• yeni nesli türkiye yollarına kavuşmuş a sınıfı araç. önceki versiyonuna göre yuvarlatılmış gövde parçalarıyla dikkat çekmekte. far gurubunun önde ve arkada kavuştuğu dairesel şekli araca şirin bir görünüm kazandırmıştır. motor seçenekleri olarak önceki modelle aynı olan araçta donanım güncellenmiş gibi durmakta. mp3 formatını destekleyen müzik sistemi ipod gibi popüler ouncakları bunyesinde kabul etme özelliği sunmakta. fiyat olarak 27.000 ytl' ye yaklaşan dizel seçenek pahalı olsada çekici ve farklı görünüm bu handikapı nötrler gibi geliyor. ekonomik işletim de cabası.
  • kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki; kullanımı acayip derecede zevkli araba. amortisörleri biraz sert olmakla birlikte yol tutuşu oldukça iyi. yan aynaları genişçe bir alanı görebilmenizi sağlarken ortadaki ayna, arabanın arka camının küçüklüğü nedeni ile ince ayar istiyor.

bir depo benzin ile 450 km yolu rahatlıkla yapıyor ama bu sizi aldatmasın deposu 85 liraya doluyor. yüksek hızlara (160-170) biraz yavaş çıkıyor. 1.1 motor ve 950 kilo olması nedeni ile kalkışları çok iyi değil. frenleri başarılı. bagajı oldukça küçük. stepne lastik doğuştan yok. yeri de yok. onun yerine köpük taşıyorsunuz.

arka koltuğa üç kişi rahatlıkla sığabiliyor. (dört adet ince hatun da sığabilir.) küçüklüğü sayesinde her yere rahatlıkla parkedilebiliyor.motoru çok sessiz. kabin işçiliği iyi. 7 aylık kullanımda herhangi bir problem çıkarmadı (2005 model olmasına rağmen).

sonuç olarak fiyatına göre alınabilecek en iyi şehir arabalarından biri. (uzun yolda pedallarının ayarından mıdır bilmem biraz yoruyor.)
  • isim benzerliğinin ötesinde, eğer ki taksi sarısına boyansa ve ön tampon köşelerine kırmızı yuvarlaklar kondurulsa pikaçu olacak otomobildir. (makyajsız, ilk nesli için konuşuyorum)

picanto gereğinden fazla şirin bir arabadır. ulan hiç sevmiyorum arabamı yarabbi.
  • tümseklerde sekip, yanal eksende farklı yerlere konan bir arabadır. tipini siktiğimin arabası.
  • benzinlisi uzun yolda dede gibi sürünce (max 85 km/s) 500 kilometrede günün fiyatlarıyla 75 tl yakan toparlak otomobil.
  • benzin deliği ters taraftadır.

(bkz: deveye sormuşlar)
  • görece fazla yüksekliğine rağmen virajlarda pek yana yatmayan, içindekini savurmayan otomobil. limitleri aşmaya çalıştığınızda tatlı tatlı götünü savurmuyor mu yarabbi, eğlenceli lan. süspansiyonun neden böyle taş gibi olduğu anlaşıldı.

ama hala seni sevmiyorum sütoğlan.
  • farlar veya parklar yanarken anahtarını cıkarıp kapıları açınca önce "dililü dililü" öterek adamı azarlayan sonra da farlarını kapatan tomofil. lan madem farları kendin kapatabiliyorsun ne sikime ötüyorsun oğlum?

-abi uğraştırma beni.
  • a sütunlarının ön görüşü inanılmaz kısıtladığı otomobil. dolmuş şöförü pozisyonunda kullanılması gereken binek oto.
  • disindan ufak gozukse de ic dunyasinda cok genis bir araba. muadillerine gore tabii.

motor 1.1 ama umulandan daha guclu. a sinifinda fiyat/performans orani en yuksek araba kanimca. siifirini almak gereksiz, ikinci eli cok zayif cunku, ikinci el almak lazim.
hesabın var mı? giriş yap