• yemin ediyorum şeytan icadı bu. cebimdeki 1 tl bozuk paradan kurtulayım diye aldım bi tane. almaz olaydım. 20 tl çıktı, peşinden onunla da 20 tane daha aldım böyle böyle aşağı yukarı 60 tane kazıdım bugün. baktım sonu gelmiyo 1 tl, 2 tl lerin en sonunda aldım 4 tane milli piyango ve yakamı kurtarmayı başardım. satan amca bile görmemiş 20 bin tl, 100 bin tl kazananı, bu sebepten en sikimsonik milli piyango ürünüdür bana göre.
  • avustralya'da bununla ilgili yaşanan ilginç bir olay belgesellere konu olmuştur.

küçük bir şehirde yaşayan talihli kazı kazandan 40.000 dolar kazanır, bunu haber yapmak isteyen yerel medya o anı canlandırmak ister. canlandırma gereği adam bir kazı kazan kuponu alır kazıyıp 40.000 dolar kazanmış gibi sevinecektir. fakat mizansen bu şekilde olmaz. aldığı bileti kazıyan talihli en büyük ödül olan 200.000 dolar kazandığını görüp sevinç çığlığı atacağı yerde kalbini tutar (bu kısmı öncesi ve sonrası ile çekmişlerdi)

(bkz: talih kuşu)
  • gereksiz heyecan yaratıyor bazen. geçenlerde arkadaşım bundan bi tane aldı, kazımaya başladı. ben de piyangocu abiyle konuşuyorum, verdin mi hakkaten ciddi paralar ya falan derken, arkadaştan allaaahhhh diye bir nida yükseldi.
    lan ne oldu demeye kalmadı, 100 bin lira kazandım olm dedi kendini parçalayarak.
    hasiktir şoke oldum, inanamadım. içimde tarifi imkansız bi heyecan oluştu, sadece bir saniye içinde yüzbin lira ile yapacaklarımız film şeridi gibi geçti gözümün önünden. hemen baktım biletin üzerine aynen şöyle bi tablo vardı. 100000- 100000-10000.
    nasıl küfür edeceğimi bilemedim ibneye, kelime bulamadım. iyi okumak lazım sıfırlarını falan. önemli bunlar hep. evet.
  • düzenli olarak her çekilişe milli piyango bileti almama rağmen elim hiç kazı kazan kuponuna gitmez. seyyar bayilerde -haliyle- tek satıcı olduğundan kazı kazancıları beklerken görürüm. şaşırdığım bir şey var, kazı kazan kuponundan ikramiye çıksa da çıkmasa da kupon yırtılıp çöpe gidiyor. bu da demek oluyor ki milli piyango idaresi koçanda ne kadar ikramiye olduğunu biliyor. (büyük ikramiyeleri şimdilik 3 alalım)

haliyle benim de midem bulanıyor. bir koçanda -en azından- ne kadar küçük ikramiye çıkacağını ayarlayan bir sistem büyük ikramiyenin de hangi koçana geleceğini, o koçanın hangi ilde, hangi bayiye satılacağını pekala bilebilir. bunu bir araştırmak gerekir.

"millipiyango.gov.tr'deyim gelcem"

milli piyango idaresinin mükemmel güncel 2006 verilerine göre şöyle bir tablo mevcut;

ikramiye son ödeme tarihi : 31.01.2006

bilet adedi - 500 adet
    bilet fiyati - 1 ytl.
    bilet tutari - 500 ytl.

bir paketteki asgari ikramiye

ikramiye miktari - adedi - ikramiye tutari
    20........................ 1 ......... 20 ytl
    8.......................... 6 ......... 48 ytl
    2.......................... 30 ........ 60 ytl
    1......................... 117 .......117 ytl
    toplam ............... 154 ...... 245 ytl
  • çok saçma bir dizaynı olmasına rağmen bende inanılmaz heyecan yaratan şans oyunu.

resmen kumar oynuyormuş gibi hissediyorum kendimi. "şu an yaptığım tam bir çılgınlık" moduna giriyorum birden. niye böyle hisler uyandırıyor bilmiyorum ama hayatta risk ve heyecan nedir diyene, kazı kazan cevabını veririm.
  • geçen gün bunların hindistan'da basılıp geldiğini öğrendiğim hede.bunu da mı dışardan alıyoruz yuh dememe sebep olmuştur.
  • her gördüğümde dayanamayıp oynarım,kazıdıkça kazır , birşey çıkmadıkça daha çok hırslanırım. 3-4 lira derken her seferinde 10 lirayı bulurum. yıllardır kazı kazanda kaybettiğim paraya çocuk okutsam doktor olup bana bakardı. hele bide o satıcı "bu gendini götürdü aplam bidaa gazı " dedikçe gözlerimde dolar işareti oluşur.

kendi camiamda bu oyunun ismi benden mütevellit kazı-kaybet olarak mutasyona uğramıştır.
  • loto, piyango, sans topu vs vs butun sans oyunlarina zerre inanip oynamasam da kazi kazan gordum mu elim titriyor. belki kaziyip icinden ne cikicagini gormenin meraki belki kazanip kazanmadigini o an ogrenecek olmanin vermis oldugu adrenalin, bilmiyorum ama bana su ana kadar hatri sayilir paralar harcatip bi sikim kazandirmamis bir illetdir kendisi.
  • zengin olsam sabah akşam kazıyacağım şey.

yavaş yavaş kazırken yaşanılan o heyecan yok mu, allahım yok böyle bir haz. kendime güveniyorum günde 60, biledin 75 tane kazırım. bunların arasından da mutlaka harcadığım parayı çıkartırım. veya çıkmasın lan. zenginim ben!

işte görüyorsunuz burada da olduğu gibi her şey zenginliğe bakıyor. neyse dur bakalım, hayırlısı..
hesabın var mı? giriş yap