• çevremdeki her dört insandan beşinin garipsediği, benimse garipsenmesini garipsediğim davranış. güneş gözlüğünün hava sıcaklığıyla ne tür bir ilişkisi olduğuna dair sağlam bir argümanla gelebilenini de görmedim.

güneş gözlüğünün kışın gözü rüzgardan ve rüzgarla göze kaçabilecek parçacıklardan koruduğu ve gözün kışın da çevredeki ışıktan rahatsız olabileceği gibi dünyanın en basit gerçeğini geçiyorum. (ayrıca hafif bulutlu bir havada her yönden ve her yerden gelen sinir bozucu beyaz ışığın tamamen açık havada tek bir kaynaktan ve tek bir yönden gelen sarı güneş ışığından çok daha rahatsız edici olduğunu da unutmayalım)

"kışın neden güneş gözlüğü takıyorsun?" sorusu, "yazın neden ayakkabı giyiyorsun?" sorusundan farksız bence. istesek yalınayak gezebiliriz yazın, ayağımız üşümez, buna rağmen yazın hala ayağımıza bir şey geçiriyorsak başka bir işlevi olsa gerek, değil mi?

onu da geçtim, güneş gözlüğü takmak kendimi rahat hissetmemi sağlıyor olabilir, kime nedir? tanınmak ve sohbet içine çekilmek istemiyor olabilirim, gözlerim hassas olabilir, saatlerce gözümü kısa kısa dolaşmak istemiyor olabilirim. ışıktan korunmamı gerektiren bir rahatsızlığım olabilir. gözümün şişliğini saklamak istiyor olabilirim, gözlerimin kırışmaması gibi bi derdim olabilir falan filan. ya da bazısının saat takmayı sevdiği gibi güneş gözlüğü takmak öylesine hoşuma gidiyor olabilir.

hepsini geçtim, hiçbir işlevi olmadığı halde sadece cool görünmek için takıyor olsam ne yazar? bunun nesi kötü? sanırsın kimsenin cool görünme kaygısı yok, bi güneş gözlüklüler dert etmiş bunu. iki dakka dürüst olalım.

özet: güneş gözlüğü süper bir şeydir ve yaz kış takma özgürlüğüm için canımı vermeye hazırım. hırsımdan şu an evde de takıyorum.
  • migren krizi gelirken yapılması elzem hareket. kış vakti havanın bulutlu ve aydınlık olduğu günlerde o migren krizi affetmez ise güneş gözlüğü ilaç gelir. en azından evdeki o karanlık odaya ulaşıp uyuyana kadar beyni delip geçen aydınlığı bir ölçüde katlanılır yapar. özetle kışın güneş gözlüğü takan benim evet
  • karda gökyüzünde oluşan ışıltının yemyeşil gözlerinizi kamaştırmasından kaynaklanan aktivitedir.
  • yerde kar varken oluşan parıltının gözümü almasına rağmen asla başvurmayacağım yol.
  • güneş gözlüğü güneş'le ilgili bir şey olduğundan mevsim ile alakalı olmayan durumdur.
  • sadece kar ve kayak aktivitelerinde değil her daim yapılmasını tavsiye ettiğim ve yaptığım harekettir. gereksiz baş ağrıları yaşamak istemiyorsanız yapın. erkenden kırışıklıklara sahip olmak istemiyorsanız yapın. zararını değil yararını göreceksiniz
  • dünyanın en mantıklı şeyidir. zira özellikle kar yağdığında ışımadan dolayı insanın gözleri kör olabilmektedir.
  • kapalı alanda güneş gözlüğü takan insanlar'ın yaptığı kadar abes bir durum değildir.
  • sağlık için efendim.

astiğmat olduğumdan sanırım,
    kışın o kapalı parlak havası gözlerimi mahvediyor. yaza razı oluyorum o kadar diyeyim.

ben de yaz-kış takıyorum gözlük.
hesabın var mı? giriş yap