• koz oyunlarında sinek kozu için söylenen "yaz hayvanı" tanımlamasından ötürü gönüllerde taht kurmuştur.
  • üniversite öğrencisi olup, kaveye takılıp bu oyunu bilmeyen varsa direk rektörlüğe gidip kaydını sildirsin, bu ne lan hem okuma hem de kavede hâlâ batak, okey, 51 oyna, gak gözüm görmesin...
    bazen oyunun sonlarına doğru oyunun kime kesin gireceği* ya da siksen "buna oyun girmez*" diyeceklerin belli olmuştur.
    eğer oyunun kesin girdiği diye tanımladığım sen oluyorsan yanına adam çekmeye bakarsın " oyun buna imkânı yok girmez" dediğin adam senin bir numaralı kardeşin* * * * * olmuştur, eğer oyun buna kesin kalmaz denilen sen isen, sende dipteki bebeyi kollayacaksın, onun yanına yeni adamlar göndereceksin...

ziraaa, bu oyunun zirvesi tek başına 3 kişiyi kazığa bağlamaktır, hesabı üçlük yapmaktır...
  • $u oyunun bir android application'ini yapmadilar gitti be. eleman, yapa yapa puanlama tablosu application'i yapmi$. ya sabir...
  • amy price-francis in jessica king isimli bir dedektifi canlandırdığı polisiye dizisi.

http://www.imdb.com/title/tt1804880/

ilk bölümü ile fena değil gibi görünüyor ilerleyen bölümlerde ne olacağını görmek lazım.
  • oyun söyleme sırası sizdeyken as, papaz ya da as + papaz kel gelen elinizle rıfkı söyleyemediğiniz oyun. keşke söyleyebilsek de bozulsa oyun. ayrıca koz oyunlarında tüm kağıtlarda yükseltmek mecbur oynayan da oynamayan da vardır ancak gerçeği sadece el koz dönerken yükseltmek mecbur olanıdır. oyunların kralıdır.
  • üniversite bittiğinden beridir oynamıyordum. facebook sayesinde yine 10 yıldır uyuyan canavar uyandı. bi başlıyorum 2-3 saat gidiyor acil bırakmam lazım.

mynet'in çanak king'ini oynuyorum.
  • rıfkı nın bozulma şartı, bir kişinin elinde kupadan sadece as, papaz veya as+papaz var ise gerçekleşir. bu durumda el tekrar dağıtılır. hatta kimi karelerde mecburi rıfkı söyleme zorunluğunu getirilir ki rıfkıyı söylemenin de böyle bir handikapı vardır aslında, söylerken bunu da hesaba katmak gerekebilir.

rıfkı cezasının bendeki yeri başkadır. vakti zamanında şöyle bir olay yaşanmıştır bu cezayla ilgili. bir gün dedemle king oynuyoruz. el dağıtıldı ve dede kara kara düşünmeye başladı. belli ki var bi sıkıntısı, el söylemez gelmiş..

- ben: dede hadi sıra sende ne söylüyosun? koz mu ceza mı? son cezan haberin olsun sonra mecburen koza kalacaksın.
    - dede: neler var?
    - ben: dedeciğim cezalardan kupa, s.iki, erkek ve rıfkı var. kozlardan sinek ve maça kalmış.
    - dede: ortak el söylemiyo ya bildiğin gibi değil. koz söylesem birr, ikii, bilemedin üç alır en fazla. ceza da ne söylesem bilmem ki.
    - ben: rıfkı diyebilirsin mesela.
    - dede: rıfkı demez ortak, bozulur. ben kız diyeyim. kız yaz kız.

oyun başlamıştır. ben yana yana eli tutmaya çalışıyorum ama tutamıyorum. elimdeki kağıtlar çok küçük. elimde bir tane sinekten kızım var bir de kupadan kız renkli olarak. baktım olmuyo mecburen sinek oynandığında attım sinek kızı, sırf kupa kızı vurabilmek için elden. eli tuttum sinek kızdan bir kız yiyince. hemen kupa kızı vurdum ve dedemle göz temasına geçtim. dedem ağlamaklı bir şekilde bana bakıyordu ama yapacak birşeyi kalmamıştı. elinde kupadan sadece as vardı. as ı indirdi ve kızı önüne koydu. sonra tamamen amı götü dağıttı ve diğer iki kızıda yedi. aslında yediği üç kıza bakılırsa performansı hiçte fena sayılmazdı ama king tabelası hiç öyle söylemiyordu. dede almış başını gitmiş 2000 lere dayanmıştı.
  • istisnasız rıfkı hep bende patlar hiç beceremedim şu rıfkıyı hakkıyla tamamlamayı ama olsun yine de candır king. üniversitedeyken ders çalışmak için sabahlamadığım kadar king oynamak için sabahladım. yahu çok canım çekti gece gece, nerden estiyse.
  • 90 lar nisantasi gencligi-cocuklugu tarafindan yagmalanan seker markasi.. sutte sagolsun avuc avuc yedirirdi bu gripin cakmasi sekeri. asagidaki fotografta ambalajli ve ambalajsiz fotograflarina ulasip gecmisi yad edebilirsiniz.
    http://www.flickr.com/photos/maisy/212720409/
hesabın var mı? giriş yap