1965 entry daha
  • yeni nesil işe ilk çıkanları kovalayan kapkaççılarımız hayırlı olsun.

taksim meydana 500 metre mesafede oturuyorum, bu sabah 7.30 gibi camda sigara içerken iki kişinin bir kadının çantasını çalmaya çalıştığını gördüm. refleks olarak bağırmaya başladım. bağırış ile dışarı çıkana kadar kaçtılar. kadının üstü başı çamur pislik, çantası çalınmadı ama travmatik bir olay yaşadı.

şu güne kadar yazılanların hep bi' parça abartı olduğunu düşünüyordum ancak haklıymışsınız arkadaşlar.
  • sorumlularının makam araçlarıyla beraber pert olmalarını diliyorum. (şöfor hariç dinimiz amin)
  • sabahları işe giderken hava o kadar karanlık oluyor ki bazı sokaklarda, geçen gün önüme çıkan -kış olduğu için haliyle koyu renk kabanlar giydiklerinden- kadını görmedim az kalsın kaza yapıyordum.

onu atlattım derken bir servis şoförünün başka bir teyzeye çarptığını gördüm, yerden kaldırıyorlardı.

özellikle kadınların sabah(!) karanlığında tek başlarına bir şeylere yetişmeye çalışmasını görmek bile beni üzerken bu olayların yaşanması tam anlamıyla saçmalığın daniskasıdır.

tanım: desteklemediğim karar.*
  • sabah alarm çaldığında yataktan kalkamıyorum çünkü hava karanlık.
    her sabah küfür ede ede işe gidiyorum.
    bu uygulama kimin aklına geldiyse ve onu kim desteklediyse beyinleri olmadığından eminim.
    yıllardır devam eden bir uygulama neden değişir ?
    değiştirdiniz baktınız millet memnun değil hatayı görüp geri adım atmak neden bu kadar zor ?
    eğer hakkım geçtiyse helal etmiyorum.
    hala bir bakan çıkıp insanlar uygulamadan memnun , şu kadar tasarruf ettik diyebiliyor.
    ama tek suçlu hala ve her şeye rağmen kendi hoşuna gitmese bile körü körüne destek veren millet.
  • ya hem insanlar açısından sıkıntılı durum hem ekonomi açısından. geçen yıla göre bu sene ki elektrik tüketimi %7 daha fazla.

ülkenin %70'i batıda. ülkeyi ığdır saatine göre yönetmenin neresi doğru.

bu neyin inadı arkadaş?
  • sabah 6:45'te evden çıktım. diyorum ki acaba bu bir rüya olabilir mi? hava buz, kapkaranlık. bir yandan ezan okunuyor. diyorum lan yoksa ben imam mıyım? kargalar bile kahvaltılarını yapmamışken işe mi gidilir? hadi ben eşek kadar adamım okula giden çoluk çocuğa ne demeli? çok güzel iş yaptınız bravo!!! bu uygulama sayesinde işsizlik azaldı, dolar düştü, bombalar sustu, alım gücümüz harika, ülkecek çok mutluyuz. tişikkirlir sipirmin!!!
  • her sabah yataktan kazınmama sebep olan uygulama..
  • büyük bir hatadır.
    www.enerjiatlasi.com'dan da görüleceği gibi kış saati uygulamasının yapılmaması, yani saatlerin 1 saat geri alınmaması; tasarruf bir yana enerji tüketiminde bilakis artışa sebep olmuştur. hesabı aşağıdadır:

elektrik tüketimleri:
    2014 yıllık elektrik tüketimi: 257 twh
    2015 yıllık elektrik tüketimi: 266 twh (%3,5 arttı)
    2016 yıllık elektrik tüketimi: 274 twh (%3,0 arttı)

2014 kasım elektrik tüketimi: 21.0 twh
    2015 kasım elektrik tüketimi: 21.3 twh (%1,4 arttı)
    2016 kasım elektrik tüketimi: 22.7 twh ( %6,5 arttı) (uygulama var !!!)

2014 aralık elektrik tüketimi: 22.3 twh
    2015 aralık elektrik tüketimi: 24 twh (%7,6 arttı)
    2016 aralık elektrik tüketimi: 25.2 twh (%5 arttı) (uygulama var !!!)
1538 entry daha
hesabın var mı? giriş yap