• "kitap tekerlek gibidir. bir kere icat ettikten sonra, daha ileri gidemezsiniz."
    - umberto eco
  • yalnızlığıma kadim dost
  • her derde, her kedere, her acıya merhem olabilen yegane ilaç. sadece doğru yaralara doğru kitabı seçebilmek gerekli.
  • çoğu kibirli ve her şeyi bildiğini zanneden insanla konuşup onu dinlemektense sessizce açtığı kapıdan girilmesi gereken değerli arkadaştır. hem sizden sıkılıp satmıyor, gidip başkasıyla evlenmiyor, farklı bir takımı tuttuğunuz için annenize küfretmiyor, sizin düşüncenize saygı duyup sizi eleştirmeye başlamıyor. candır kitap.
  • çok sevdiğim, ancak son zamanlarda maalesef kendisinden uzaklaştığım öğretmenim. kitapları ve kitap okumayı özledim sayın yazarlar.
  • 'kitaplar her şeyi yavaşlatabilir, iyileştirebilir, durultabilir.'
  • "unutmayın, önce kitaplarını almalısınız,
    çünkü onlarsız şapşala döner benim gibi."
    (shakespeare, "fırtına"dan).

bu, kitapları elinden alındığında kolu kanadı kırılmanın ne demek olduğudur. tersten şöyle de dile getirilebilir: metroda, keşmekeş bir kafede, orada veya burada, yalnızken, elinde telefon olmadığında, ekrana bakıp sanalda kaybolmadığında yalnız ve kolu kanadı kırılmış bir şapşala benzeyen bir postmodern gregor samsa neyse bugün, kitapları elinden alınan bir kitap kurdu da odur! kitaplar o kişinin hayatî bir organı gibidir.
  • kitap okumayı hobiden sayamıyorum. bende bir yaşam biçimi. öyle boş kaldığında zaman geçirmek için okumak ayrı, yaşam biçimi haline getirip planlı okumak ayrı. kitap şarjı asla bitmeyen, tükenmeyen bir nesne. okuyun lütfen, okumayanlar yüzünden bu haldeyiz a dostlar!!
  • dolanıyorum ekşide, kimse okumaktan bahsetmiyor, herkes siyaset peşinde, okumadan nasıl siyaset yapıyorsunuz ? herkes birbirini eleştiriyor, herkes birbirinin açığını arıyor, kimse kimseye tahammül edemiyor.
  • kitaplar aynadır: onlarda ancak içinde taşıdığın şeyi görürsün.
hesabın var mı? giriş yap