şükela:  tümü | bugün
40202 entry daha
 • an itibariyle ensar vakfı kurulunda konuşan akp genel başkanı, hani anlaşılmamıştır diye ensar vakfı. oturduğum yerden ben utanıyorum şuna.
 • ensar vakfına desteğini esirgemeyen asrın liderimiz! reyisi yedirmeyiz ensar vakfını hiç yedirmeyiz! bunlar terörist zaten! dış mihraklar hep! ensarı biz biliriz!
 • kızıl elmacılık, ümmetçilik, "gezicilik değil vatanseverlik", fetihçilik, ensarcılık ve karşı devrimciliği aynı potada eriten bir konuşma yapmakta şu an.

  "vatan, millet, sakarya" out;
  "fetih, ümmet, istanbul" in.
 • an itibarı ile ensar vakfı genel kurulunda konuşma yapmakta, hani bildiğimiz çocuk tacizcileri ile ismi çok yanyana geçen vakıf ile. an itibarı ile gezi parkı eylemcilerine bu müstesna vakıftan çemkiriyor.
 • adı çocuk tecavüzleriyle anılan ensar vakfı toplantısında konuşup gezi gençliğine laf atmış. yakışır kendisine.

  hem zamanlaması da çok manidar(gez, yıldönümü) hem de nuriye ve semih hocanın tutuklanması üzerine resmen dürtüyor "sıkıyorsa çıkın sokağa" diye.

  2. gezi olmayacak arkadaşlar, lütfen olmasın. 4 yılda çok şey değişti. rte 2. geziyi kendi avantajına rahatlıkla çevirebilir. sebeplerini yazayım:
  1) polis şiddetini ilk gezide zaten görmüştük, doğru fakat bu sefer gerçekten acımadan öldürmeye sıkan polisler olacaktır. kimse de bir şey diyemez malum ohal var.
  2) evde zor tutulan %50 15 temmuz sonrasında sokağa çıkmaya alıştı, erdoğanın bir lafı ile bu kitle tekrar sokağa dökülür ve çok tatsız olaylar yaşanır. üstelik ramazan ayındayız yani bu kitlenin saldıracak kafir aradığı bir dönemdeyiz.
  3) medya 2013teki medya değil. 4 yıl önce de destek vermeyip penguen belgeselleri ile görmezden gelen medya bu sefer açık açık gezi=teröristlerin eylemi algısı yaratabilir. (bir kaç provokatör saçma sapan bir şey sahneler, medyaya bunlar servis edilir)
  4) ne kadar sürerse sürsün, ne kadar direnirsek direnelim sonuçta eylemler şiddetle bastırılacak ve erdoğan gücünü artıracaktır. direnişçilere de belki batıdan samimiyetsiz destek söylemleri gelebilir, insan hakları vurgusu yapılır vs.
 • bugün ensar vakfı'nda yaptığı konuşmada şunları söyleyen akp genel başkanı. yorumsuz:

  "biz 14 yıldır kesintisiz iktidarız. ama hâlâ sosyal ve kültürel iktidarımız konusunda sıkıntılarımız var. elbette sevindirici gelişmeler yaşandı.

  imam hatiplere olan ilginin artması. tüm okullarda kuran-ı kerim, siyer-i nebi gibi derslerin okutulması çok güzel gelişmeler. ama bizim hayalimiz olan nesillerin yetiştirilmesi konusunda hala pek çok eksikliğimiz bulunuyor."

  ...

  "abilerimizin, büyüklerimizin ellerini altında belki yeterli bina, araç, gereç yoktu ama davalarına olan bağlılıkları hepsinin üstesinden gelmesini sağlıyordu. bugün hamdolsun her türlü imkan var. tek eksiğimiz bunları hizmete dönüştürecek adanmış kadrolardır."

  ...

  "gençler, bayrak yarışında nöbeti yakında sizler devralacaksınız. safını belirlemek her bir gencimizin kendi elindedir. bizden öncekiler tek parti chp’sinin zulmüne göğüs germişlerdi. 1960 darbesi bir silindir gibi geçti. biz 1980 darbesine maruz kalan neslin içindeydik. 28 şubat zulmünü yaşayanlardan dinlemişsinizdir. 15 temmuz'u hep birlikte yaşadık. bugüne kadar yaptıkları yanlarına kâr kalanlar 15 temmuz gecesi tarihi bir ders aldılar.

  milletimiz darbecilerin, ipin ucu başkasının elinde olan kuklaların ülkesine ve kendisine neler yapabileceğini gördüğü için bu defa aynı oyuna izin vermedi. o gece oraya gelenler gezi parkı’nın gençleri değildi. o gece oraya gelenler vatanını seven, milletini seven, bayrağı için, ezanı için yola koyulan gençlerdi. burada bir güzellik var."
 • cumhurbaşkanlığını yaptığı ülkeyi, türkiye'yi ısrarla bölmeye çalışıyor. bu bir sınır bölünürlüğü değil, halkı kutuplaştırıp el ele verilmesini engelliyor. bunlar ülkenin bekası için en tehlikeli hareketler ve bilmeden, farkında olmadan, yanlışlıkla, "kandırılarak" yapılacak işler değil.

  bile isteye türkiye halkını birbirine öteki, düşman ediyor. çok yazık.
 • çocuk tecavüzü ile ün salmış ensar vakfından gezicilere seslenen ve olmayan evet oyları yaratabilen sihirbaz. aynı zamanda seçilmiş kişi, cumhurbaşkanı, başbakan, başkan, dilbilgisi profu, futbolcu, ekonomist, dava sevdalısı, çift etkili detarjan.
 • her zaman ve her durumda haklı olan kişi (bölgeden kaynaklı sebeple)
10 entry daha