• 1 aydan fazla basarili bir şekilde yapıyorum ancak bugün bir videoda gördüğüme göre metformin kullananlar yapmamaliymis dikkat. bilgisi olan yesillendirebilir mi?
  • spor yapan bireyler için saçmalık. yapmayanlar zaten niye keto meto diyet yapıyor anlamış değilim yemeyecen bu kadar

(bkz: calorie deficit)
  • spor yapan bireyler için saçmalık. yapmayanlar zaten niye keto meto diyet yapıyor anlamış değilim yemeyecen bu kadar .

(bkz: calorie deficit)
  • 2. defa 2 aylık ketojenik diyet dönemini tamamladım. kilo verme konusunda gayet başarılı bir diyet. ayrıca, duygusal değişimlerde pek yaşatmıyor. daha dingin ve sakin bir yapınız oluyor.

yaşadığım bazı zorluklar ve olumsuzlara gelirsek,

1) yeterli mineral almak gerçekten zor. özellikle potasyum ihtiyacı zor karşılanıyor. bende bazen sol kolumda kas seğirmesi ve kas krampları olabiliyordu. potasyumu yeterli almak için çok fazla yeşillik yemelisiniz. salata porsiyonunuz baya büyük olmalı. domates ve avokado günlük mutlaka yenmeli bence. günde bir kaç kez maden suyu içilmeli.

2) sporda performansınız yarı yarıya düşüyor. glikozdan aldığınız enerjiyi ketondan alamıyorsunuz. özellikle adaptasyon döneminde ilk 3-4 haftada sporu baya azaltmanız gerekiyor. ben normal haftada 5 gün devam etmek istedim ama başaramadım. iyi ki de başaramamışım, yoksa çok daha fazla mineral eksiğim olabilirdi. vücut zaten spora isteksizlik duyarak tepki veriyor.

birde burada bazı yazılarda protein ağırlıklı beslenmeye başladım gibi gözüme çarpan bir kaç girdiye denk gelmiştim. protein ağırlıklı beslenerek ketoya girmeniz çok zor. yağ ve sebze ağırlıklı beslenerek ketoya girebilirseniz ancak.

ben kendim temel olarak 2 öğün beslendim. ilk öğünde genelde 3-4 yumurta ve büyük porsiyon salata ve sebzeler. 2. öğünümde ise kırmızı et, balık ya da tavukla beraber yine büyük porsiyon yeşili bol salata ve sebzeleri tüketiyordum. kahveme tereyağı ya da hindistan cevizi yağı mutlaka ekliyordum. ceviz ve badem gibi kuruyemişi de günlük mutlaka tüketiyordum. tavuk, balık ya da kırmızı ete mutlaka tereyağı eritip üzerine ekliyordum. birde her gün mutlaka magnezyum sitrat takviyesi alıyordum.

faydasını görüyordum fakat yukarıda bahsettiğim olumsuzlar nedeniyle düşük karbonhidrata devam ediyorum artık. yaklaşık 50-120 gr arası karbonhidrat alıyorum günlük.
  • kilonuz fazla olmadığı takdirde yaparsanız,karın kaslarınıza merhaba diyebilirsiniz.
  • kilonuz fazla olsun olmasın bu diyeti yapın veya başka diyet yapın karın kası görünürlüğü ile alakası olmayan besin eleme şeklidir
  • yararı zararı hala muallak olan fakat mensturasyona olan negatif etkisini bizzat yaşadığım beslenme şekli. hem sürdürülebilir değil hem de şaşmayan döngünüzün içine ediyor.
  • uzman doktorların yalnızca doktor önerisi ile ve doktor gözetiminde, belirli durumlarda ve belirli bir süreliğine uygulanması gerektiğini söylediği beslenme türü. doktor değilseniz ya da doktorların ağzından doğrulanmış şeyler söylemeyecekseniz, burada kişisel deneyimlerinizi ya da görüşlerinizi öneri olarak paylaşmayın lütfen. kime ne zarar vereceğinizi bilemezsiniz.

nitekim, nette araştırırken gördüğüm, bir hastaneye ait sitedeki şu yazıda şöyle söyleniyor;

"buna ek olarak zayıflama diyeti olarak da tercih edilen bu beslenme tarzının vücut üzerinde bazı zararlarının olduğu bilinmekte olup sürdürülebilirliği yüksek olmayan, uzun süre devam ettirilmesi mümkün olmayan bir beslenme biçimidir. uygulaması oldukça zordur ve vücutta neden olabileceği olası zararlar nedeniyle bu diyeti uygulayan kişilerin sürekli olarak tıbbi takip altında olmaları gereklidir."

bu da bir diğer yazı;

https://www.hurriyet.com.tr/…neden-sorunlu-41295304

araştırırsanız daha başka yazılar, videolar da bulursunuz. doktorlara ait yazı ve videolar olmasına dikkat edin.

sağlıklı günler hepimize.

ek: asit havuzuna düşmek, kemiklerinizin koflaşması/erimesi, damarlarınızın tıkanması.. yukarıda konuyu ilişkin yazısının bağlantısını verdiğim doktor, bir tv programında bu tür zararlarından söz etti şimdi. ekleyeyim dedim.

şunu da ekleyeyim aklıma gelmişken. #120402989
  • 15 yıldır 100 kilo altına düşmeye çalışıyorum, 103 kilo idim uğraştım olmadı, 108 oldum yine düşemedim diyetlerde, 113 oldum sonra 116 ve 116 da denedim ilk defa 99a bu kadar yaklaştım, sadece bu diyet yaklaştırdı ıf ile birlikte ama bırakınca özellikle eve kapanınca 122ye çıktım bir ikidir tekrar başlamak istiyorum ama bir türlü başlayamadım, denemeler hep başarısız oldu, bugün tekrar başlıyorum, devam edip başarı sağlarsam buraya yazarım

varsa başlayan yada başlamayı düşünen ketopal olabiliriz, size bir mesaj kadar uzağım
  • diyabet için özel diyetisyen ile başlamayı düşündüğüm diyettir
hesabın var mı? giriş yap