• kimse ne politikayla ilgilenmek zorunda ne de dolmusta birilerine politika anlatmak zorunda. sanki bunu hergun yapiyor da gelmis sen oy verme ayi diyor.

yerel secimde mantiksiz buldugum ama genel secimde neden olmasin diye dusundugum protestodur.
  • kılıçdaroğlu'nun erdoğanın oyuncağı ve planlı işi olduğunu düşünüyorum. başa geliş şekli ve çekilmemesi hala chpnin başında oluşu.
  • rahat olun , kafanıza ne eserse ona verin, zaten sonucu beğenmeyince değiştiriyorlar ya da tekrarlıyorlar; çok düşünmeye gerek yok .maalesef
  • ben de 24 haziran seçiminden önceki kurultayda kılıçdaroğlunun yeniden genel başkan seçilmesiyle birlikte bu kararı verdim ve 24 haziranda oyumu hayatımda ilk defa chp'ye vermedim. ki ben hem kılıçdaroğlunun hemşerisiyim hem de parti üyesiyim.

yalnız bu yerel seçimde olay biraz farklı. ankarada yaşıyorum ve çok ihtimal vermesem de chpnin ankarayı alma ihtimali var. nasıl oy vermeyeyim? sonuçta oyu chpden ziyade adaya vermiş gibi düşüneceğim.

ama chp'nin kazanma şansı olmayan ya da kazanması kesin olan bir şehirde yaşasam oy vermezdim.
  • hala yerel seçimde protesto etkilemez diyenler var. soran olursa politika ilgi alanı bunların. belediyeler olmadan hangi delege kılıçdar parazitinin arkasında durur? belediye yok = rant yok. kapiş? o yüzden yerel seçimler genel seçimlerden çok daha fazla etkili olur. delege kılıçdar'a küserse ilk kurultayda postalar. bu kadar basit. gidişattan memnun değilsen aynı adamlara oy atmayacaksın güzel kardeşim. ben kaç senedir atmıyorum mesela, bu parazitler gidene kadar da atmam. vicdanım rahat.

akp'nin kuklasından memnun olanlara ise diyecek bir şeyim yok.
  • (bkz: aferin çok iyi düşünmüşsün)

ekonomiden şikayet et, yaşam tarzına müdahale edilmesinden şikayet et, kaybolan itibarımızdan şikayet et, iktidara gelebilecek en yüksek potansiyele sahip partiyi, başındaki adamdan dolayı boykot et.

ne vereyim abime? nasıl bir şey istiyorsun? fantazi kurmak güzeldir de arada realiteye dönmek gerekir.

ekonomiden memnun olanların destekleyeceği eylem.
  • ben de cumhuriyet gazetesinde yönetim değişene kadar cumhuriyet almam diyordum. değiştiğinde umutlandım ama sonra "tellak kürtçe konuştum diye sert keseledi" vb. haberleri görünce yine hayal kırıklığına uğradım.
  • + ben'imle katıldığım kampanya.

ben buna kılışdarın ince'yi dışladığı gün karar vermiştim.

her şeyi geçtim kılıçdara oy vermemem için en önemli nedenlerden biri, sakine cansız isimli pkk'lıyı öven bir ismi istanbul il başkanlığı makamına getirmesi.

kılıçdar gittiği gün tekrar chp'ye oy verebilirim.
  • yerelde de etkiler. çünkü kimse chp'nin belediyeciliğine oy vermiyor. beceremiyorlar çünkü. özellikle izmir'de reziller.
    o yüzden partinin başında kim olacağı, ülke konusunda söylevleri önemli.

ondan dolayı kılıçdar zati-muhteremine oy moy yok.
  • aynen benim fikrimdir
hesabın var mı? giriş yap