şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gıcık bi hocadır. amerikalarda okuyup gelip artiz artiz hava basmaktadır öğrencilere. yoklama almadığı bi derste, ödevleri ders saati dışında kabul etmemesinin nedenini öğrencilerin derse devam etmelerini sağlamak olarak açıklaması ile çelişkilerine çelişki katmıştır. işte öyle birşey.
  • derste bi konuyu anlatır, sonra da der ki : "aman iyi dinleyin buraları bakın bi daha anlatmam. sonra mezun olup geliyosunuz aynı soruları sormaya, ben de danışmanlık ücreti alıyorum sizden."

    ben de böyle biri olsam heralde bütün kızlar bana aşık olur idi...
  • şeker gibi bir adamdır. odtü inşaat mühendisliği zemin dalındaki en dinlenebilesi hocadır. ce363 kodlu soil mechanics dersini veriyorsa mutlaka onun dersine girilmeli dersin zevki çıkarılmalıdır. bu dönem kendisi dekan yardımcılığıyla meşgul olduğu için lisans dersi açmayıp sadece yüksek lisans ve doktora derslerini vermektedir.
  • zamanında ce102 introduction to civil engineering dersinde biz şuursuz birinci sınıf öğrencilerine geoteknik dalını tanıtırken "ilerde hepiniz en az bir tane istinat duvarı tasarlayacaksınız" demiş, geotekniği ilgi çekici bir şekilde anlatmış, dikkatimizi çekmeyi başarmış hocadır. dersin ilerleyen haftalarında görmüştük tabi, bütün hocalar kendi dallarını çok cazip gelecek şekilde anlatıyor, insanın aklını çeliyormuş. daha sonraki senelerde de gördük zaten geoteknik ne menem bir şeymiş. neticede benim aklımı sadece birinci sınıfta çelmişliğiyle kalmış olan hocadır, ama pek çok öğrencisi özellikle yüksek lisans ve doktorada açtığı derslerde kendisini sevip saymaktadır.
  • derste öğrencilere yönelttiği "are you with me?" ve "veryyyyyy goooooooooooood!" kalıplarıyla özdeşleşmiş olan, odtü inşaatın en birikimli, en nazik, en öğrenci dostu hocalarından biridir. iyi ki vardır.
  • bir seminerine katılma şansım oldu bugün. hocaligin hakkını veriyor gerçekten. kiçi başı ayrı oynuyor birşey anlatırken ama saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz asla. bir slayt üzerinde yarım saat durup bazı slaytlara sadece el sallıyor kendi deyimiyle. bir de en sevdiği denklem y=2 imiş (: