• bir kedi gördüğünde yarım metre havaya zıplayarak çığlık çığlığa bağırmaya başlayan, bazen insanı sinir eden, kedisi olan sevgilinin hayatını kaosa çeviren, yemek yediği restoranın altını üstüne getiren, kimisi ciddi anlamda kedi fobisi olduğu için kimiside kuru gürültü olsun dikkat çekeyim diye kendine korku yaratan tipteki kızlardır.. ( ukte )

(bkz: ailurofobi)
  • ablamdır*, oldum olası kedilerden korkar. kedilerin insanlara saldırdığı nadirdir, hele kızlara daha da nadirdir.
  • görünce ''ısırır mı ?'' diye sorar.
  • bilmem kaç derecede ki ağdayı tenine yapıştırıp, sonra hızla çekebilecek kadar cesur, ama bununla beraber kedi dahil, bütün börtü böcek familyasından da bir o kadar tırsan kızdır.
  • kız arkadaşım. bi kedi sevemiyoz be rahat rahat! gerçi kız korkmasa ne olacak? bu sefer de allerjim rahat bırakmayacak..

kedisever olup da, aynı anda kedi allerjisine ve kediden korkan bir kız arkadaşa sahip olmak hüzünlü..

evinde dört kedinin yaşamasına müsaade etmiş olan dedemin, rahmetli, demiş olduğu lafla avunuyorum: ''kedi uzaktan sevilir''
  • evinize geldiginde kediyi baska odaya kapattirir ve uzulmenize sebep olur bu kisi. ama arkadassaniz bir sey diyemezsiniz pek.
  • eskiden bu kız bendim ama sonra bir gün kedi seven bi adama aşık oldum.
  • kedilerden nefret eden kız değildir, karıştırmayalım lütfen. (bkz: #18175478)
  • fobidir bir şey diyemezsin de köpekten korkmayıp kediden korkuyorsa oturup bir düşünmesi gerekendir. köpek diyorum bak. havlıyor filan.
  • kısmen ben de bunlardan biriyim. tanımadığım kediden korkarım. tanımadığım insandan da korkarım, değişen bir şey yok. evcil, uysal, kucakta duran kedileri de çok severim diğer yandan, öpesim gelir.
hesabın var mı? giriş yap