye başlamasıyla kalp krizi geçiriyorum zannettiren, size ait olan bir kasın bağımsızlığını ilan etmesi durumu. nabza bakıyorsun, normal, ritim normal ama sol koltuk altına doğru hidrofor gibi atan birşey hissediyorsunuz.
  • sağ diz kapağı üst kısmında 20 saattir aralıksız devam ederek bacagıma yumruk atmak veya duvarlara vurmak aşamasına getiren, araç kullanırken bir taraftan da bacaktaki seğirme yüzünden yola konsantre olamamakla iyice canımı sıkan lanet şey.

magnezyum eksikliğinden mi acaba diyerek 400mg magnezyum hapını içtikten sonra 1 saat içinde azalarak tamamen kesildi. bu durumda sanırım haberimin olmadığı bir magnezyum eksikliğinden müzdaripmişim.

edit: magnezyum fos cıktı 3 saat sonra seğirme geri döndü ve non stop devam ediyor.