56807 entry daha
  • ülkedeki ahlaki çöküşün sorumlusudur. kendisi sayesinde ülke koca bir lağım çukuruna dönüşmüştür (kendi trollerinden fatih tezcan söylüyor). ülkede "değer" olarak görülen ne varsa hepsinin içini boşaltmış geriye ahlaksızlık, yüzsüzlük ve utanmazlık bırakmıştır. artık akpli hiçbir siyasetçinin söylediği, yaptığı ahlaksızca bir şeyden yüzü kızarmamaktadır, yani ahlaksızlığın normalleşmesini sağlamıştır. kendisi çok yakında o koltuğu bırakacaktır ama arkasında bıraktığı bu çöplük hiçbir zaman unutulmayacaktır.

anonim hesaplar arkasına saklanan bu foseptik çukurundan payına düşeni almaya çalışan sözlük trolleri, fatih tezcan'ın başına gelenler sizin başınıza da gelecek, bekleyin.
  • kendisi yüzünden istediğim şeyleri ucuza yiyemiyor, istediğim şeyleri ucuza giyemiyor, hiçbir şeyi ucuza tüketemiyorum. koltuğu yavaş veya imamoğlu'na devretsin lütfen.
  • kimsenin anlayamadığı ekonomi dehası sayesinde, enflasyonun, yüksek faizin bir sonucu olduğu teorisini ortaya atabilmiş ekonomist ve aynı zamanda müzisyen, sevgi adamı, bilim aşığı politikacı.

bu bilim aşkı sayesinde, ülkemiz merkez bankası rezervlerinden yaklaşık 128 milyar doları, teorisini ispatlamak için harcama cesaretini gösterebilmiş ve böylece türkiye'mizi arge harcamaları açısından dünyanın önde gelen ülkesi yapmıştır. gerçi teori ispatlanamamıştır ama olsun, bilimde pes etmek yok, sayın cumhurbaşkanım. kısmetse 2071'e kadar bir 128 milyar daha biriktirip, harcayalım inşallah. multi maaşlı pozisyonlara açığım. kıps.

ayrıca ülkemize yollar, saraylar yabmıştır.
  • bazen bir şeylerden çok fazla ısrar etmemek gerektiğine inanıyorum, hani zirvede iken bırakacaksın derler ya,insanlar seni öyle hatırlasın ki efsane olabilesin.
    aynısını kendisi içinde düşünüyorum ve geç kaldığına bile inanıyorum, mesela 2018 seçimine girmemiş olsaydı, ekonomide kötüye gidiyordu ama bu kadar kötü olmamıştı daha, bıraksaydı mesela hernekadar eleştirilecek çok şey olsada,onun zamanında işte köprüler yollar, 2012 ye kadar yükselen ve hissedilen bir ekonomik düzelme filan diye hatırlana bilirdi, nasıl ki rahmetli ecevit kıbrıs fatihi karaoğlan lakablı efsane iken, ki benim halen kendisine hürmeti vardır, beden sağlığını kaybetmişken bile siyaseti bırakmaması son dönem birilerinin diline düşdüyse, cumhurbaşkanınında ısrar ettiğini görüyorum ki bence artık misyonunu tamamlamış bu saatten sonrada ülkeye ne zenginlik nede demokratik bir kimlik kazandırabilir.
  • eskiden cuma namazını iki elim kanda olsa kaçırmazdım, oruç tutar, hatta vakit namazlarını bile kılmaya çalışırdım; sayesinde şimdi konuşurken din kelimesini telafuz eden arkadaşlarımdan hatta akrabalarımdan bile soğuyorum; katkıları için teşekkürler..
  • "sana düşman, bana düşman,
    düşünen insana düşman.
    vatan ki bu insanların evidir,
    sevgilim, onlar vatana düşman!"

nazım hikmet
  • karşısına ebu cehil çıksa oy veririm.
  • eskiden günde 10 vakit namaz kılar, yılda 3 ay oruç tutarken sayesin.... şaka lan şaka turan dursun, ilhan arsel kitaplarını ilk okumaya başladığım lise yıllarından beri ateistim.

kendisi bende bir aydınlatma yaratmamış olsa da, insanların islamın nasıl bir ideoloji olduğu ve günümüzde toplumları ne derece yozlaştırabildiği konusunda gözlerinin bir nebze olsun açılmasına katkıda bulunduğu çok açık.

son dönemde hiç görmediğim kadar "siyasal islam" serzenişi duyuyorum, bir sonraki aşama siyasal kısmını da atmak, islamın zaten ilk kurulduğundan beri kendi başına siyasal bir yapılanma olduğunu ve bunu güç, iktidar, ganimet, kadın elde etmek için ilk kullananın bizzat mucidi olduğunu anlamak.
  • --- spoiler ---

bizim siyasetteki varlık gayemiz birilerine imtiyaz sağlamak, birilerine menfaat devşirmek, birilerini makam mevki sahibi kılmak değildir.

--- spoiler ---

:)))))))) kaynak
  • sayesinde türkiye'den siktir olup gitmek deyimini gerceklestirdim, ailecek yasadigimiz ulkenin pasaportunu aldim. cunku kendisi gitse bile geride biraktigi ulke bir nesil boyunca kendine gelemeyecek. ekonomik olarak duzelebilir, ama degistirdigi kultur, yasam tarzi ve demografik uzun yillar boyunca bu sekilde kalacak.
9 entry daha