şükela:  tümü | bugün
42538 entry daha
  • hitabet başka bir şey. erzurum'da şu an miting düzenliyor. diğer adayların hiçbiri bu adama yaklaşamıyor hitabet konusunda. performansı da muhteşem. yorulmuyor, tıkanmıyor, takılmıyor adam. gürlüyor resmen.
    "yerli otomobil projemizi durduracağını söylüyor bir aday. öte yandan almanya'da gezip beğendiği bir otomobil fabrikasına hayranlığını ifade ediyor. bana 20 yıl geriden geliyor diyor. kendisi bisiklete binmeye çalışıyor onu da beceremiyor" dedi.
    alır götürür bu meydanları bu adam. muharrem sadece heyecan katar.
    zaten "onu aday yapan seçilemeyeceğini biliyor. aksi halde kendisi aday olurdu" diyerek aslında meseleyi özetledi reis.
  • erzurum mitingini biraz dinledikten sonra meral hanımın samsun mitinginden bir kesit dinledim. hani ne söylediğin değil nasıl söylediğin önemli derler ya aynen o mesele. erdoğan miting alanında taraftar grubu varmış gibi üst düzey bir hitap yeteneğiyle mitingini yaparken, akşener sanki sınıftaki sıfırcı hocaymış gibi miting yapıyor, seçmene heycan katamıyor. nihayetinde ülkedeki seçmenin eğitim düzeyi çok üst seviyede değilse, siyaset; kitleleri heycanlandırma işidir. muharrem ince dahi bu işte erdoğan ile yarışamıyor. muhalefetin bu işi en kısa sürede çözmesi gerekiyor.
  • 26 mayıs erzurum mitinginde “biz bugüne kadar, hiçbir zaman, ne aldatan olduk, ne aldanan olduk.” dedi.

ne desem bilemiyorum.
  • müslümanım, allaha, cennete, cehenneme inanıyorum. yaşım da 38. bugüne kadar kimseye isteyerek ve bilerek kötülük yaptığımı hatırlamıyorum. ama cehennem gerçekten varsa, bu adam son nefesini verdiği andan itibaren cezasını çekmeli, sonsuza kadar. zaman, mekan kavramı ortadan kalkana, hiçliğe gidene kadar recep tayyip erdoğan cezasını çekmeli.

bunları söylüyorum; çünkü erzurum mitingindeki konuşmasını dinledim 10 dk. kadar. duymadıklarımı twitter dan takip ediyorum. yahu bu kadar olmaz, vallahi de billahi de olmaz. kendisine dindar diyen, 16 yıldır bu ülkenin iyi niyetli insanlarının dini duygularını dibine kadar sömüren bir adam bu kadar rahat yalan söylememeli yahu, söylememeli. yemişim seçimini, cumhurbaşkanlığını. koskoca bir ülkenin cumhurbaşkanı böyle olmamalı be, bu kadar pervasız olmamalı bu ülkenin cumhurbaşkanı.

mustafa kemal atatürk ün makamındaki adamın her konuşmasında söylediği yalanlar, iftiralar bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak zoruma gidiyor. söylediklerini alkışlayan insanlarla aynı kimliğe sahip olmak zoruma gidiyor. chp camileri yaktı diyor, yine yakarlar diyor. ayıp yahu ayıp.

edit: bazı dangalaklar müslümanlık girişiyle mustafa kemal atatürk ün makamı arasında bağ kurmayı başardı. atatürk ün dini inancı yahut inançsızlığı beni zerre kadar ilgilendirmiyor. ben, kendisini dindar müslüman olarak satan bu şahsın söyledikleriyle inancı arasındaki ters orantıyı yazdım. anlamıyorsan mesaj atma.
  • oğlu burak erdoğan'ın başlığına yazılan entrylerin sol framede yer almadığı cb.

neden acaba? suç mu istemişti?
  • ben artık kendisine siyasi deha diyeceğim.

kılıçdaroğlu muharrem ince'yi aday gösterip kendisini destekleyen hiçbir millet vekili adayını listeye almadı. planı basitti. muharrem ince'nin seçilemeyeceğini biliyordu. rte'nin ise meydanlarda muharrem ince'ye değil de meral akşener'e esip gürleyeceğini düşünüyordu. rte ise meral akşener değil de muharrem ince'yi rakip olarak görerek kılıçdaroğlu'nun oyununu bozdu.

eğer meral akşener üzerinden bir siyasi söylem geliştirseydi ilk turda seçilmesi zor olurdu. 1. turda seçilemeyeceğini düşünüyordum ama rte ilk turda en az %54 oyla işi bitirecek gibi görünüyor.
  • rakiplerine verdikleri bu kadar avans yeter. malum seçim kararı alındıktan sonra yurtdışı gezileri ile diğer memleket meseleleri ile seçime odaklanamamıştı. 26 mayıs erzurum mitingiyle sazı tekrar eline alan reis. artık dünden itibaren her gün vitesi yükseltip 24 haziranda balkon konuşması ile mitingleri taçlandıracaktır.
  • recep tayyip erdoğan, ''hırsızdan cumhurbaşkanı olmaz'' sözü için kemal kılıçdaroğlu’nu mahkemeye verdi. kılıçdaroğlu’nun avukatı ''internete düşen tapeler incelensin'' dedi. hakim montaj olup olmadığının tespit edilmesi icin bilirkişi atamak istedi. kasetlerin montaj oldugunu iddia eden cumhurbaşkanı, bilirkisinin incelemesini istemedi. oysa ne güzel montaj olduğu belgelenmiş olacaktı.

erdogan’ın avukatları kayıtların incelenmesini reddetti, davayı düşürdü.
    (bkz: hırsızdan cumhurbaşkanı olmaz davasının düşmesi)