• yapımı iki yıl sürmü$ ve 65 milyon türk lirasına mâl olmu$tur. yani kabaca 32 milyon euro.. emirates 900 milyon, city of manchester 500 milyon lira civarına mâl oldu kulüplere. tamam stadyumları kar$ıla$tırmıyoruz ama i$cilik, kullanılan malzeme hesaplandıgında inanılmaz bir olaydır bu. yakında amerika bunu derslerde okutur. yanına da mantı servis eder. ulan kayserili ile ba$a cıkılır mı? bir altı ay daha olsa yapan firma borclu cıkardı.
  • 12 adet mescit varmıs efenim içinde. lig tv'de, oktay derelioğlu'nun "bir tek ramazan cadırı yok bu stadta." espirilerine maruz kalmıstır.
  • açılış maçına gelecek 33.000 kişi için bir günlüğüne 50.000 tl ölüm sakatlık, 5.000 tl tedavi masraflarını kapsayacak şekilde sigorta yaptırılan stad.
    uyuz olduğum ama miras kalma ihtimali olan akrabalarımı maça gönderdim. ölmek var dönmek yok dedim.
  • kayseri seyircisi eski stadında bile numarasına sadık kalarak kendi yerine oturmasıyla olsun, takıma böğürerek değil de ara sıra heyecanlı anlarda destek vermesiyle, sadece gollerde bağırmasıyla pek bir avrupai seyircidir. ben de işin sırrını çözemedim. hayır hayır biliyorum çekirdek bu olayın sırrı. çekirdek olmazsa bu stad da yalan olur benden öngörmesi.
  • burada oynanan ilk maç berabere bitmemiş ve kayserispor burada henüz galip gelememiştir. burada henüz hiç iç saha galibiyeti yaşanmamıştır. bu stadda hiç ikinci sarıdan kırmızı çıkmadığı gibi, kaleci mevkii dışında oynayan hiç bir futbolcu henüz oyundan atılmamıştır. gene burada henüz hiç bir teknik adam tribüne gönderilmedi. hiç penaltı atılmadı. ayrıca bu sahada henüz korner kullanan bir konuk ekip yok.
    sadece önümüzdeki maçlar için lig tv spikerlerine yardımcı olmaya çalışıyorum.
  • gurur duyulması , anadolunun diğer kuluplerine örnek teşkil etmesi gerekirken ısrarla bok atılan modern stad.anadolu, buyuk uğraşlar sonucu avrupa standartlarına uygun , türkiyenin de sayılı stadları arasına girebilecek bir stad kazanmış, biz hala bozuk zemininden, renkli koltuklarının göz yormasından bahsediyoruz.umuyorum bu guzel stad daha nicelerine ön ayak olur, güzel stadda maç izleme keyfimiz artar.
  • dün oynanan gaziantepspor maçında bir taraftar asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetmiş. sanırım stadın bir bölümü hala inşaat halinde.

http://www.kayserispor.org/…araftar-vefat-etti.html
  • şununu bununu bilmem ama maraton üst tribününden yakın taç çizgisi görünmüyor. bayağı bayağı bir tasarım hatası kendini hissettiriyor. ha geri kalan kısmı şukeladır o ayrı. sezarın hakkı sezara.
  • görmezden evvel yok koltukları mor umuş, yok zevksizlik abidesiymiş demeyin. ben çok beğendim. türkiye'deki en iyi stat bence. dışarıdan müthiş görünüyor, içerisi yukarıdan büyük ısıtıcılarla ısıtılıyor ve akustiği müthiş. bunu çok iyi düşünmüşler. resmen ingiliz liginde maç izliyormuş gibibir hissiyat yaşatıyor o akustik size.

eksikleri de var,

büfesi yok, çıkışların oraya su doluyor... ama bir hususa dikkat çekmek istiyorum. bu stadın merdvenleri ve oturakları çok dik. biri dengesini kaybetse üç kat aşağı çakılır. bu kötü olmuş.

bence her futbolsever görmeli.
  • koltuklarının renkli olmasının sebebi, tribünler boş bile olsa dolu gibi gözükmesini sağlamak olan stadyum. bu koltukların bir örneği de dusseldorf'taki ltu arena'da mevcut imiş. http://www.fussballtempel.net/…a/ger/ltu-arena.html kaynak*
hesabın var mı? giriş yap