• çağan ırmak 'ın müzik şöleni filmi unutursam fısıldanın en etkileyici şarkısının adı. hümeyra müthiş söylemektedir ayrıca.

nasılsın kızım anlat bana hikayeni kimler üzdü gözlerini
    nasılsın kızım söyle bana kendini neler kırdı kalbini
    o taze saçlarda kimlerin eli yaşlanmış dumanlı nefesleri
    hoyratça itişleri görgüsüz asaletsiz üzüşleri
    sen neler neler çektin ben biliyorum
    dokunsam ağlarsın hissediyorum
    hüzün zamanı geçti onlar eskidendi bitti hepsi geçti
    kirli beyaz kedi yıkan gözyaşınla
    kurtul anılardan sarıl yarınlara
  • sebepsiz hüzne boğan tamlama. üçüncü kedim böyle idi onu bulduğumda. sokakta bir aylık minicik siyah benekli gri bir kedi. meğer kirli beyaz bir kediymiş, dünyanın en mahzun gözlü kedisi.

edit: hikayenin devamını anlatıyorum. kirli beyaz kedi artık benim ödlek pamuk oğlum, daha doğrusu yeğenim*. ödlekliği hiç geçmedi ama dünyanın kendini en tatlı sevdiren kedisi o.
  • dun pilaatesimi eda etmekten donerken, eski sigorta hastanesinin bahcesinin, cikma betonunda, bilboardin hafif arkasinda, bir kutunun ustunde* agzi burnu sumuk icinde yatarken gordum.
    on patilerini bukmus, ayaklarini yaymis, kafasi dik, geleni geceni izliyordu.
    -nabiyon len !!
    dedim.
    cevap bile vermedi.
    kafami bahceye cevirdigimde, bir kac kedinin daha, bahcedeki bir araba uzerinde gunese karsi yattiklarini gordum.
    buna tekrar dondum.
    -sttt kime diyom ?!
    dedim.
    -maww !
    dedi.
    elimde simit vardi. bi' parca koparttim ki, yemegimi paylasmaktan nefret ederim !
    kokladi, basini yana cevirdi sumuklu !
    cebimde mama tasimak farz oldu.
    hic bu islere bulasmak istemiyorum cunkum; obsesifim. takarim. uykum kacar. zaten gelecekte, tam bir kedici teyze olucam, kesin.
    -sen bilirsin ciyerim.
    deyip, hoplaya hoplaya evimin yolunu tuttum.
  • giriş kısmı fena halde başka bir şarkının girişine benzeyen parça. onu bulana kadar hümeyra'ya odaklanamayacağım sanırım. hayır o şarkının giriş kısmı da dilimde, ama şarkı gelmiyor bir türlü. şu müzik başka hangi şarkıda vardı, çıldıracağım!

buldum edit: candan erçetin - kırık kalpler durağı
  • (bkz: smelly cat)
  • (bkz: kenan doğulu)
  • sözleri beni benden almış kenan doğulunun yazdığı hümeyranın sesiyle can verdği film müziği. umut aşısı mübarek.
  • beyaz sokak kedisi'dir. kedilerin en şanssızıdır.

72% ihtimalle sağır doğduğu yetmiyormuş gibi bir de kirini ve yara izlerini kamufle edecek renkli tüylere sahip olmadığından diğer kedilere göre daha kirli ve çirkin görünür.

ne yapsın. hiçkimsesi, hiçbir şeyi yoktur. hayatta kalabilmek için yağmur-çamur, kar-kış demeden çöpteki artıklardan yiyecek bulmak zorundadır.

halbuki iyi kötü bir eve kabul edilse, biraz sevgi, bir kap su ve bir kap yemek verilse dünyanın en güzel kedisine dönüşecektir.
  • hümeyra'nın harikalar yarattığı şarkı. müzikte tango tınısı, sözlerde birazcık sezen aksu havası var. çok korkuyorum bir gün sezen aksu bu şarkıyı söyleyip batıracak diye.
  • kirli beyaz kedi sözünü ilk duyduğum anda aklıma smelly cat 'i getiren şarkı. onun haricinde bana göre albümdeki en güzel şarkıdır. hümeyra' nın söylediği versiyonu daha çok beğendim ama kenan doğulu' nunki de hiç fena değil.
hesabın var mı? giriş yap