• verilebilecek en güzel cevabı şu olan soru.

"- kilo mu verdin sen?
    - yo oturuyom burda.."

(bkz: üzüm ve diğer şeyler)
  • (bkz: bear) alt kültüründe hakaret olan soru.

bak dikkatini çekiyorum, dudak bükme değil, bildiğin hakaret. arkasından çok rahat, çirkin olmuşsun cümlesi de gelebilir.
  • genelde tombişçe bir hanıma söyleniyorsa cevabının koca bir gülücük ve tercihen cırtlak bir "eveeett!!" olacağı soru. hemen akabinde kaç kilo verdiği ve nasıl verdiği ile ilgili anlatımlar başlayacaktır. fark ederseniz söylemeden geçmeyin, sandığınızdan daha mutluluk verici olabilir.
  • gayet tribüne oynayan bir sorudur. zira hatuna sorulduğu an gözlerinin parlamasının akabinde skor hanesine 1-0 olarak işlenir.
  • kilo vermeye çalışan bireyin, dialogun gidişatına göre sizden nefret etmesini sağlayabilecek soru cümlesi,

- kilo mu verdin sen?
    + aa evet ya..
    - hiç belli olmuyor..
    + hmmpf.. şey.. çok kötüsün ya,defol..
    - hehehe
  • özgüven yükselten sorulardandır. cevap ise genellikle şu şekilde olur;

- hadi ya, farkında değilim. spor yapıyorum biraz bu aralar, ondandır.

ahah, farkında değilmiş. köpek gibi her akşam yatmadan lahana suyu kürü yapmalar, bütün unlu ve şekerli gıdaları kesmeler, akşam 7'den sonra hiçbirşey yememeler, asansöre binmeyip merdivenle üçbin basamağı çıkmaya çalışmalar falan...

(bkz: kendimden biliyorum)
  • bunu soran kişi istisnasız kilo vermiş ya da fitlik yolunda bir adım atmış oluyor ve bunu mükafatlandırıyoruz : aynı şekilde karşılık vererek .
  • kilo almaya çalışan biri için küfürden beter olan sorumsu.
  • zaten zayıf ve kilo almaya uğraşan birine söylüyorsanız çemkirmeye hazır bir bomba imal etmiş olursunuz.
hesabın var mı? giriş yap