• malumunuz artık kış iyice kendini gösterdi, araç kullananlar için hem kendi hemde çevremizdekilerin emniyeti için kış lastiklerine geçme zamanı. bugün birkaç yere sordum lastik değişimi için ne kadar istediklerini. geçen sene ortalama 50 tl ye değiştiren yerler bu sene 70 tl diyor. emek var kabul ama benim fikrim fiyatın yüksek olduğu yönünde..
  • ben her daim 3 mevsim yaşadığımdan kış lastiğine gerek yok. gel de gör en son kar ne zaman yağmış.

not: adana
  • normal bir ücrettir. hele ki lastikleriniz ordaysa lafını bile etmeyin.
  • iki senedir yaz kış, kış lastiğiyle gezdiğim için beni ilgilendirmeyen ücret.

tek sorun avm içinde gıyk gıyk ses çıkarıyor.başka sorun yok.
  • sonuna kadar hak olan ücrettir, emektir.
  • dün 50 tl'ye değiştirdim ankara'da.

lastikçi işyerimin orda çok düzgün sevdiğim bir abi. yaşı da 50 civarı. kimsede para olmadığından şikayet ediyor. herkes kartla ödemeye çalışıyor diyor.

hakkaten de ben sıramı beklerken 1-2 kişi kartla ödemek istedi, kart geçmediğini öğrenince bekle o zaman sonra bırakayım dedi. 50 tl bile yoktu üzerlerinde.

yakında lastik değişimine de vergi koyarlar bu gidişle. kimde para az ona vergi koyuyorlar çünkü.
  • 50 tl... servislere gidersen en iyi ihtimalle lastikleri saklamayla birlikte 100 tl civarı...

büyükşehirlerde değişim ve saklama için 100 tl büyük rakam değil ama 4 lastiğin değişimi için verilen 50 tl hiç değil... tanesi 12.5 tl'ye geliyor ki bi paket sigara o fiyat... benim lastikçi bi abi var, 50 lira alıyor ama işini adam gibi yapıyor, helal olsun...
  • 1 ay önce istanbul kartal'da değiştirme+balans+lastik saklama ücreti olarak 60 lira verdim. bana makul gibi geldi.
  • ankara bilkent tabanway'da nakit 50, kartla 55; bağlıca şubelerinde ise 40 liradır.

edit: sadece değişim.
  • serviste lastik değiştirme+balans ayarı+lastik saklama+araba yıkama 100 tl. sanayide de yıkama hariç 60 lira-80 lira civarındaymış. en son sanayiye gittiğimde aa bilmem ne abi, aa hacı amca diye diye insanlar sıramı aldığından 3 saate yakın beklemiştim. bir de üstüne lastik değişimini bekledim. şimdi serviste 1-1.5 saate arabam hazır oluyor.
hesabın var mı? giriş yap