• yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bir kozmetik ürün. cildi nemlendirdiği ve peeling etkisi olduğu iddia ediliyor. siyah nokta giderilmesinde, kaşıntılı ve allerjik durumlarda hatta sedef hastalığında öneriliyor. ibrahim saraçoğlu'nun da kendi marka ismi altında ürettiği bir ürün olması acaba yeni bir şarlatanlık vakasıyla mı karşı karşıyayız şüphesi yaratmıyor değil. önümüzdeki günlerde göreceğiz artık.
  • keçi sütü alfa hidroksi asit içerir, bu asitler deri döküntüsü ve cildi ölü derilerden arındırır.

* egzama kızarıklık ile kendini gösteren kaşıntılı bir deri hastalığıdır. keçi sütünün doğal nemlendirici etkisi cildi rahatlatarak kaşınmayı azaltır.

* keçi sütü sabununun ph seviyesi insan cildine benzer, bu nedenle keçi sütü sabunu bakteri ve kimyasal maddelere karşı cildi korur.

* keçi sütü sabununun nemlendirici etkisi sıradan kalıp sabunlardan çok daha üstündür. çünkü keçi sütü doğal nemlendiricidir.

* el yapımı keçi sütü sabunu hassas ciltler için yararlıdır, çünkü alkol, petrol gibi koruyucu katkı maddeleri içermez. bu, ciltte tahriş ve alerjik reaksiyon riskini azaltır.

* akneye eğilimli ciltler için keçi sütü sabunu yararlıdır, çünkü içerdiği süt proteinleri akneye neden olan bakterileri öldürür.

yaklaşik bir haftadir kullandiğim sabun.tam etki gosterebilmesi icin duzenli kullanim şart.cildimde herahngi bir kizariklik tahriş yapmadi ve temizlediğini de hissedebiliyorum. kokusu da gayet güzel her daim kimyasallara maruz biraktiğimiz cildimize doğal bir sabunun faydasi olacağini düşünüyorum.
  • tamamen doğal olanı kullanıldığında cildi yumuşacık yapan, cildi temizlemenin yanında 'gerçekten' besleyen sabundur.

kozmetik mağazalarında ambalaj içindeki göz alıcı renklerde olan, köpürmek dışında bir numarası olmayan sabunlardan farkını elinizdeki sabunun suyla ilk temas ettiği anda anlıyorsunuz.

keçi sütünün anne sütü ile benzerliği düşünüldüğünde herhangi bir alerjiniz yoksa hem cilt temizliği hem de şifa için gönül rahatlığı ile kullanmanızı tavsiye ederim.
  • dün şans eseri deneme fısatı bulup, inanılmaz etkisi olduğunu düşündüğüm sabundur...aşırı bir cilt problemim olmasa da cildimde beni rahatsız eden hafif akne izleri vardı ,yıkandıktan sonra yüzümü bu sabunla temizledim..sabah kalktığımda cildimde bir yumuşama ve akne izlerinde gözle görülür bir azalma olduğunu gördüm.

daha sonra internetten yaptığım araştırmalar sonucunda, keçi sütü sabununun akne tedavisinde kullanıldığını öğrendim...o kadar çok para döktüm ki cildime doğru kremi bulmak için..hiçbiri bu keçi sabunu kadar etkili olmadı..

p.s. : o değilde kadınlar klubu üyeleri gibi yazmışım :)neyse ilerleyen günlerde cildimin son durumu hakkında bilgi veririm.şimdilik inanılmaz memnunum..

gelen çok soru üzerine edit:
    çok uzun zamandır kullanmıyorum fakat kullandığım zamanlarda faydasını görmüştüm. tabi ki tek bir sabundan mucize beklemek doğru olmaz ama sağlıklı beslenme + günde en az 1.5 litre su tüketimi ile cildinizdeki farklılıkları çok rahat gözlemlersiniz 1 ay içerisinde. ve bir de tabi ki salatalık yiyin bol bol , baya cildi besliyor hemde %90'ı su , kilo da aldırmıyor.
  • şampuan ve duş jeli tüketimini bitirerek keçi sütü sabunu ile banyomu yapıyorum. cildi tahriş etmiyor, kokusu çok güzel olmasa da rahatsız da etmeyen sağlıklı sabun türü.
  • yeni kullanmaya başladığım ürün. normal yüz yıkamada ve iki günde bir yüzüme yaptığım maske sonrası kullanıyorum, çok belirgin ve ağır kokusu yok. yüzde yumuşak etki bırakıp diğer sabunlar gibi cildi tahriş etmiyor.

(bkz: sözlükçülerin iyi ki almışım dediği şeyler)
  • düzenli olarak kullanılırsa ciltteki siyah nokta ve sivilce oluşumunu azaltır.
  • deneme amaçlı almıştım. kokusu fena değil göz yakmıyor. cildi cidden yumuşacık yapıyor. bir daha pahalı market ürünleri almam.
  • yağlı ve sivilceli bir cildiniz varsa cildinizi kuruttuğu için fayda göreceksinizdir, aksi halde tüm vücudunuzu kuruyup çatlamış toprak parçası gibi olur. egzemama iyi geldiğini düşünüyorum, kullanmamdan önceki kadar kaşıntım yok, önceleri sabah zeytin yağlı sabun ile yıkadığım yüzüm, akşam olmadan yağlanıp parıl parıl parlarken şimdi ertesi güne kadar kuru kalıyor. t bölgesinde henüz bir pullanma olmadı. migrosta indirimli 14 liraydı, böyle giderse beş on tane daha alır atarım. gerçi dermatit 1 ay olmadan kullanılan şeye alışıp tekrardan ortaya çıkıyor, olmazsa yine zeytin yağlı sabuna devam.
hesabın var mı? giriş yap