• dinlemekten bıkmadığım, müptelası olduğum queen parçası.
    (bkz: entry ve nick uyumu)
  • abartısız söylüyorum, tonlarca queen başyapıtı arasında en sevdiğim, kanımın en ısındığı şarkı budur.
    tamam, uzun bir şarkı değil, hatta 3 dakikayı bile zor bulan bir şarkı.
    tamam, bir bohemian rhapsody, prophet's song, march of the black queen kadar bölümlere ve temalara ayrılmamış.
    tamam, queen tarafından konserlerinde doğru dürüst çalınmamış da olabilir.

ama bu şarkının ritmine ve atmosferine kapılmamanız mümkün değil. hele ki sözlerini anlayabiliyorsanız.
    ilk duyduğum an hissettiklerimi halen hatırlayabildiğim çok nadir şarkılardan.
    akor geçişleri dahiyane, kesinlikle sırıtmıyor ve müthiş çeşitli. freddie'nin tertemiz vokali de cabası.

freddie'nin kullanmayı en sevdiği ton olan mi bemol majör'de yazılmış. do minör başlıyor, nakaratta si bemol majör oluyor, mi bemol majör bitiyor ve genel tonun mi bemol majör olduğunu hissediyoruz.

uzun uzadıya armonik çözümlemesini yapmak isterdim fakat kafanızı şişirmek istemiyorum.
    killer queen dahiyanedir.
    iyi ki en ünlü queen şarkılarından biri değil...
  • queen'in, dinlerken her defasında kendimi ışıltılı giysiler içinde, arkamda şamdanlar, masada havyarlar, etrafımda centilmenler sigaramı yakmak için yarışırken bir elimde şampanya kadehi, 'ha ha ha ' diye gülüyormuş gibi hissettiren muhteşem şarkısı. parfümüm de paris'tenmiş hatta.
  • killer queen
    (mercury)

she keeps möet and chandon in her pretty cabinet
    'let them eat cake' she says
    just like marie antoinette
    a built in remedy for khrûschchèv and kennedy
    and anytime an invitation you can decline
    caviar and cigarettes well versed in etiquette
    extraordinarily nice

she's a killer queen, gunpowder, gelatine
    dynamite with a lazer beam
    guaranteed to blow your mind
    recommended at the price
    insatiable an appetite
    wanna try?

to avoid complications
    she never kept the same address
    in conversation she spoke just like a baroness
    met a man from china went down to geisha minah
    then again incidentally if you're that way inclined
    (she's a killer queen)
    perfume came naturally from paris (naturally)
    for cars she couldn't care less
    fastidious and precise

recommended at the price
    insatiable an appetite
    wanna try?

drop of a hat she's as willing as
    playful as a pussy cat
    then momentarily out of action
    temporarily out of gas
    to absolutely drive you wild - wild
    she's out to get you

recommended at the price
    insatiable an appetite
    wanna try?

wanna try?
  • geri vokal konusunda somebody to love nasıl bir mükemmelliğe sahipse killer queen de en azından buna yakın bir seviyededir. freddie mercury imzalı bu hoş queen eserinde dinleyici için tuhaf bir çekicilik var bana kalırsa. killer queen'i ilk defa dinleyen biri şarkı başladıktan sonra kendini parçaya kaptırmakta hiç zorluk çekmez. tuhaf bir albenisi var bu şarkının.

bir gün bir yakınımla birlikte onun arabasıyla istanbul'a gidiyoruz. cd çalara bir cd taktı ve bana "şu şarkıyı iyi dinle, ben çok beğeniyorum" filan dedi... şarkı bir başladı ki, ne duyayım, killer queen çalıyor. "queen seni de çarpmış abi" dedim o an ve yol boyunca queen ile ilgili bilgilendirmede bulundum:)
  • freddie mercury'in yazdığı bu mükemmel şarkıyı grubun gitaristi brian may şöyle net tanımlamıştır;

"it was the song that best summed up our kind of music."
  • hani bi şarkıyı en sevdikleriniz arasında ilk 5'e, 8'e, 10'a sokarsınız ya, bu şarkı benim için ilk sırada lan, ilk beş-on falan değil, 1. yani.

"perfume came naturally from paris (naturally)" kısmındaki parantez içindeki naturally kısmına odaklanıp eşlik etmek, orgazmdan daha zevkli anlar kategorisine rahat girer.
  • queen in sheer heart attack albumunun 2.sarkisi.
    bir queen klasigidir.
    freddy mercury kim bilmiyorum, sarkinin sozu ve bestesi freddie mercury e aittir.
  • travis kendinden bir şeyler katarak yorumlasaymış çok daha güzel olacakmış. seslendirenin queen olmadığına dair tek ipucu, fran healy'nin eşsiz vokali, ki o da freddie mercury'ye benzetmeye mi çalışıyor, ne... e kardeşim ben de o zaman queen yorumunu dinlerim hem mükemmel hem orjinal, allah allaaah...
  • degisik ezgisinin yani sira, dile pelesenk olacak derecede ilginc sozleriyle de dikkati ceken bir queen klasigi.
hesabın var mı? giriş yap