• bilhassa bu sözlükte yer alan insanlardır. genel özelikleri:

-yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmez.

-milliyetçi değildir.

-kişisel çıkarları ön plandadır.

-hazcıdır, hedonisttir.

-ülkesine bağlı değildir.

elini taşın altına koyup ülkesi için bir şeyler yapmak yerine yurtdışına kapağı atma hayaliyle yaşar.

anlama özrü olanlar için edit: milliyetçilikten kastım içi boş ülkü ocağı milliyetçiliği değil. vatanı gerçekten sevip vatan için bir şeyler yapmak.

edit: neden küfürler saçıyorsunuz? bu ülkeden gitmek istiyorsunuz ya çok haklısınız. sizin gibi saygısız küfürbazlar durmasın zaten bu ülkede.
  • beni tarif eden başlık.

ayrıca düzeltmek gerekirse;

-milliyetçilik doğru uygulanamazsa ırkçılığa sebep olur.

-her insanın hayatta kalma güdüsü ile kişisel çıkarları önplandadır.

-her insan hazcıdır.

-günümüzdeki her insanın atalarının "ülke" diye bir olgusu yoktu ve göçebe yaşıyorlardı.
  • ulan milletin ülkesi var. bu ne bolluktur. büyüyünce bakayım ben de kendi ülkem olsun isterim. neler var işte adam ülkem var diyor gocunmadan. neyse ...*
  • benim bu.
    kendi ülkem kendi ülkem olmak adına ne yapmış ki bu zamana kadar? neden sahipleneyim?
    saçma sapan bir zamanda saçma sapan bir yerde doğmuşum.

kendi ülkem ben 7 yaşımdayken okul dönüşü, karlı havada 45 dakika yokuş çıkarken elimi tuttu mu?

kendi ülkem beni yıkanacak yeni bir beyin, çalışacak yeni bir işçi, oy verecek yeni bir seçmen dışında bir gözle gördü mü?

kendi ülkem beni lisenin tuvaletinde parasızlıktan ve yalnızlıktan ağlarken gördü mü?

kendi ülkem benim herhangi bir düşünceme ya da seçimime saygı duydu mu?

benim, kendi ülkem dediğim, aynı annem ve babam galiba.
  • beğenmemek için kendince çok haklı sebepleri olan insandır. beğenmek zorunda olmayandır. zoruna gidenin borusuna gitsindir
  • sık sık türkiye'den siktir olup gitmek başlığına entry girer.
  • değiştirmek için çaba sarf eder. mustafa kemal atatürk de kendi ülkesinin ve dahi toplumun durumunu beğenmediği için bir şeyler yapmış ve başarmıştır.

bizler de şu anda kendi ülkemizi ve içinde bulunduğu durumu beğenmediğimiz için "tamam" deyip "değişim" istiyoruz. kalem kalem belirtmeye gerek yok; dünyanın en pahalı ülkesinde yaşıyoruz. adalete kimsenin güvenmediği, kadına değer verilmeyen, eğitim kalitesinin süründüğü ve muasır medeniyetler uzayda üsler kurarken bizim hala deve sidiğini tartışmak zorunda kaldığımız bir ülkeyi elbette beğenmiyoruz.

eğitimli bir siyasi lider istiyoruz. lise mezunu olup da geçmişi kara lekelerle dolu; muhalif insanları süründürmeye çalışan, yani bizlerden iğrenen bir siyasi liderin her söylediğinin mutlak olmasını kabul etmiyoruz. ona bizim de var olduğumuzu, bizden iğrense de bu ülkenin bizim de ülkemiz olduğunu her fırsatta gaz yiyerek, joplanarak, ölerek açıklamaya çalışmaktan bıktık.

kendi ülkesini beğenmeyen insandan korkmayın. kendisine muhalif olan, kendisiyle aynı fikirleri paylaşmayan insanlardan tiksinen siyasetçilerden, din adamlarından, gazetecilerinden, esnafından, taksicisinden korkun.

çünkü kendi ülkesini beğenmeyen insan elini taşın altına koyar, emek verir. karşısındaki insanı beğenmeyen ise kindar nesil yetiştirmek ister.
  • ulkesini begenir , ulkesini sever ama ulkesine zarar veren insanlari sevmez.
  • bu başlığı açan yazarın vizyonsuzluğu bir yana, nasıl kendi ülkem ise hiçbir şeyine karar veren ben değilim.

düşünün bir ev kiralıyorsunuz; duvarı boyayalım diyorsun yok diyorlar. balkona saksı koyalım, yok hayır koyamazsın. evde pijamayla gezmene karışıyorlar. tv'de sadece havuz medyası kalmış, tv kanallarına karışıyorlar. ama sorarlarsa senin evin.

hassiktir lan ordan dümbük diyorum.
  • ekonomik veriler sebebiyle olabilir.
hesabın var mı? giriş yap