• ünsal ünlü'nün gazeteleri incelediği podcasti dinliyordum. orda bu mutfağı gören biri aa bizim ev burası der. gibisinden şeyler söylüyordu. ben de videoya bakmamıştım. bugün bakayım dedim gerçekten de öyle sıradan bir mutfak, hiç lüks değil. görünce ben de şaşırdım. gerçekten mütevazi yaşayan biriymiş.
  • farklı açılardan yeni görselleri paylaşılan mutfak.

mikrodalgası, ocağı, dolabın üstündeki çiçekli çaydanlığı, dolapların ve mobilyaların alakasızlığı, dağınıklığı ile her yanından normallik akan mutfaktır.
  • buzdolabındaki magnetlerle acaba bir şifre var mı diye baktım ama yokmuş. dümdüz rastgele dizilmiş.
  • kim ne derse desin gerçek halk adamı pozlarıdır. şahsen halk olarak bizim ev de böyle. biz de altın varrak falan yok. evimiz de milyar liralar değil. haliyle ben halksam halkın adamı bu kişi oluyor.
  • bizim evin mutfağı gibi
  • başıma bir şey gelmeyecekse gözlerim kanadığı için şu an peçete aramaktayım.

mutfak için benim dolap kapağı rengim beyaz. daha hijyenik bir görüntü veriyor.

tezgahın ve televizyonun bulunduğu alan çok dağınık, güzelce bir derlenip toplanmaya ihtiyacı var.

böyle bir mutfağım olsa yemeden içmeden keser en kısa zamanda değiştiririm. vasatlığı halkın adamı diye sunmayalım lütfen. kime sorarsan sor parası olunca bu mutfağı yeniler.
  • videodan sonra yumurtalı ıspanak yetip üstüne beypazarı doğal maden suyu içilecek kadar samimi ve halktan olan mutfaktır.
  • gayet de düzenli, kullanışlı ve ihtiyaçları karşılayan bir mutfaktır.

edit: kılıçdaroğlu’nun bugün “birkaç ay araç almayı ertelerseniz, bay kemal olarak sözümdür: ikinci el arabasına, sıfır araba aldıracağım sizlere”. yazısıyla aktardığı videodaki mutfaktır.
  • olması gereken mutfaktır. eğer bir milletvekili bunun dışında bir mutfakla ortaya cıkıyorsa bilin ki ya haram yemiştir ya da halkı bir güzel söğüşlüyordur.

t: muslukları altın olmayan bir adet çay semaveri, ocakta iki adet tencere ve bulaşık deterjanı içeren mütevazı mutfak.
  • seninki, benimki, hepimizinki gibi.
hesabın var mı? giriş yap