• önce, kış saati uygulamasının başlatılmasını gerektirir.

  (bkz: yaz saati uygulaması)
 • ilgili haber okunduğunda konunun kış saati uygulamasının kaldırılması değil, türkiye'nin meridyendaşları* ile aynı saat dilimini kullanarak, saatlerin tümü ile 1 saat ileri alınması olarak algınabilinen önerme. **
 • sorunlara yüzeysel yaklaşmanın sonucu olan öneri. oysa kışı toptan kaldırsalar sorun kökten çözülür, hepimiz rahata ereriz.
 • tek basina bir faydasi olmayacak uygulama. yaz saati uygulamasi da kaldirilmali, ayrica yaz saatleri bir saat geri, kis saatleri de bir saat ileri alinmali ki, is cikislari yazin aksam serinligine, kisin da ikindi günesine denk gelsin.
 • amaci aksam 5'te mesai bitimi isten cikip servisle eve donen calisanlarin gun isigini saglamaksa yaz saati uygulamasinin amacini anlamamis olan bir taleptir. zira bu uygulamanin temel sebebi ogrenim yasindaki cocuklarin sabah okula giderken aydinlik saatte gidebilmesidir.
 • - sadık! kaç kere size derse geç gelmeyin diyorum ben.. cezalısın git köşeye tek ayak üstünde dur..

  10 yıl sonra..

  (sadık bekler bekler sevgilisi gelmez, akşama sevgilisine telefon eder)
  - alo neriman..
  - sus sadık sus.. 45 dakika bekledim seni.. ağaç oldum ağaç.. nerdeydin.. unuttun di mi?
  - ama..
  - aması maması yok bu ilişki bitti.. çat.. dııt dııt dııııtt..

  3 yıl sonra..

  - abi allah kahretsin yine finale geç kalmışım.. bi sene daha uzadı okul..
  - her sene olmaz ki sadık böyle..
  - ne bileyim abi unutuyorum saati ileri almayı :(((
  - neyse bakalım..
  - (intikamım acı olacak.. hırrssss hırrrsss)

  35 yıl sonra -bugün-..

  - neydi lan şu uygulama.. yaz saati miydi, kış saati miydi?? amaan neyse kış saati yazalım.. hemen sunalım.. hahaha.. en sonunda kökten kurtuluyorum saati ileri geri oynatmaktan.. nıhahahha..

  ayrıca hala verilmemiş olmasına şaştığım bir bakınızla ortamı süslüyorum..
  (bkz: çabuk kalktı dikkat edersen)
 • hicbir ulkenin aklina gelmeyen su kadar basit bir fikrin sayin sadik badak'in aklina gelmesidir. tabii, madem yaz saati uygulamasi enerjiden tasarruf etmek icin var; e o zaman kisin da yaz saati kullanir, tasarrufun kralini yapariz? hatta saatlerimizi soyle 12 saat kadar ileri aldik miydi dunyanin enerji merkezi olur, butun dunyaya enerji ihrac edebiliriz. paramizdan da 12 sifir daha attik mi gel keyfim gel. dusunsene olm, amerika'ya elektrik satiyoruz! hemi de 1ytl = $841043 paritesinden. yalniz tek korkum diger ulkelerin de duruma uyanip saatlerini ileri almalari. gerci o zaman biz de daha ileri aliriz. hehyt! iste bu be! yillardir nasil da aklimiza gelmedi...
 • en az erke dönergeci kadar ses getirmesi beklenmektedir.
 • "biz nolucaz amına koyim?"

  ayılar derneği
hesabın var mı? giriş yap