• ihtiyacınız olmayan tavsiyelerdir.
    eger ki;
    dilinizle alnınıza degebiliyorsanız
    soyut ve somut olarak.
    ondan sonra gelsin meraklı bakışlar.süzülsün yanınızdaki upuzunlar.
  • iyi bir çocuk olursanız belki bir gün başbakan bile olabilirsiniz.
  • topuklu ayakkabi giymeyin cok kotu duruyor.kisa boy kotu durmuyor hem bence erkeklerde.ayrica bazilarinda ozellikle giyinmesini bilenlerde karizmatik bile duruyor.
  • at gibi hatun kavramını unutun diyenler olacaktır, sakın onlara inanmayın. parası neyse verin, binin üstüne vurun kırbacı. wuhuuuuu yipiyipiyeaaaah...
  • gercekten yardimci olmasi gereken tavsiyelerdir.

ama burda öyle mi? yok amk. uzunlar kendi egosunu parlatmis, kisalar para bul huzur bul demis, birkac iyi niyetli arkadas ise kisilik, beyin, kafa filan demis.

olm bu dediklerinizden cogunu belli bir yastan sonra degistirmesi cok zor. ben vereyim tavsiye de su kisa kardeslerim bayram etsin.

ben kendim cok uzun degilim, 170 cm den hallice. topuksuz ayakkabisi olmadan 174 cmlik türk hatun ile de takildim, 172 lik polonyali ile de ve az kalsin 180 lik litvanyali ile bir aksam arkadaslik etmek üzereyken imana gelip uzaklastim ortamdan. neyse bunlar derin mevzu.

simdi ben size esprili olun zeka gösterin diyemem eger sizde az varsa bu yeteneklerden.

kilik-kiyafet;

babacim lütfen genis sekilde duran boru paca pantolona son verin. tasli desenli kot olmayacak. düz lacivert düz siyah olmadi düz italya milli forma mavisi pantolon giyecen. tam athena gökhaninkiler gibi olmasa da assagi dogru hafif daralacak. pacasi gerekirse kisa kesim olacak (hipsterler gibi degil anla iste) yani ayakkabi üzerinde kümelenmeyecek o paca. kis mevsiminde daha dar paca altina karizma yine düz desensiz kahve yada siyah yarim bot. ama o topuklari grayder gibi olanlardan degil. hep elegant ama hafif yüksek hep sade. bu entry sevilirse fotolar eklerim.

pantol ayakkabiya devam; yazin kar gibi beyaz ama yine sikmayacak kadar dar kesim güzel keten pantol. altina maalesef iste topuksuz giyecez. yazlik ayakkabilar varya adini bilemedim onlardan. terlik opsiyon bilemem.

üst kisma gelelim. sadece arkadas ortaminda üzerinde koca koca joker, batman, superman logo resim neyse onlardan olan seylerden giyecez, tatmin olacaz. hatunlu ortamlarda t-shirt üstü büyük motif kesinlikle yasak. yassak. kisa ve sikmayacak kadar yine dar kesim, düz renklerde t-shirt olacak. ha pazardan alinma gibi olmasin tabi ama, misal isim vermek istemiyorum bazi markalarin ufak bir amblemi var gögüs yada kolda gerisi cok tatli, pembe, mavi, kirmizi t-shirt iste. altina iyi pantolonla mükemmel gider. genis gömlek bize yasak. gömlegi pantolon icine sokmadan sarkitmak yasak. biz kisayiz. olaki buldun bir kisa spor gömlek birak pantol üzerine.

slim fit. iste bizim sihirli kelimemiz. takim elbisede slim fit gömlekte slim fit. bukadar. o nedenle bize göbek yasak. her nekadar bazi inekler ötsede burda yelek bile giyersin o gömlege.

kis mevsimi geldi. bize uzun palto sadece dügün, nikah gibi ortamlarda gerek, acil durumda. yoksa dar deri ceket. yada kisa kesim kislik ceket. götün altina inmesin lütfen. buralari editlerim istek olursa.

saclar;

eger dikince yakisiyorsa istedikleri kadar apaci desinler sen hafif dik yukari. ama apaci gibi degil. tezata gel. uzun sac malesef olmuyor bize. kenarlar mümkün mertebe kisa üstler uzun hafif havaya kalkacak saclar. hem bu aralar moda. yirttik yani. sakal opsiyonel.

hayvan gibi büyük saatler olmaz. yasak degil ama mekruh. hep nazik, takilar olacak. bir ince deri bileklik filan iyidir. agir demir kordonlu saatleri birak. nazik, deri, karizma kordonlu saatlere yönel.

aklima simdi bukadar geldi. bu yazdiklarim sallama degil son 10 yilin birikimi. sac da uzattim sakal da, uzun pardesü de giydim, bol paca pantol da. her boku yedim.

su anki partnerim 170 cm boyunda. topuklu giyince benden uzun oluyor. ama misal bir party, kokteyl bilmem ne ortaminda jilet gibi slim siyah takimlari cekip 2-3 cm topuklu (cok aradim bunu, özel yapim gibi) sade kunduralarimi giyince, gayet yakisiyoruz. kadin bana diyor ki sen bukadar kisa olup nasil manken gibi karizma olabiliyorsun.

ha unutmadan özgüven lazim. dik duracaksin birde. sakin omuzlarin düsmesin. elinde bardak bir ortamda ayakta dururken kendini daniel craig gibi düsüneceksin. tom cruise yi unutma. takip et bu adamin tarzini.

bir de kisilik, insaniyet gibi konular var. o zaten kisa uzun herkese lazim. ben kendimde olduguna az da olsa inaniyorum. iyi günner.

edit: arkadaslar entari bir sekilde begenilmis. güzel feedbacklar aliyorum. geri beslenmek güzel.
    bu edit kismina genel mottomuzu yazalim, kafasi karisanlar icin yardim niteliginde. biz kisayiz yani ufagiz. (asiri kilo haricinde, o konu alanim degil) bu nedenle ben entryde hep nazik, elegant, büyük motifsiz kiyafetler, kaba saba olmayan saatler, minik takilar diye yürüdüm. biz ufak oldugumuzdan üzerimizdeki seyler de hep nazik ve ufak olmali. motto bu yani. aksam evde resim neyin de bakacam sizin icin uygulamali takilacaz.

örnekli edit: türk ünlülere bakalim. elimizde tarkan ve kenan dogulu var. bu sahislarin illaki image makerleri var. ve ikisi de kisa. ben misal tom cruise demistim. adamin tarzi iyi. fakat bizim kusak dersen son bombayi patlatirim.

(bkz: elijah wood)

bu adam hem bizim jenerasyon hemde stili süper.
    google aramasi

ve cocuk 168 cm boyunda. ben degil google diyor.
  • önemli olan boy değil işlev diyecek muhtemel insanlara herhangi bir tavsiye gerekmez
  • dik yürümenin bokunu çıkarıp sopa yutmuş gibi yürümeyin.
  • cesitli acilardan ele alinabilecek tavsiyelerdir.

misal, basbakan olacaksaniz, dikkat edin sizden uzun birinden sonra olmayin. "uzun adam" diye sevilen birinin yerine, size ne diyeceklerini sasirabilirler sonra.

"kisa adam" cok hos olmayabilir... hatta sizden hazzetmeyenler, bucuruk, bidik, minnos filan diyebilirler, yuzunuze olmasa da arkanizdan...
  • mümkünse ölün...

şaka lan şaka sakın ölmeyin... adam gibi adam olursanız başka şeyleri zaten karakteri düzgün olan kimse takmaz... hala ikna olmadıysanız 10-15 dk. yanımda ayakta durun kendinizi bayağı uzun hissedebilirsiniz... bu da benden böyle bir amme hizmeti olsun...
  • (bkz: tanışalım mı?) *bakmayın efenim kıskanç sözlük erkeklerine siz, böyle minyon çok tatlı pek hoşsunuz. *
hesabın var mı? giriş yap