• aci olan kisinin kendi dogumgunu unutmasi degil, butun gun boyunca hatirlatacak kimsenin cikmamis olmasidir.
  • aslında pek de önemli olmayan bir gün olmasından kaynaklanabilir. doğum gününüzden 2 hafta sonra "aaa benim doğum günüm geçti yaa" derken bulursanız kendinizi aklınıza ilk gelen şey "iyi ama neden kimse hatırlamadı?" olur. bir koşu annenizin yanına gidersiniz ve "ayıp valla anne, iki hafta önce doğum günümdü, kimse hatırlamadı. üveysek söyleyin de bakalım başımızın çaresine." cümlesini kurarsınız. annenizi kıpkırmızı olurken görmek belki de sadece bu an için insana zevk verebilir. sonrası malum, unutkanlıklarını telafi etmek için maaile seferber olur ve siz şımardıkça şımarırsınız. sonraki yıllar da hep beklersiniz unuturlar mı acaba diye ama unutmazlar. o günden sonra asla unutmazlar.
  • bütün bir gün boyunca unutmak mümkün olmasa da en azından bir süreliğine mümkündür.
    artık kimse hatırlamasa bankanız, belediye başkanınıza hatırlıyor ama birileri hatırlatana kadar unutmak mümkünmüş.
    geçen ablam profiterol getirdi. aaa ne güzel bak içinden gelmiş diye aldım. sonra üstüne mum dikersin artık dedi. ben de içimden yahu niye mum dikeyim profiterolün üzerine manyak mıyım ben dedim, ancak profiterol getirmiş sonra gene getirsin diye sesimi çıkarmayıp gülümsedim. aradan 10 dakika filan geçince gel iyi ki doğdun deyip öptü. aaa hakkaten lan dedim.
    bundan önceki doğum günlerimden birinde de arkadaşlar sürpriz parti için beni cafe tarzı bir yere götürmüşlerdi. neyse bir süre sonra ışıklar karardı, alev alev pasta gelmeye başladı. ben de pastayı görünce aa bakın lan birinin daha doğum günüymüş bugün dedim.
    aslında bana doğum günümde kalpli kurabiye yapıp getiren sevgiliye kuru olmuş bu diyen biri olarak doğum günümün takvimde hâlâ yer alması bile bana lütuf. ben bir dahaki hayatıma tuvalet fırçası olarak geleceğim galiba.
  • benim de askerde basima gelen olay. o gun bir arkadasimi aramistim hatir sormak icin. sesimi duyar duymaz "iyi ki dogdun" dediginde bir an duraksadiktan sonra "hakkaten lan bugun benim d.gunum" demistim. ki bu olay daha 3 gunluk askerken vuku bulmustu. simdi dusununce kafayi cabuk resetlemisim diyorum.
    burdan d.gunumu kutlayan arkadasima sesleniyorum. iyi ki varsin...
  • bazı 30 yaş üstü kadınların da yaşamak istediği durum..
  • (bkz: suursuz)
  • pek mümkün olmayan hede. ilk yaşlarda (1,2i 3, 4, 5, 6) belki mümkün. ama daha sonra insan bir yıl boyunca beklediği günü kolay kolay unutamıyor.
  • eger;

- kisi icin dogumgunleri ve haliyle kendi dogumgunu de pek bir anlam ifade etmiyor ise;

- kisi cok yogun bir donem geciriyor ve gunler,saatler, haftalar birbirine karisiyorsa;

gerceklesmesi mumkun ve de olasi vaka*.

ancak bu unutus hatirlayip da arayan kisiler tarafindan kisa kesilebilmektedir.
  • yillarca dogum gunu kutlanmami$ insanin geli$tirdigi bi savunma mekanizmasi da olabilr. insan beyni nelere kadir ya rab.
hesabın var mı? giriş yap