şükela:  tümü | bugün
41256 entry daha
 • cevaplanması gereken soru?

  (bkz: rte'nin iyi parti hakkında yorum yapmaması)
 • instagram hesabında 17 aralık 2017'den önceki bütün gönderiler yoruma kapatılmış. bu tarihten sonraki gönderilerin bazıları da yoruma kapatılmış.
 • hakkında yazacak bir şey bulamadığım kişi. sonuçta şahsına söylenecek sözlere karşı kendisini koruyan bir kanun var. kanunu uygulayan(ama bir çok kanunu uygulamayan) kişiler var. bu kanuna maruz kalan bir çok kişi var.
 • gün itibariyle ordu'da kongre düzenlenecek akp'nin ve kendisi uçakla şehre gelecek. ama gelin görün ki 2 gündür şehirde binlerce polis dolaşıyor, farklı şehirlerden gelen bir çok polis arabası var trafik araçlarına kadar. çatılarda keskin nişancılar konumlandırıldı ve olağanüstü bir güvenlik ortamı var. bakın burası ırak değil, hakkari şırnak da değil karadeniz'in normal bir şehri. insan burada bile neden bu derece korku ve panikle olağanüstü güvenlik önlemine gerek duyuyor merak ediyor. kimden korkuyorlar acaba, halktan mı?
 • bir 0 koydular, iki 0 koydular diyordu. bu gidişle ilk sıfır kendi zamanında koyulacak.
 • allah bu adamı her daim korusun. şu anda yaptığı konuşmayı dinledim de, şunu bir kez daha anladım; dünyada türkiye'nin ve dünya müslümanlarının, mazlumların iyiliği için çalışan, hatta bunu isteyebilen tek lider bu adam.. allah türkiye'nin huzurunu ve barışını da en sağlam bir şekilde tesis edip, daim eylesin. allah bu adamın yaşamasını istemeyenlerin ömründen alıp bu adamın ömrüne eklesin. zira türkiye'nin olası bir yıkımını dört gözle bekleyen çok 'insan!' var, görüyorum her yerde. allah o insanların yıkımını getirsin kendilerine sadece, allah'ın laneti onların üzerine olsun; sonsuza kadar cehennemin dibinden çıkamasınlar onlar ki bu böyle de olacak zaten ama ben söylemeyi seviyorum, rahatlatıyor. . dünya hayatı bakımından bu tiplerin nasıl da en iyi yerlerde oldukları hepimizce malûm. dünya hayatı böyle sonsuza kadar sürüp gitmeyecek; bu da beni teselli ediyor.
 • allah bizi bu adamın
  "dünya müslümanlarının, mazlumların iyiliği için çalışan, hatta bunu isteyebilen tek lider "
  oluğunu düşünen geri zekalılardan korusun, onların iradesi ile seçilmiş kişilerle yönetilmeyi nasip etmesin.

  allah kimseyi bu adamın
  "dünya müslümanlarının, mazlumların iyiliği için çalışan, hatta bunu isteyebilen tek lider "
  olduğunu düşünecek kadar da geri zekalı yapmasın.

  amin..
 • şu an ordu'da yaptığı konuşmayı izliyorum televizyondan. chp ile ilgili bir kaç eleştiri yaptı. ardından bir grup sakallı gençten oluşan yamyam sürüsü "vur de vuralım, öl de ölelim" sloganları atmaya başladılar. rte de boş, yersiz gibi laflar söyledi attıkları slogan için. bu sloganı atmayın her şeyden önce biz siyasi bir partiyiz unutmayın falan dedi. hitap ettiği gençleri siyasetten anlayabilen, iki lafı bir araya getirebilen, sağlıklı düşünebilen mahluklar sanıyor zaar.

  işte akp'nin yarattığı ortadoğu zihniyetli, saldırgan, kafa kesip can almak isteyen kafada tahtası ağzında dişi eksik amipler.
 • ordu mitinginde 'vur de vuralım öl de ölelim' diye bağıran partililere yapmayın etmeyin demiştir.

  akp'li lerden kendisi de en az muhalefet kadar korkmaktadır. machiavelli'nin hükümdar kitabında dediği gibi yemek vermezsen tebaa ayaklanır. yeni bir kral bulur karnını doyurmak için. son ekonomik işaretlerin iyi olmadığı aşikar. ama 15 yıllık toplum mühendisliği ürünü olan bu gençliğin ayaklandığı gün zaptedilmesi zor. çünkü her biri bir malkoçoğlu bir polat alemdar....

  o gün gelir mi gelmez mi bilmem ama kendisi dahil hiç kimse için hayrolmayacağı kesin...