şükela:  tümü | bugün
40264 entry daha
  • kendisinin başbakan yapılış sürecini, erol mütercimler başından geçen bi olayla şurada anlatıyor, 55. dakikadan itibaren 10 dakika süreyle. programın tamamını da tavsiye ederim, güzeldir.
    https://www.youtube.com/watch?v=qe4ohghosmi
  • - sen demokrasinin, insan haklarının, fikir ve düşünce özgürlüğünün katilisin katili!

ayumi takano / g.o.r.a.
  • almanya ile çok uğraşmazsa sevineceğim sayın cumhurbaşkanım zira, almanya'ya bir türk vatandaşı olarak bakışım şöyledir:

türkiye: doğduğum, çalıştığım, vergi ödediğim ülke. vatandaşı olarak sırtıma bindirdiği ağır vergi yükü ve standart altı maaş ile klimalı bir arabayı benim için lüks kategorisine sokan, ulaşmamı güçleştiren...

almanya: w126 kasa bir mercedes ile bana 1986 yılındaki teknolojisi sayesinde kendi ülkemde 18.000 liraya klima, otomatik ayarlanır koltuk, otomatik sanruf, koltuk ısıtma, çocuk kilidi, abs, hız sabitleme lüksüne ulaşma imkanı sunan...

söyleyeceklerim bu kadar... ben ne kadar ülkemi sevsem de "almanya bizi kıskanıyor" kafasına ulaşabilecek bir gerizekalı olamıyorum hal böyle olunca... yaşadığım, gözümle gördüğüm şeyler buna engel oluyor... almanya'ya büyük saygı besliyorum... eminim dünyanın yüzde doksan dokuzu da böyle bakıyordur olaya.. lütfen ülke içindeki dünyadan bihaber cahil kitleyi gaza getireceğim diye en azından gönül bağım olan doğduğum ülkemi daha fazla dünyaya rezil etmezse çok sevineceğim... tüm dünya bizi "almanya'nın bizi kıskandığını düşünen gerizekalı sürüsü" sanıyor artık... ne zaman yabancı bir arkadaş edinsem benim öyle düşünmediğime ikna etmeye çalışmaktan dostluğumuzu pekiştirmeye fırsat kalmıyor