• bagrindan güzel müzisyenler cikaran bulgaristan yöresi.
  • guney bulgaristan'da agirlikli olarak turklerin yasadigi, arda boylarinda ve rodoplarin eteklerinde konuslanmis bir sehir..
    simdilerde genclerin aman bre deryalar yerine disko-oryantal karisimi cingene muzikleriyle hasir nesir oldugu yer..
    (arda ve rodoplarin sundugu guzellikler bozulmakta gunbe gun)
  • kırcaalili kişiler inatlarıyla tanınırlar *
  • 9 yıl yaşamış olmaktan gururlandığım, arda'sıyla, soğuk sularıyla, yemyeşil köyleriyle burnumda tüten ilk yurdum, nüfusunun %70'i türk olan bulgar şehri.
  • nüfusunun çoğunluğunu türklerin oluşturduğu, hatta belediye başkanının da türk olduğu güzel şehir.
  • benim servis arkadasimin memleketi. efendi oluyorlar. hepsi iyi insanlar. en azindan benim tanidiklarim. avcilar semtinde bir kafeye takilirlar. aksamlari muzik dinlerler.
    ha birde biriyle kizancik kardesiyiz..
  • (bkz: ali kırca)
  • 40.000 kişilik nüfusunun yarısından fazlası türk olan şehir. geri kalan bulgarların da büyük bir kısmı türkçe bilmektedir. türklerin işlettiği dükkanların çoğunun ismi türkçedir. garip bir dönerci bile vardır bu güzel şehirde. rahmetli barış mançonun bir programının jeneriğinde, üzerinde yürüdüğü tahta asma köprüde bu şehrimizdedir. bazı tahtaları eksik olan bu tahta köprüden yürürken küçük çocuklarda aşağı düşme korkusu ortaya çıkabilir.*
  • doğup büyüdüğüm yer...6 yaşında türkiye'ye geldikten sonra gitmek nasip olmadı. kısmet artık gideriz bir gün.
hesabın var mı? giriş yap